Nurkowanie w rzekach - Rzeki w Polsce
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie w rzekach – Rzeki w Polsce

Nurkowanie w rzekach jest na tyle rzadką aktywnością w Polsce, że jak już się wydarzy to zawsze niesie ze sobą dużo emocji i nie ma osoby, której by się nie podobał taki spływ.
Przeważnie są to miejsca gdzie głębokość nie przekracza 2-3 metrów za to widoki pod wodą są niesamowite. Dodatkowo prąd, który nas niesie dodaje czegoś specyficznego temu nurkowaniu. Takiej aktywności na pewno nie powinniśmy przeoczyć.

Nurkowanie w rzekach


Wadą nurkowania w rzece jest to, że jak pada deszcz przejrzystość drastycznie spada, ale w drugą stronę jak trafimy gdy nie pada 2-3 tygodnie przejrzystość wody w tych nielicznych rzekach, gdzie można nurkować dosłownie powala.

Jeszcze jeden atut nurkowania w rzekach to niesamowita przygoda. Musimy wiedzieć, gdzie wejść i wyjść z wody. Czasami wymaga to nie małej logistyki, a na pewno odkryjemy niesłychanie piękne miejsca w Polsce!

 Wiele osób myśli, że nie da się nurkować w Polskich rzekach bo są brudne jak Wisła, Narew czy Odra. Owszem w tych nie, trzeba wiedzieć które są czyste z przejrzystą wodą ale to nie wszystko. Trzeba też posiadać informacje, które nadają się na nurkowania bo mają głębokość , a nie np 20 cm słupa wody. Nie ma wiele tych rzek w Polsce ale te które są, cóż będziesz więcej niż zaskoczony/a urokiem nurkowania w tych rzekach. Tu zacytujemy naszego kursanta, który nigdy nie nurkował w Polsce, a po 5 latach nurkowań w tropikach, wreszcie udało nam się go namówić na nurkowanie w rzece Piaśnica. "To ja wydaje gruby szmal na nurkowania na końcu świata, a tu pod nosem mam, takie zaje... nurkowania? Pokażcie mi więcej!"

W 2019 roku, jeden z bardziej znanych fotografów francuskich Christophe Kazmierski, przyjechał do Polski i pokazywaliśmy mu różne miejsca w tym rzeki. Nie mógł wyjść z zachwytu ani z wody podczas nurkowań w Czarnej Hańczy. Nie spodziewał się,że można zrobić tak piękne zdjęcia w Polskich wodach.

 

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073