Jezioro Tarnobrzeskie – sandacze i karpie » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Tarnobrzeskie – sandacze i karpie

Termin wyprawy: 20-22.09.2024

Jezioro Tarnobrzeskie (dawniej Zalew Machowski) to zbiornik wodny utworzony poprzez zalanie wodą z pobliskiej Wisły wyrobiska górniczego o powierzchni 560 ha i głębokości do 110 m powstałego po odkrywkowej eksploatacji siarki w Tarnobrzegu.

Likwidacja kopalni trwała od 1994 roku, kiedy to zaczęto zabezpieczanie brzegów wyrobiska, w 2009 roku zalew został całkowicie wypełniony wodą.

30 czerwca 2011 roku tarnobrzescy radni, działając na wniosek prezydenta miasta, kierując się tym, że miejscowość Machów została włączona do Tarnobrzega (i nie widnieje obecnie na mapach) oraz względami promocji miasta, wystąpili do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o ustalenie oficjalnej nazwy zbiornika w brzmieniu Jezioro Tarnobrzeskie.

 

My po raz pierwszy nurkowaliśmy tam w 2012 roku i było to i jest dalej najmłodsze jezioro Polski. Dziś to już inny zbiornik. Po 10 latach od naszej pierwszej eksploracji fauna i flora się ustabilizowała, przyzwyczajone ryby to obecności nurków nie są już tak płochliwe, a woda jest na tyle ustabilizowana, że do 8-9 metrów jest zawsze klarowna. Jesienią nawet do 10 metrów! Jest to czwarty najgłębszy sztuczny zbiornik w Polsce. Głębokość maksymalna 42 metry.

10 lat od naszej pierwszej wyprawy w tamto miejsce bardzo zmieniło ten zbiornik. Powstała wspaniała baza nurkowa z zapleczem hotelowym i z wieloma atrakcjami pod wodą dla nurków. Doskonała infrastruktura szkoleniowa daje duży komfort dla kursantów, a przejrzysta woda skutecznie zachęca do nurkowania przyszłych adeptów nurkowania. Tych obnurkowanych zachęca do powrotu w to miejsce.

Jedziemy tam na nurkowania zapoznawcze w ramach nurkowań , ale i na szkoleniowe. Przy odrobinie szczęścia, bo czerwiec to przecież najdłuższe dni w roku uda nam się jeszcze coś zwiedzić w okolicach Tarnobrzegu.

 

Cel wyjazdu

Obnurkowanie najmłodszego jeziora w Polsce. Zdjęcie z sandaczem i karpiem.

Dojazd

Dojazd zajmie nam ok 4 godzin, musimy kierować się na Radom, Sandomierz. GPS poprowadzi nas nad samą wodę gdzie jest baza i hotel. Powołujemy się na rezerwację Bestdivers. Ul. Plażowa 31 – to tam.

Dodatkowe informacje o wyjezdzie

Nocleg i wyżywienie:

Nocleg:

Przez weekend domem naszym jest hotel w bazie nurkowej LOK.

Zarezerwowane mamy pokoje 3 osobowe z łazienką i ręcznikiem. Pościel też jest. W każdym pokoju znajduje się pełny węzeł sanitarny- mini lodówka, TV, zestaw powitalny (czajnik, kubki). W pokojach z balkonem znajdziecie również zestawy wypoczynkowe. W bazie kawa, herbata gratis.

Adres ul. Plażowa 31, 39-400 Tarnobrzeg. Tu widok jak wygląda baza nurkowa i hotel

Wyżywienie:

 

W ramach noclegu mamy opłacone śniadania (katering).

Obiad i kolacje musimy sobie we własnym zakresie zorganizować. Można też grillować przy wiatach nurkowych albo jedzenie dowożą nam firmy kateringowe lub też możemy podjechać do jakiejś restauracji po dniu nurkowym.

Plan wyjazdu:

20.09.2024 17.00-18.00 odbiór sprzętu do nurkowania w Bestdivers
21.09.2024 9.00 śniadanie, odprawa i dzień nurkowy, dla chętnych nocne nurkowanie lub zwiedzanie okolicznych atrakcji
22.09.2024 9.00 śniadanie, odprawa i nurkowania
23.09.2024 wieczorem zwrot sprzętu do nurkowania

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Tu nasza pierwsza fotorelacja z 2012 roku

 

Kontakt i rezerwacje:

Rudi Stankiewicz

telefon: 601 321 557; e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca:

  • Zamek Dzikowski
  • Klasztor Dominikanów
  • Zamek w Baranowie Sandomierskim
  • Muzeum Bombki Choinkowej
  • Tarnobrzeskie ławeczki
  • Sandomierz

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073