Nieznany Jacht - Egipt » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nieznany Jacht – Egipt

 

Nieznany wrak jachtu przy brzegu w okolicach Sharm El Sheikh - Egipt

We wschodniej części Sharm El Sheikh, dosłownie 3 kilometry na wschód od resortu SolyMar Bellvedere znajduje się długa piaszczysta plaża. Miejsce to znajduje się naprzeciwko Parku Narodowego Ras Mohamed. Jednak nie tej części, na której wolno wszystkim nurkować to jest na zachód od Sharm el Sheikh. Tu mowa o wschodniej jego części.

 

 


Idąc wolnym spacerem z resotru w kierunku Dahab w pewnym momencie zobaczymy dziwnie wystające elementy, które w pierwszej fazie przypominają skały. Zbliżając się jednak na wysokość skał zaczynamy widzieć metalową część czegoś, co znajduje się pod wodą.

 

W marcu 2007 roku nie mogłem oprzeć się pokusie, aby nie wejść do wody i nie sprawdzić, co tam jest. Namawiając kilka osób z mojej grupy uzbrajając się w tzw. ABC i aparat fotograficzny popłynęliśmy w kierunku metalowych pozostałości.

 

Szybko okazało się, że mamy doczynienia z wrakiem jachtu, który wpłynął na zbyt płytkie rafy. Ugrzązł i już nie mógł wypłynąć. Resztę dokonały fale i prąd morski, który w tym miejscu jest momentami dość silny, aby zepchnąć duży jacht na rafę.
Od plaży trzeba przepłynąć około 300-500 metrów do wraku. 300-500 metrów wynika z tego, iż prąd nas znosi i trzeba dość uważnie kluczyć po powierzchni aby nie wpłynąć czyli nie zarysować się o płytkie koralowce.

 

Efekt wycieczki widać na zdjęciach, a dodatkowa atrakcją było to, iż prąd w tym miejscu płynie w kierunku Sharm el Sheikh czyli nie trzeba wychodzić na brzeg aby wrócić do resortu.
Godna polecenia wycieczka snoorkelingowa. Niestety pochodzenie jachtu nie jest znane.

tekst i zdjęcia: Rudi Stankiewicz
 

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073