Safari nurkowe – Nurkowanie Chorwacja Kornati
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Kornati i Vis Islands – safari po najpiękniejszych zakątkach Adriatyku

Termin wyprawy: 02-09.08.2025

Niesłychanie komfortowa łódź na której będziemy zwiedzać najpiękniejsze zakątki Kornatów i wyspy Vis w Chorwacji na Adriatyku to na pewno jeden z lepszych wyborów nurkowo-wakacyjnych. Nie dość, że będziemy nurkować w najpiękniejszych miejscach nurkowych Chorwacji, np. wyspie Balun (najpiękniejsze miejsce nurkowe Adriatyku), czy na najciekawszych wrakach wyspy VIS, to jeszcze jedyna w Chorwacji tak komfortowa łódź safari z doskonałą kuchnią sprawi, iż będziemy się czuć na wakacjach najwyższej klasy.

Nurkowanie Chorwacja Kornati  

Nurkowanie Chorwacja Kornati

Po nurkowaniu w kilku miejscach na Kornatach odniesiesz wrażenie, że bardziej przypomina to nurkowanie w tropikach, a nie w Adriatyku. To także wyprawa dla nienurkujących osób, które będą zachwycone. Nurkowania bowiem kończymy ok 14.00, później przypływamy do różnych portów, wysepek i mamy czas na zwiedzanie.

Tym razem będziemy nurkować w najpiękniejszych zakątkach Parku Narodowego Kornati w Chorwacji oraz przy wyspie Vis usianej wrakami z różnych czasów.

Ogólnie dzień wygląda tak. Śniadanie, nurkowanie, czas wolny na łodzi, nurkowanie nr 2, obiad, przybijamy do różnych porcików i resztę dani mamy czas na zawiedzenie wysp, miast. Wieczorem kolacja na łodzi. Jedzenie jest zarówno wypasione jak i dla wegetarian i na początku zawsze jest weryfikacja pytaniami dla alergików. Specjalna dieta też będzie dostosowana do możliwości gości.

 

 

TRASA VIS / KORNATI

Wycieczka Vis / Kornati obejmuje obszar od Zadaru do wyspy Vis, która znajduje się około 30 węzłów na zachód od Splitu. Wyspa Vis jest najbardziej znaną wyspą do nurkowania w środkowej Dalmacji i jest szczególnie atrakcyjna ze względu na wraki i doskonałą widoczność morza.

 

Pierwszy dzień (sobota):

Vranjak I zaczyna płynąć w kierunku miejsca Kukljica na wyspie Ugljan. Z jednym przystankiem, statek przybywa przed kolacją do tego małego dalmatyńskiego miejsca. Kukljica jest naszym portem macierzystym i pierwszy dzień jest zawsze zarezerwowany na kontrolę sprzętu do nurkowania, odprawę i przyjmowanie niezbędnych zapasów przez cały tydzień.

Drugi dzień (niedziela)

Statek kontynuuje podróż w kierunku południowym, w tym dwa przystanki nurkowe. Pierwsze miejsce nurkowe znajduje się zwykle w obszarze miasta Vodice, a drugie miejsce nurkowe znajduje się w pobliżu Rogoźnicy. Rogoznica to małe miejsce na wybrzeżu, w którym statek nocuje.

Miejsca nurkowe, które zwykle odwiedzamy w rejonie Vodice i Rogoznica to: Kukuljari, północna strona wyspy Kaprije, Sestrice, Sokol, Smokvica, Tmara, Drvenik, Kablinac itp. Obszar ten to lokalizacja wraku Francesca da Rimini, ale to miejsce do nurkowania jest zarezerwowany dla zaawansowanych płetwonurków i nurków technicznych.

Francesca da Rimini jest również specjalnie chronionym dziedzictwem kulturowym, a nurkowanie można wykonywać tylko przy wsparciu lokalnego klubu nurkowego. Cena nurkowania wynosi 20 euro za każde nurkowanie / za nurka.

