Dahab - mekka nurków
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Dahab – Praktyka nurkowań i szkolenia na stopnie nurkowe

Dahab jest mekką dla nurków. Tym bardziej doświadczonym nie trzeba reklamować miejsca, wystarczy wspomnieć choćby słynną Blue Hole. Unikatowe miejsca geologiczne w skali globalnej.

 

Podobnych miejsc na świecie jest zaledwie kilka, a Dahab jest jednym z najsłynniejszych. Niezwykły klimat miasteczka Dahab jest tak przyjazny nurkowi, że wielu wraca tam wielokrotnie. W ramach wyprawy odwiedzimy najsłynniejsze miejsca nurkowe Egiptu i świata – Blue Hole, Kanion, Bells, Caves, Islands. Podczas tygodniowego wyjazdu zamierzamy zobaczyć najciekawsze zakątki świata podwodnego okolic Dahab. Podczas tego wyjazdu nic nie stoi na przeszkodzie, aby też podszkolić się na wybranych kursach nurkowania, które możemy podczas wyjazdu przeprowadzić. To jest właśnie jedno z tych miejsc, które każdy nurek MUSI odwiedzić.

Po przylocie do Sharm El Sheikh jedziemy ok. 90 km do naszego hotelu, tam mamy jeszcze sporo czasu, aby pospacerować na plaży czy podjechać do centrum Dahab. Od 29.Kwietnia zaczynamy nurkować.

Nasze 5 dni nurkowych będzie wyglądało mniej więcej tak: śniadanie w hotelu, wyjazd na dwa nurkowania. Między nurkowaniami zamawiamy sobie jakiś lunch w licznych knajpkach Dahab, wracamy do hotelu na kolacje. Ostatniego dnia organizator nurkowań zwyczajowo funduje nam wycieczkę do kanionu w górach do campu Beduinów (spacer po kanionie, poczęstunek, ognisko).

 

Cel wyjazdu

Nurkowania w jednym z ciekawszych miejsc na Synaju.

Przelot:

Godziny przelotów będą podane bliżej terminu wylotu.

Dodatkowe informacje o wyjezdzie

Nocleg:

Przez tydzień domem naszym jest niedawno odrestaurowany hotel Happy Life Village****

Nowy właściciel naprawdę stara się o dobrą renomę hotelu!

Formuła HB daje nam śniadanie i kolacje, podczas obiadu i tak jesteśmy na nurkowaniach siedząc sobie w przerwie w tanich kafejkach, gdzie przed nurkowaniem zamawiamy sobie kurczaka czy co tam chcemy w cenach 20-30 zł/obiad.

ok. 85 km od miasta Sharm El Sheikh

ok. 70 km od lotniska w Sharm El Sheikh

ok. 10 min jazdy do miasta Dahab

Bezpłatny bus kursuje 2 razy dziennie do miasta Dahab

Na ośrodku:

 • plaża z pomostem
 • bezpłatny serwis plażowy
 • 2 restauracje
 • 4 bary , kafejka z shishą
 • dyskoteka
 • sklepy z pamiątkami
 • 3 duże baseny, 2 brodziki, basen dla nurków
 • 3 zjeżdżalnie
 • salon piękności z sauną, łaźnią, jacuzzi, zabiegami i masażami- odpłatnie
 • opieka medyczna
 • pralnia
 • bankomat
 • wypożyczalnia rowerów
 • łóżeczko i krzesła dla niemowlaka - na zapytanie
 • internet bezpłatne, limitowane Wi-Fi w lobby w określonych godzinach

W pokojach:

 • klimatyzacja
 • łazienka z wanną, WC i suszarką do włosów
 • lusterko do makijażu
 • TV-SAT
 • telefon
 • sejf
 • mała lodówka
 • balkon lub taras z widokiem na morze (Front Sea View) lub basen (PV)

Sport i rozrywka

Bezpłatnie: siatkówka plażowa, małe boisko do piłki nożnej, szachy, rzutki, sprzęt do ćwiczeń, miniklub (dla dzieci od lat 4 do 12), mini disco, plac zabaw dla dzieci, program animacyjny

 

Dodatkowe informacje

 

W hotelu mamy formułę HB tzn. mamy śniadania i kolacje w cenie. Podczas obiadu i tak jesteśmy na nurkowaniach to i tak by się nam to marnowało. Zawsze na nurkowaniach odpoczywamy w tamtejszych knajpkach na materacach i tam spokojnie za nie duże pieniądze możemy sobie zamówić pyszny lunch, kawkę, po nurkowaniach piwko czy co tam nam trzeba do szczęścia

