Wrak Nissaki - Grecja, Korfu » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Wrak Nissaki – Grecja, Korfu

  


 


Podczas wrześniowego wyjazdu na nurkowania do Albanii w 2015 roku na jeden dzień całą grupką wyskoczyliśmy do Grecji na sąsiadującą z miastem Saranda w Albanii – wyspę Korfu. Wodolotem płynie się ok. 50 minut, odprawa w porcie na granicy zajmuje ok. 30 minut. Można, więc śmiało zaplanować dzień nurkowy będąc obok w Albanii.


  


Podwodny wrak, ktory był celem jednego z dwoch nurkowań, leży na głębokości 18-25 metrów. Sztucznie zatopiony kuter rybacki na potrzeby turystyki nurkowej. Przewodnik powiedział nam, że na ów wrak mówią Captain John. Trudno znaleźć jakiekolwiek informacje w Internecie o tym wraku, a już na pewno nie pod taką nazwą. Wydaje się wiec, że Nissaki Wreck to jest ta nazwa, pod która ogólnie znany jest ten wrak. Nazwa pochodzi od pobliskiej miejscowości na Korfu. Do wnętrza wraka podciągnięta jest z pobliskiego hotelu, rura ssąca wodę do basenu.


 


Nie ma możliwości, aby wypływając z tego wraku na mniejszą głębokość pominąć potężna antyczną kotwicę niczym z filmu o piratach. Jest naprawdę duża. Kilka załączonych zdjęć obrazuje potęgę tego żelastwa.


  


Sam wrak jest głównie drewniany, tak więc należy się spodziewać, że wkrótce robak o nazwie świdrak okrętowiec, łać. Teredo Navalis, przeje go dokładnie tak jak na lądzie robią to korniki. Puki co, jest bardzo ładny i dla tych robiących zdjęcia, jak i tych tylko podziwiających. Przy okazji nurkowań na wyspie Korfu w Grecji grzechem by było pominąć to miejsce. Serdecznie polecam


 


Tekst, zdjęcia: Rudi Stankiewicz

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073