Trzeci dzień (poniedziałek):

Podróż trwa w kierunku Vis i po 3 godzinach podróży statek przybywa na wyspę. Zwykle statek pozostaje w obszarze Vis przez 2 dni (poniedziałek i wtorek). Noc zarezerwowana jest dla portu Komiža. Miejsca do nurkowania na Vis to zazwyczaj wrak Tetti (do 35 m, doskonała widoczność, conger), Vassillios (wrak 25-55 m), wrak Fortunal, wrak Brioni (tylko dla zaawansowanych i technicznych nurków) w połączeniu z pięknymi i głębokimi ścianami. Trzeciego dnia (poniedziałek) statek pozostaje w nocy w Komižie.

Vis ma bardzo interesującą historię. Komiža to dawny port piracki, a zamek i kościół św. Mikołaja pochodzą z 1585 r. Wyspa została zamknięta dla turystyki zagranicznej w wyniku siedziby marszałka Tito do 1989 r.

Trasa Vis bardzo często zależy od warunków pogodowych, ponieważ wyspa ta jest dość odizolowana od głównego lądu. Jest to główny powód, dla którego wszyscy nasi klienci powinni wiedzieć, że kapitan ma prawo zmienić tę trasę ze względu na warunki pogodowe.

Vis jest zdecydowanie miejscem dla bardziej doświadczonych nurków i jest to specjalnie chroniony obszar.

Czwarty dzień (wtorek)

Po 2 nurkowaniach w okolicach Visu statek zostaje jeszcze jedną noc w Komiža lub opuszcza wyspę Vis i kontynuuje podróż w kierunku linii brzegowej. Ta decyzja jest zwykle uzależniona od warunków pogodowych, które są przewidywane na następny dzień.

Piąty dzień (środa):

Piąty dzień jest zarezerwowany dla 2 miejsc nurkowych na trasie statku w kierunku północnym i Primošten. Miejsca nurkowe na tej trasie to zazwyczaj Orud, Muljica, Planka, Grbavac, Kamičiči itp.

Primošten jest wyjątkowym miejscem turystycznym z wieloma specjalnościami. Niektóre z nich znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Szósty i siódmy dzień (czwartek, piątek):

Z Primošten nasza podróż prowadzi dalej do parku narodowego Kornati. W ten sposób zwykle nurkujemy w rejonie wyspy Žirije, a wieczorem Vranjak przybywa do parku narodowego Kornati. W Kornati zawsze nocujemy na wyspie Levrnaka.

W piątek (siódmy dzień) mamy dwa nurkowania w parku narodowym Kornati. Podróż zawsze kończy się w piątek wieczorem w porcie Sukošan.

WAŻNA INFORMACJA :

Wycieczka Vis / Kornati kosztuje dodatkowo 150 euro za nurka i 80 euro za nurka.

Trasa Vis / Kornati jest wysoce zależna od warunków pogodowych. Wyspa Vis znajduje się na otwartym morzu, więc czasami wiatr południowy (jugo) i wiatr północno-zachodni (tramontana) mogą wytwarzać wysokie fale i niestabilną pogodę. Tego rodzaju zła pogoda nie jest tak powszechna, ale w przypadku, gdy nie możemy nurkować na Visie, tę trasę można zastąpić trasą South lub Kornati. Wówczas tej dodatkowej opłaty za paliwo nie będzie.

Ze względu na warunki pogodowe kapitan ma prawo zmienić harmonogram wycieczki. Jednak goście zostaną poinformowani pierwszego dnia o możliwych zmianach i będą mieli możliwość przedstawienia propozycji kapitanowi.

Nurkowanie Chorwacja - Safari nurkowe

 

Tu też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez uczestników rejsu.

Kiedy jest zameldowanie i wymeldowanie?

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 12:30 w sobotę, a kończy w sobotę do godziny 9:00

Ostatnia noc podróży (piątek) w ciągu 7 dni rejsu wycieczkowego jest w tym samym porcie, w którym znajduje się wymeldowanie!