Plan wyjazdu:

dzień 1 przylot do Sharm El Sheikh, transfer do hotelu, czas wolny
dzień 2 wyjazd do centrum nurkowego, załatwianie formalności sprzętowych, wyjazd na nurkowania
dzień 3 dwa nurkowania
dzień 4 dwa nurkowania
dzień 5 dwa nurkowania i nocne dla chętnych (dodatkowa opłata)
dzień 6 dwa nurkowania
dzień 7 czas wolny, suszenie sprzętu, popołudniowy wyjazd do kanionu do Beduin Camp na wycieczkę
dzień 8 transfer na lotnisko i powrót do Polski

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Zobacz relację, zdjęcia, film, mapy miejsc nurkowych Dahab

Nurkowanie Morze Czerwone - Dahab po latach

 

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudi Stankiewicz

telefon: 601 321 557; e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca:

O Dahab wiele można by mówić. Niewątpliwą prawdą jest to, że miasteczko rozrosło się głównie dzięki nurkom. Bowiem Blue Hole działa jak magnes na tych wszystkich, którzy chcą zobaczyć najpiękniejsze zakątki naszej planety. W miasteczku jest deptak z uroczymi knajpkami, sklepikami, które swoim klimatem od wielu lat przyciągają turystów.  Z hotelu do centrum miasteczka porusza się tanimi taksówkami.

A tu klika cennych informacji o geologii Morza Czerwonego, gdzie się przecież wybieramy.

Red Sea leży między Afryką, a Półwyspem Arabskim. Powstało około 40 milionów lat temu na skutek pęknięcia płyty afro-arabskiej. Proces poruszania się płyt tektonicznych nadal trwa. Półwysep Somalijski powoli zanurza się w wodzie, aż kiedyś zniknie pod powierzchnią morza. Oby jeszcze nie za naszego życia.

W 1869 roku wybudowano Kanał Sueski. Olbrzymia inwestycja która zmieniła bieg historii w wielu przypadkach.  Wody Morza Śródziemnego wdarły się do Morza Czerwonego i na odwrót. Brzegi kanału jednak rozsuwają się z prędkością jednego centymetra rocznie. Nurkując np. w Turcji zobaczymy niechybnie wpływ wybudowania kanału Sueskiego (fauna i flora jest już nieco inna). Coraz częściej widuje się tam nawet skrzydlice. Długość Morza Czerwonego wynosi 2240 km, w najszerszym miejscu 180 km. Największa głębokość wynosi ponad 2600 metrów. To niezwykle wąski, ale zarazem głęboki zbiornik na naszej planecie, który ukształtował w sobie wiele endemicznych gatunków fauny i flory.  W południowej części, między Jemenem, a Dżibuti znajduje się najwęższe miejsce łączące wody Morza czerwonego z Oceanem Indyjskim, cieśnina Babal. Głębokość w tym miejscu wynosi zaledwie 150 metrów. Proszę sobie wyobrazić jak silne prądy muszą tam występować! Jest to naturalna bariera, która ogranicza mieszanie wody. Wokół Morza Czerwonego nie ma rzek,  czystość wody tego zbiornika wynika z braku planktonu i mułu, który niosą rzeki. Jednak jak w każdej wodzie jest sezonowość. Na wiosnę przejrzystość wody jest słabsza, natomiast latem, a szczególnie jesienią jest fenomenalna. Wtedy właśnie organizujemy zazwyczaj safari nurkowe.

Na północy morza, w azjatyckiej części  leży Półwysep Synaj, od strony zachodniej znajduje się Zatoka Sueska, od strony wschodniej Zatoka Akaba. W Zatoce Akaba maksymalna głębokość wynosi 1800 metrów, znajduje się tam wiele raf koralowych. W płytkiej (do 50 metrów) Zatoce Sueskiej woda wychładza się, wiatr i fale nie są korzystne dla rozwoju raf koralowych, a i przejrzystość wody tez jest tam o wiele gorsza. Temperatura Morza Czerwonego wynosi 20- 30 stopni Celsjusza i jest stała na różnych głębokościach. Pomiary wykazały, że na głębokości 1000 metrów jest temperatura 20 stopni Celsjusza. Oczywiście w różnych porach roku temperatura waha się przy powierzchni w granicach 21-30 stopni w zależności od części Morza Czerwonego. Bardzo wysokie zasolenie. W tym morzu jest 42 gramy soli na litr wody (drugie miejsce w świecie, największe zasolenie w Zatoce Perskiej). Nie występują pływy. Nie mylić z prądami, które są tu powszechnie występujące.

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073