Wrak Teti, Vis - Chorwacja » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Wrak Teti, Vis – Chorwacja

Wrak TETI - był parostatkiem transportowym wyprodukowanym w 1883 roku w stoczni Hoboken w USA. Należał do sześciu właścicieli, a ostatnim była firma S.I.N.T.A. z Rawenny.  

 

Zatonął  23 maja 1930 roku wpłynąwszy na podwodne skały, w pobliżu miejsca zwanego „Mali Burjak. Prawdopodobnie był to błąd w oszacowaniu odległości od wyspy gdyż załoga była bardzo doświadczona. Wrak stał na skałach przez długi czas aż zimowe sztormy pochłonęły go na dno. Nikt z załogi w wyniku tej kolizji nie zginął. Głębokość 10- 33 metry. Wrak zatonął w wyniku wpłynięcia na skały centralnie dziobem na malutką wysepkę Barjak z zachodniej części Zatoki Komiza. Dziób to jedno wielkie złomowisko, ale rufa jest dość dobrze zachowana. Cześć rufowa znajduje się na głębokości 34 m, jest dobrze zachowana z kompletnym kołem sterowym, zatem ciekawsza cześć nurkowania znajduje się głębiej.
Jego długość całkowita to 65 metrów. Charakterystyczny kocioł widnieje nad całym wrakiem, który daje nam poczucie dobrej orientacji względem całego złomowiska. Miejsce jest zaznaczone boją nawigacyjną ale i tak nurkowanie zaczyna się zwykle z płytkiej części, zatem możemy być pewni komfortu, ze zawsze można popłynąć płyciej lub nawet wypłynąć na powierzchnie po ścianie skały. „Teti” transportował ładunek kostki granitowej, którą wypełnione są ładownie. Jest to bardzo prosty do nurkowania wrak, nurkowanie w nim pozostawia niezapomniane wrażenia.

Zobacz także film z nurkowania na tym wraku.

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073