Ważne informacje dot. wyjazdów nurkowych » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Ważne informacje dot. wyjazdów nurkowych

Meksyk_2017_26_tytuowe.  Meksyk_2017_21

Nurkujemy już 26 lat i jeździmy na nurkowania po całym świecie.

Poniższe informacje są istotne do wyjazdów za granicę. Gdy nurkujemy w Polsce mamy dużo bardziej uproszczoną sytuację.

Każdego uczestnika wyprawy traktujemy koleżeńsko, uczciwie i jesteśmy elastyczni i chłonni cennych uwag. W przeciwieństwie do olbrzymich biur podróży, gdzie klient staje się bezosobową jednostką płacącą. Organizacja nurkowań w miejscach gdzie latamy i jeździmy należy do nas. Zawsze jest instruktor z ekipy Bestdivers, który w razie potrzeby podpowie, doszkoli, przekaże cenne wskazówki odnośnie nurkowania i miejsc nurkowych.

Przed wyjazdem, wylotem upewnij się, że zabrałeś ze sobą ważny dowód tożsamości (EU wystarczy dowód, dalej paszport ważny minimum 6 miesięcy). Kolejnym istotnym elementem jest zabranie patentu nurkowego i ważnego ubezpieczenia nurkowego (o tym niżej).
Nie wspominam o tym dlatego, że tak wypada, tylko dlatego, że mieliśmy już przypadki cofania uczestników wypraw na lotnisku z powodu nieważnego paszportu lub dowodu.

Meksyk   Meksyk_2017_15

Przed wyjazdem na wyjazd nurkowy upewnij się, że masz, wypożyczyłeś, upewniłeś się o posiadaniu:

 • skafander - pianka o grubości 3 na wody tropikalne, 5 mm – w wodach, gdzie temperatura waha się w granicach 24-27 stopni, 7 mm w wodach poniżej 23 stopni Celcjusza
 • docieplenie do skafandra typu żyleta czy kamizelka w przypadku nurkowań w zimniejszych wodach http://www.bestdivers.pl/sklep/docieplenia/
 • suchy skafander, gdy nurkujemy w chłodnych regionach świata
 • ze względu na dużą liczbę nurkowań, każda osoba musi mieć indywidualny komputer nurkowy (sprawdź swoje baterie!)
 • płetwy paskowe lepsze niż kaloszowe (podczas silnego prądu lub fali kaloszowe mogą Ci spaść ze stopy)
 • maskę
 • Jacket/skrzydło
 • automat
 • buty nurkowe
 • fajkę ( w wielu miejscach nurkowych wręcz niezbędne wyposażenie)
 • kaptur, jeśli nie ma w skafandrze (ochrona głowy w jaskiniach czy wrakach, przed zimnem czy wiatrem po wyjściu z wody)
 • dobre światło pod wodę
 • bojkę i szpulkę, gdy nurkujemy w morzach  (http://www.bestdivers.pl/sklep/bojki-i-kolowrotki/boja-dolphin-tech ; http://www.bestdivers.pl/sklep/akcesoria/szpulka-no-gravity/

 

Meksyk_2017_20   nurkowanie-z-lodzi

LEKARSTWA

Jadąc na wakacje nurkowe warto rozpatrzyć zaopatrzenie się w podstawowe lekarstwa związane z typowymi dolegliwościami nurkowymi: problemy z uszami, zatokami (Ibuprom Zatoki, Otinum, wapno, Rutinoskorbin). Zapas środków łagodzących objawy choroby morskiej (na pierwszy dzień). Dobrze jest pamiętać o zestawie witaminowym do rozpuszczenia w wodzie zapobiegającym demineralizacji (np. Plusz Active oczywiście najlepsze będzie suplementowanie się Herbalife).

Naszym ostatnim odkryciem skutecznie chroniącym uszy jest mieszanina 50% spirytusu salicylowego i 50% octu balsamicznego (tak, ten do surówek)… ta mieszanina bardzo skutecznie dezynfekuje i wysusza ucho. Taki roztwór można samemu sobie zrobić i zabrać w malej buteleczce w dowolne miejsce na świecie. To podstawa, gdy nurkujemy w zimnych wodach.

Przeczytaj też artykuł jak się chronić przed jadowitymi zwierzętami typu meduzy 

Tu zobacz jakie są najpowszechniejsze wypadki nurkowe

UBEZPIECZENIE

Wszyscy uczestnicy wyjazdu za granicę standardowo ubezpieczeni są ubezpieczeniem turystycznym podczas lotu, czasami podczas całej wycieczki, ale nie na wypadek wypadku nurkowego. Jeśli ktoś chciałby także doubezpieczyć się nurkowo można zrobić to na dwa sposoby:

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073