Ile jest nurkowań dziennie?

Cena obejmuje 2 nurkowania dziennie + 1 nurkowanie nocne w tygodniu.

Każde dodatkowe nurkowanie nocne kosztuje 20 € / osobę (min. 10 nurków).

Czy można dostać wegetariańskie jedzenie (bez mięsa, bez owoców morza)?

Tak, oczywiście, możemy spełnić twoje specjalne życzenia.

Czy mogę nurkować z przewodnikiem, skoro jestem sam?

Zasadniczo tak, ale czasami przewodnik prowadzi nurkowania i zależy to od wykształcenia nurkowego.

Na pewno postaramy się znaleźć odpowiedniego partnera do nurkowania.

Jakie butle do nurkowania są dostępne na statku?

Na statku znajdują się 12-litrowe butle stalowe (16 szt.), 15-litrowe butle stalowe (6 szt.), 11 l lub 80 cf aluminium (15 szt.), 6 aluminiowych zestawów twin ze zintegrowanymi obciążnikami. Wszystkie zawory mają 2 złącza DIN. Adaptery są dostępne.

Czy muszę zabierać ze sobą rzeczy takie jak pościel, poduszki itp.?

Nie, wszystko tam jest.

Zaleca się jednak zabranie ze sobą śpiwora lub czegoś podobnego oraz śpiwora, ponieważ będziesz miał możliwość spania na pokładzie pod gwiazdami.

Podkładka do spania lub materac przydaje się również do opalania na pokładzie.

Czy trasy są ustalone, czy można je zmienić?

Zdefiniowane trasy są jedynie wytycznymi. Można je zmieniać w zależności od pogody i poziomu wyszkolenia gości.

Czy w kabinach na dolnym pokładzie są okna?

Tak, wszystkie kabiny mają okna z widokiem na morze. Można je otworzyć, ale tylko w nocy!

Czy energia elektryczna jest zawsze dostępna na statku?

Podczas płynięcia łodzi, napełniania zbiorników nurkowych i przebywania w porcie jest napięcie 230 V.

Jeśli pozostaniemy w zatoce przez noc, generator będzie działał do godziny 12:00

Czy jest WiFi?

Jest

Czy jest gdzie postawić auto bezpiecznie?

Tak, w porcie jest płatny i bezpłatny parking dla samochodów

 

 

Cel wyjazdu

Eksploracja najciekawszych miejsc północnej Dalmacji pod wodą.

To jest wyprawa, że musiałbyś w 5 różnych miejsc pojechać do Chorwacji, aby zobaczyć to co oferuje Ci to tygodniowe safari.

Dojazd

Można dolecieć samolotem. Z lotniska do portu w Sukośan gdzie będzie zacumowana nasza łódź jedzie się 15 minut taxi. Pamiętaj tylko, że łódź odpływa w sobotę o 15.00

Inną formą dojazdu jest samochód. Zwykle dopieramy się po kilka osób w autach i jedziemy.

Wyżywienie:

Załoga statku opracowała już doskonałe posiłki. Będzie i mięsiwo i ryby i nawet owoce morza. Oczywiście tak jak wspomniane wcześniej Ci którzy nie chcą jeść czegoś np. ryby im będą przygotowywane inne dania. Do posiłków zawsze podawane są napoje typu woda soki, herbata. Wino, dobre espesso, cola, piwo trzeba już opłacić. Zaczynamy posiłkiem w sobotę o 13.30.

Zakwaterowanie:

Przez tydzień domem naszym jest ekskluzywna łódź Safari Vranjak.

Dodatkowe informacje o statku:

M / Y 'Vranjak I' to stalowy statek o długości 27 m zbudowany specjalnie dla nurków, chociaż na życzenie właściciel organizuje też wycieczki zwykłe czy rowerowe.

Pokład nurkowy jest wyposażony w siedzenia do nurkowania i pojemniki na sprzęt do nurkowania. Platforma nurkowa „Vranjak I” może zadowolić najbardziej wymagających nurków i nurków technicznych.

