Dokowiec - Dugi Otok » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Dokowiec – Dugi Otok

Wyprawy nurkowe - Dokowiec - Dugi Otok

Przy chorwackiej wyspie Dugi Otok  naprzeciwko miasteczka Sali leży wrak dawnego pływającego doku.

 

Pozostałości doku leżą na głębokości od 18 do 41 metrów. Od powierzchni wody do samego wraku prowadzi lina. Jeśli ktoś jeszcze nie wie jak wyciąga się statki z wody, aby je remontować, powinien koniecznie zobaczyć ten wrak. Dokowiec nie posiada typowej konstrukcji i elementów statku, ale potężne dwa "kajaki" połączone dużą drewnianą podłogą.


Drewno wraku z roku na rok butwieje i nie wykluczone, iż za jakiś czas konstrukcja dokowca ulegnie przeobrażeniom (ryzyko np. zapadnięcia podłogi do środka). Dno wokół wraku jest piaszczysto-kamieniste. Można spotkać tu dużo krabów. Od spodu wrak pokrywają ostrygi i rzadko spotykane jamochłony - caveliny. Podczas tego nurkowania zrobiłem jedno z ładniejszych zdjęć ślimaka nagoskrzelnego.

 

Wrak nie ma tylu ciekawych i charakterystycznych dla zatopionych statków elementów, lecz właśnie odmienność jego kształtów rekompensuje to. O jego atrakcyjności świadczy również fakt, iż mało jest nurków, którzy mieli okazję nurkować w podobnych miejscach.Miejsce nurkowe godne polecenia tym wszystkim, którzy chcą urozmaicić swoje nurkowania w okolicach Dugiego Otoku.
 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Rudi Stankiewicz

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073