Jezioro Hańcza – otwarcie sezonu nurkowego » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Hańcza – otwarcie sezonu nurkowego

Termin wyprawy: 17-19.05.2024

24. otwarcie sezonu nurkowego nad j. Hańcza. Sporo lat już minęło od pierwszej imprezy, a my ciągle jeździmy w nasze ulubione miejsce pełne uroku, wyśmienitej kuchni i czystej wody w jeziorze.

hancza_09_hanczapan-1

Ponownie nad jeziorem Hańcza w gronie ekipy Bestdivers, znajomych i przyjaciół, odbędzie się wieczorne biesiadowanie nurkowe przy ognisku, ale także zakończenie kursów nurkowych dla tych co to zimą walczyli na basenie.

 

Maj to okres kiedy roślinność podwodna eksploduje pod wodą, i dzięki temu mamy bardziej przejrzystą wodą w naszych zbiornikach. Mniejsza ilość osób nurkujących gwarantuje dużo lepsze warunki do nurkowania. Rośnie też zainteresowanie nurkowaniami w suchym skafandrze. Może czas na naukę nurkowania w suchym skafandrze zatem?

Hancza_08.jpg   

Hańcza ma największą głębokość z polskich jezior, zatem ta olbrzymia masa wody musi mieć więcej czasu, aby się nagrzać, a im cieplejsza woda tym gorsza przejrzystość. Tak więc teraz jeszcze mamy duża szansę na doskonałą przejrzystość wody.

hancza_10_hanczapan-3

Suwalski Park Krajobrazowy gdzie będziemy, obejmuje najpiękniejsze tereny północnej Suwalszczyzny. Pogłoski o próbie stworzenia tam parku narodowego byłyby nam wybitnie nie na rękę, bowiem równałoby się to z zakazem nurkowania (tak stało się z Morskim Okiem). To enklawa krajobrazu górzystego, nazywana bywa przez odwiedzających "Bieszczadami z jeziorami".

hancza_01   hancza_02   hancza_03

Malownicze polodowcowe krajobrazy odbijają się w toni krystalicznie czystych jezior, ukrytych przed światem w dużych zagłębieniach terenu. Dodatkowo osłoniętych przez drzewa rosnące na brzegach i wzniesieniach, z bogatą szatą roślinną i dziką fauną. Przejrzystość wody i wspaniała malownicza okolica, ale i niewiarygodnie dobra kuchnia gospodyni to główne powody, dla których co roku tam jeździmy po kilka razy.

hancza_05_hancza-lake   hancza_13_mapa

Po sobotnich nurkowaniach tradycyjnie organizujemy ognisko z pieczeniem udźca lub kiełbasek, a wyśmienity bigos, leczo, chleb na sposób hańczowy, sałatki, surówki, wędliny domowej roboty smakują przy ognisku wówczas jak nigdy!

hancza_04   hancza_16_zakwaterowanie-1

  

 

Dojazd

hancza_14_mapa   hancza_06_mapa_jeziora

Zakwaterowanie:

Nocujemy w Gospodarstwo Agroturystyczne SIENKIEWICZÓWKA w Błaskowiźnie (adres Błaskowizna 9) u Ireny i Krzysztofa Sienkiewicz. Agropensjonat położony jest na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Malownicza okolica otoczona wzniesieniami górzystymi, lasami i licznymi jeziorami jak również przepływająca w pobliżu Czarna Hańcza, stwarzają wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku zarówno latem jak i zimą

Namiary GPS: N 54°15'08.71" E 22°48'47.91"

   

Miejsca będą rezerwowane według kolejności zgłoszeń. W pokojach ciepła woda, wc z prysznicem. Jedziemy do miejscowości Błaskowizna  (jedyna droga we wsi doprowadzi nas do sklepu po prawej stronie). Przed sklepem trzeba skręcić w prawo w polna drogę i 100 m dalej jesteśmy na miejscu. W Suwałkach mamy kierować się na Rutka Tartak, po drodze w Jeleniewie na wysokości starego drewnianego kościółka po prawej stronie skręcamy w prawo na miejscowość Kruszki. Z Suwałk na miejsce jest jakieś 25 km. Zresztą w dzisiejszych czasach GPS Cię przyprowadzi pod sam budynek.

Wyżywienie:

- sobota: śniadanie, obiad i ognisko z tak wypasioną obfitością jedzenia, że i tak tego nie przejemy

- niedziela: śniadanie

Osoby niejedzące mięsa prosimy o wcześniejszy sygnał, gospodyni przygotuje coś specjalnego dla takich osób.

Do dyspozycji:

  • pokoje – 2-i wieloosobowe
  • znakomite wyżywienie domowe - także kuchnia myśliwska i wegetariańska.
  • śniadania i kolacje w stylu stołu szwedzkiego, obiady tradycyjne
  • parking
  • miejsce na grilla
  • plac zabaw dla dzieci
  • sala telewizyjna i kominkowa
  • dostęp do internetu (wifi)

Plan wyjazdu:

dzień 1 odbiór sprzętu do nurkowania w Centrum Nurkowym Bestdivers w godzinach 16:00-18:00
dzień 2 śniadanie, nurkowania, obiad, powrót na nurkowania, a wieczorem ognisko z piwkiem w ręku, ew. nurkowanie nocne
dzień 3 śniadanie, wyjazd na nurkowania, powrót do domu, obiad (już w drodze powrotnej)
dzień 4 zwrot sprzętu od 19.30 do 21.00 w Bestdivers na ul. Jagiellońskiej 7

 

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Zgłoszenia na powyższe kursy i inne (zgodnie z zapotrzebowaniem) przyjmujemy drogą mailową. 

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Zobacz naszą fotorelację z poprzednich wypraw

 

 

Kontakt w sprawie nurkowań:

E-Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557; (+48) 698529073

Dojazd własny, spanie i jedzenie zapewnia nam Pani Sienkiewicz z gospodarstwa agroturystycznego, a zabezpieczenie nurkowań baza nurkowa Banana Divers.

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073