Kurs na Instruktora Pierwszej Pomocy
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Kurs na Instruktora Pierwszej Pomocy

Zostań Instruktorem Pierwszej Pomocy. Zdobądź nowe kwalifikacje i możliwości zarobku!

Kurs na Instruktora Pierwszej Pomocy

Kursy organizacji EFR (Emergency First Response) są w tej chwili najlepszym produktem na rynku w tej dziedzinie. Jako certyfikowany instruktor Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, szkolący w EFR, zdobędziesz prestiż oraz zawód, którego wykonywanie da Ci dużo satysfakcji.

 


EFR - Emergency First Response jest organizacją oferującą kursy pierwszej i dalszej pomocy przedmedycznej, a także kurs pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom (EFR Care for Children).
Standardy kursów oparte są o zalożenia ILCOR - International Liaison Committee on Resuscitation (Międzynarodowa Rada Resuscytacji). ILCOR raz na 5 lat organizuje światową konferencję wszystkich organizacji szkolących w tematyce resuscytacji, w trakcie której ustalane są najnowsze wytyczne dotyczące  technik udzielania pierwszej pomocy. Wytyczne te są obowiązującymi normami szkoleniowymi. Obecny program zakłada wytyczne z 2006 roku.

 

 

 Opis Kursu:
 

Kurs jest oparty na metodologii „jak najmniej stresu”, by w realnych sytuacjach konieczności udzielenia pierwszej pomocy, osoby, które ukończyły kurs EFR nie wahały się działać. Kurs instruktorski prowadzony jest przy wykorzystaniu technik multimedialnych i interaktywnej formy nauki. Dzięki przeszkoleniu otrzymasz międzynarodowe uprawnienia i przekonanie do swoich działań.

W programie zawarta jest nauka obsługi Automatycznego Defibrylatora AED i pierwsza pomoc tlenowa. Podczas kursu każdy z kandydatów na instruktora ćwiczy wszystkie umiejętności pod okiem trenera kilka razy.

 

Uprawnienia Instruktora:

Po tym kursie będziesz mógł prowadzić szkolenia z zakreu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dalszej pomocy w ramach standardów międzynarodowej organizacji EFR. A także:

  • nadawać certyfikacje w zakresie pierwszej i dalszej pomocy dorosłym, dzieciom i niemowlętom
  • prowadzić szkolenia indywidualne
  • prowadzić szkolenia dla firm
  • otrzymasz dostęp do profesjonalnych materiałów szkoleniowych (w tym, podręczników, filmów i prezentacji multimedialnych)
  • otrzymasz dostęp do materiałów promocyjnych i reklamowych EFR

 

 

Kurs Pierwszej Pomocy Dzieciom i Niemowlętom
Podczas kursu „Emergency First Response Care for Children" jako przyszły Instruktor będziesz nauczał jak nieść pomoc dzieciom (w wieku 1-8 lat) oraz niemowlętom (poniżej pierwszego roku życia) z zachowaniem tych samych priorytetów, których przestrzegają profesjonalni ratownicy medyczni. Jako Instruktor będziesz uczył swoich studentów o zagrożeniach, na które narażone są dzieci oraz czym te sytuacje różnią się od tych, z którymi spotykają się dorośli. Kurs pierwszej pomocy przygotowuje ratownika do udzielenia pomocy dziecku lub niemowlęciu w sytuacjach zagrożenia życia, takich jak duszenie się, zadławienie lub zatrzymanie akcji serca.

 

Kurs Pierwszej pomocy – dorośli
Podczas tego kursu nauczysz się prezentacji i oceny ćwiczeń przygotowujących do prowadzenia resuscytacji, postępowania w przypadku zadławienia, urazów kręgosłupa, tamowania krwotoków, posługiwania się AED [automatycznym defibrylatorem]. Dzięki realistycznemu odgrywaniu scenariuszy nauczysz się wykorzystywać zdobyte podczas kursu umiejętności, a także demonstrować je swoim klientom.

 

Kurs dalszej pomocy
Kurs dalszej pomocy skoncentrowany jest na rozwijaniu pewności siebie ratownika i umiejętności niesienia pomocy w przypadku, gdy profesjonalna pomoc medyczna się opóźnia lub nie jest dostępna.  Podczas tej części ćwiczymy opatrywanie złamań i zranień, bandażowanie, szacowanie choroby, asystowanie poszkodowanemu etc.

 

Czas trwania kursu:

Kurs Instruktora obejmuje oba programy (udzielania pomocy dla dorosłych i dzieci), uczy metodologii nauczania i w zależności od ilości uczestników trwa do dwóch dni.

 

Materiały: 

Uczestnik otrzymuje w ramach kursu wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe.
 

 

Cena:

Kurs Instruktora EFR z uprawnieniami:
- Instruktor wstępnej pomocy
- Instruktor dalszej pomocy
- Instruktor pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom
- Instruktor pierwszej pomocy z wykorzystaniem tlenu i defibrylatora AED
Cena: 1970 zł
 

Dodatkowe opłaty:

  • Kandydat na instruktora opłaca składkę do centrali EFR (składka raz na rok na przełomie roku, aby utrzymać status nauczyciela)
  • Jeśli Kandydat nie posiada przeszkolenia w zakresie pierwszej i dalszej pomocy EFR - podręcznik i certyfikat (398 zł.)


Kontakt:

Rudi Stankiewicz

tel. kom.: (+48) 601 321 557

e-mail:  rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

 

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073