Chorwacja – wyspa Brać » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Chorwacja – wyspa Brać

Zapraszamy na, posezonowym zgiełku, spokojny, kameralny wyjazd na wyspę Brać. Amerykański Magazyn ‘Islands’ sklasyfikował swego czasu wyspę Brać na 10 miejscu pod względem najlepszych wysp do zamieszkania i życia.

Amerykański Magazyn ‘Islands’ sklasyfikował swego czasu wyspę Brać na 10 miejscu pod względem najlepszych wysp do zamieszkania i życia. Artykuł ukazał się już z 20 lat temu, ale i tak pokazuje to, iż jest coś w tym miejscu gdzie serce inaczej zaczyna bić.

Zapraszamy na, posezonowym zgiełku, spokojny, kameralny wyjazd na wyspę Brać. Ze względu na wielkość łodzi nurkowej i ograniczenia prawne w Chorwacji tylko 9 nurków może być na łodzi tak więc tłumów nie będzie. Byliśmy tam już kilka razy i zdecydowanie warto wrócić, ot choćby po to, aby zanurkować w jaskini Lucice. Zerknij tu https://www.bestdivers.pl/fotorelacje/jaskinie/jaskinia-lucice-wyspa-brac-chorwacja/

Śpimy w apartamentach, które są przysłowiowy rzut beretem od naszego centrum nurkowego skąd będzie nasza baza wypadowa, ale także blisko plaży i centrum miasteczka Supetar. Sama wyspa jest przeurocza, miasteczko zachwycające, a nurkowania jak to w Chorwacji, czyli zapierające dech w piersiach. W planie mamy wrak, jaskinie, ściany, rafy. Dla każdego coś miłego. Zarówno początkujący jak i zaawansowany nurek znajdzie dla siebie tam swój zachwyt. Dzień będzie wyglądał tak, iż po śniadaniu idziemy na łódź, tam robimy dwa nurkowania i po południu wracamy na wyspę. Tak wiec będzie jeszcze czas na zwiedzanie, posiedzenie na tarasie przy dobrym winku czy pobyczenie się na plaży.

Osoby nienurkujące też mogą jechać

Cel wyjazdu

Wrak Ribolować, jaskinia Lucice

 

Dojazd

Można dolecieć samolotem albo dojechać samochodem.

Samolot lata bezpośrednio do Split skąd musimy wsiąść na prom do Supetar na wyspie Brać. Promów jest 14 dziennie tak wiec na któryś na pewno się załapiemy. Lot z Warszawy trwa ok 2 godziny.

Albo

Można pojechać autem. Jazda zajmie z Warszawy ok 15 godzin. Polecamy jechać na noc ze względu na mniejsze natężenie ruchu. Wyjeżdżając w piątek o 19.00 na miejscu w Split przyjedziemy na śniadanie na ok 10.00 rano. Pewno starczy jeszcze czasu na spacer na starym mieście Splitu, bo jest przecież przepiękne.

Dodatkowe informacje o wyjezdzie

Nocleg i wyżywienie:

Przez tydzień domem są apartamenty w mieście Supetar na wyspie Brać.

Mamy zarezerwowane 3 apartamenty: 2 apartamenty 4 osobowe i jeden apartament 6 osobowy.

Wszyscy jesteśmy w tym samym miejscu blisko morza, plaży, sklepu, restauracji, centrum nurkowego, portu.

Apartamenty 4 osobowe składają się z dwóch pokojów dwuosobowych z podwójnymi łóżkami, jest też kuchnia, łazienka i wielki taras, na którym nie sposób nie siedzieć godzinami z winkiem w ręku.

Apartament 6 osobowy składa się z dwóch pokojów 2 osobowych i salonu, w którym też jest duże podwójne łóżko. Oczywiście kuchnia łazienka i taras.

Pościel naturalnie też jest jak i klimatyzacja w pokojach.

W apartamentach mamy w pełni wyposażoną kuchnie tak wiec w lokalnym sklepie można zrobić zakupy i śniadania i kolacja sobie samemu pichcić. Nic nie stoi na przeszkodzie stołować się w licznych barach i restauracjach oczywiście. Część zapasów można też przywieźć z Polski, ale czy nie lepiej na ten tydzień przestawić się na kuchnie śródziemnomorską?

Plan wyjazdu:

dzień 1 przyjazd, zakwaterowanie, czas wolny
dzień 2 spotkanie wszystkich w centrum nurkowym, omówienie zasad, nurkowanie sprawdzające z brzegu, czas wolny
dzień 3 po śniadaniu wypłynięcie na dwa nurkowania z łodzi
dzień 4 po śniadaniu wypłynięcie na dwa nurkowania z łodzi
dzień 5 dwa nurkowania z łodzi i wieczorem nocne nurkowanie
dzień 6 dwa nurkowania z łodzi
dzień 7 czas wolny na zwiedzanie i wieczorne pakowanie
dzień 8 wyjazd do domu

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Jaskinia Lucice https://www.bestdivers.pl/fotorelacje/jaskinie/jaskinia-lucice-wyspa-brac-chorwacja/

Opis wyprawy na  Brać https://www.bestdivers.pl/fotorelacje/nurkowanie-w-chorwacji/wyspa-brac/

Wrak Ribolować https://www.bestdivers.pl/fotorelacje/wraki/ribolovac-chorwacja/

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudi Stankiewicz

Tel. 601321557

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073