Premchai - Tajlandia » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Premchai – Tajlandia

Nurkowanie na wraku o nazwie Premchai w Tajlandii to pierwsze nurkowanie i pierwszy wrak jaki ogląda się po drodze na wyspy Similany startując z niewielkiego portu w północnej części tego kraju.

 

Wrak został stosunkowo niedawno odnaleziony, bo według naszego przewodnika lokalni nurkowie zanurkowali na nim w 2010 roku pierwszy raz.

Wrak leży w tym miejscu już dość długo. Widać tam już czas, który dopadł metalowe poszycie statku.

 Zadomowiły się tam olbrzymie stada ryb, które wspaniale pozują do zdjęć nie robiąc sobie nic z obecności nurków. Są to głównie (ang. Goatfish).

Głębokość 10-20 metrów. Z racji tego, że jest to jeszcze dość blisko stałego lądu to przejrzystość nie rozpieszcza, w porywach do 10 metrów. Nie mniej jednak warty jest obejrzenia i nawet jak mamy spore doświadczenie w nurkowaniu na wrakach i ten konkretny nie wzbudzi w nas zachwytu to na pewno olbrzymie stada ryb Lucjanów napawają nas  niezmierzoną satysfakcją z nurkowania w tym miejscu.

Wrak jest już dość mocno zniszczony i poszarpany przez sztormy niemniej jednak dla fascynatów nurkowań wrakowych będzie to na pewno udane nurkowanie.

Galeria zdjęć:

Tekst i zdjęcia: Rudi Stankiewicz

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073