Rzeka Drawa » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Rzeka Drawa

Wyprawy nurkowe - rzeka DrawaWyprawy nurkowe - rzeka Drawa


 


Już od kilku lat jeżdżąc na wakacje do Świnoujścia przejeżdżam nad małą rzeczka - Drawą. Gdy pierwszy raz się nad nią zatrzymałem, urzekła mnie jej przejrzystość. Postanowiłem, że przy następnej okazji zanurkuję tam na tzw. bezdechu ze sprzętem ABC. Czym jest freediving wyjaśniać chyba nie muszę. Mam już plan gdzie należy rozpocząć spływ i w którym miejscu wyjść, aby nie trwał za długo. Wszystkich zainteresowanych planowaną wyprawą już dziś zapraszam.

 


Drawa jest jedną z najczystszych rzek liczących blisko 190 km. Pochodzenie jej nazwy nie jest do końca wyjaśnione. Po raz pierwszy została odnotowana w 1251 roku.

Drawa jest najdłuższą rzeką Pojezierza Drawskiego. Źródło Drawy znajduje się w okolicach wsi Zdroje w gminie Połczyn Zdrój w Drawskim Parku Krajobrazowym. Wypływa z jeziora Górnego (Krzywego) w rezerwacie krajobrazowym „Dolina Pięciu Jezior”. W górnym biegu płynie przez teren Drawskiego Parku Krajobrazowego. W środkowym odcinku przedostaje się przez obszar poligonu drawskiego umiejscowionego na sandrowej Równinie Drawskiej. W dolnym biegu przepływa przez Drawieński Park Narodowy.  Rzeka przepływa 19 jezior, w tym najgłębsze jezioro woj. zachodniopomorskiego – Drawsko. Rzeka Drawa ma także wiele dopływów. Uchodzi do Noteci poniżej miejscowości Krzyż.

 


Rzeka Drawa znana jest przede wszystkim z letnich spływów kajakowych. Wiedzie nią szlak kajakowy im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły. Drawą kilkakrotnie spływał ks. Kardynał Karol Wojtyła zapewne dlatego spływ Drawą ma wielu zwolenników.

 


 


 


 
Opracowanie i zdjęcia: Rudi Stankiewicz

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073