Łódź ma 10 klimatyzowanych kabin z prywatną łazienką (prysznic / WC) zapewniającą miejsce dla 20 osób. Ciepła woda pod prysznicem leci od razu.

Na tym statku znajdują się 3 pokłady:

Górny pokład

4 podwójne kabiny i miejsce do opalania

Pokład główny

Obszar do przygotowania się przed nurkowaniem, platforma, salon z klimatyzacją, bar, kuchnia, toaleta, prysznic i salon załogi.

Kabiny dolnego pokładu dla załogi (część dziobowa), 4 kabiny na środku statku (wejście przez drzwi bezpośrednio z pokładu głównego), 2 kabiny na rufie statku (wejście przez saloon na pokładzie głównym).

 • rok budowy: 2011/2012
 • długość: 27 m
 • szerokość: 7 m
 • kabiny: 10 klimatyzowanych kabin podwójnych (w tym toaleta i prysznic)
 • saloon: klimatyzowany salon z tv
 • woda: 11 000 l
 • silniki: 2 x man d 2866 lxe 40, 360 km
 • generatory: 1 x 27 kw 1 x 11 kw
 • sprężarki: 1 x bauer 250, 1 x bauer 200 i 1 x bauer mariner
 • dostępne butle nurkowe: 16 x 12 l cylindry stalowe (krótkie z podwójnym zaworem din), 6 x 15 l cylindry stalowe (wszystkie z podwójnym zaworem din), 15 x 11 l aluminium cylindry (80 cf alu), 6 x 11 l alu twinset z zintegrowanym waga 4 kg i alu 1 x 7 l. dostępne są adaptery systemu int
 • łódź rib: arimar 5,3 mz silnikiem zaburtowym ervinrude 50 km
 • bezpieczeństwo: tlen i apteczka
 • klasyfikacja: crs (chorwacki rejestr statków)
 • gazy dostępne: hel i tlen dla trimiksu i zalecanego nitroksu
 • analizator: dive soft analizator helu i tlenu
 • pompa wspomagająca: podwójna tec serv

Plan wyjazdu:

02.08.2025 przyjazd, zamustrowanie i po południu odpływamy
03.08.2025 rejs z godnie z programem i dwa nurkowania, wieczorne zwiedzanie
04.08.2025 rejs zgodnie z programem i dwa nurkowania, tu możemy zrobić nocne, wieczorem zwiedzanie
05.08.2025 rejs zgodnie z programem, dwa nurkowania i zwiedzanie
06.08.2025 rejs zgodnie z programem, dwa nurkowania i zwiedzanie
07.08.2025 rejs zgodnie z programem, dwa nurkowania i zwiedzanie
08.08.2025 ostatnie nurkowania, suszenie sprzętu i powrót do portu w Sukośan
09.08.2025 powrót do domu

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

nurkowania rekreacyjne (przejrzystość wody do 30 metrów),

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

 

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Nasz rejs z 2017 roku https://www.bestdivers.pl/fotorelacje/nurkowanie-w-chorwacji/safari-nurkowe-chorwacji-maj-2017/

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudolf Stankiewicz

Tel. 601 321 557 Mail. Rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca:

A zatem podsumujmy. Nie tylko najlepsze miejsca nurkowe zobaczysz na trasie rejsu ale także będzie Ci dane zobaczyć i pozwiedzać wyspy i malownicze miasteczka środkowej części Parku Narodowego Kornati w Chorwacji.

 • Sukośan
 • Kukljica
 • Lavernaka
 • Wysy i wysepki PN Kornati
 • Żirje
 • Vodice
 • Tribunj

Zdajemy sobie sprawę, że wiele nazw nic Ci nie mówi i prawdopodobnie nigdy więcej tych miejsc nie zobaczysz gdyż można do nich dotrzeć tylko właśnie łodzią.

Zobacz naszą relację z poprzedniego safari oraz fotogalerię:

Zobacz nasz rejs z 2017 roku

Galeria zdjęć:

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073