Hamata – dalekie południe Egiptu » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Hamata – dalekie południe Egiptu

Hamata to wciąż rzadko odwiedzany region Morza Czerwonego, dlatego rafy są dużo bardziej bogate w życie morskiego świata, a specyfika tamtejszego tamtejszej fauny podwodnej i krajobrazów urzekła nie jednego fotografa podwodnego.

Na długi weekend w okolicach święta Bożego Ciała zapraszamy do wyjątkowego miejsca. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji nurkować z delfinami albo chciałbyś pokazać swoim dzieciom delfiny –to właśnie miejsce dla Ciebie.

Zdecydowanie na tą wyprawę polecamy zaopatrzyć się choćby w GoPro, aby uwiecznić uroki kanionów podwodnych, ergów, raf koralowych z wszelkiego rodzaju gatunkami ryb pośród nich. Zaskoczeniem będzie dla Ciebie też roślinność namorzynowa na brzegu morza.

Śpimy w hotelu, ale codziennie wsiadamy na łódź i płyniemy na dwa nurkowania w tamtych okolicach. Po śniadaniu  jedziemy na łódź, wypływamy robimy jednego nurka, następnie lunch i odpoczynek i po przerwie drugie nurkowanie, wracamy do hotelu popołudniem i kolacje mamy już w hotelu. W dniu przerwy na samolot polecamy niesamowite miejsce, praktycznie nie znane przez polskich turystów – na wycieczkę do Al Shalaten, największego targu wielbłądów na południe od Kairu. Z Hamaty do Shalaten (czyt. Szalatin) jest 140 km. Jedzie się ok. 1,5 h. Polecamy. Po drodze zobaczymy stada dzikich wielbłądów, dużo zieleni, piękne góry, mangrowce na brzegu Morza Czerwonego.

Cel wyjazdu

Nurkowanie z delfinami w miejscu o nazwie Samaday.

Oprócz urokliwych raf koralowych perełką będzie nurkowanie z delfinami na Samaday tzw. Dolphin house.

Przelot:

Lecimy samolotem z Warszawy do Marsa Alam i z powrotem wracamy do Warszawy. Godzimy przelotów będą opisane jak już będzie harmonogram lotów. Zobacz na zdjęcie mapki, aby zlokalizować miejsce w którym będziemy nurkować.

Nocleg i wyżywienie:

Przez tydzień domem naszym będzie resort - Wadi Lahmy Azur.

W hotelu mamy formułę all inclusive, a na łodzi lunch i wszelkiego rodzaju przekąski i napoje.

 

Dodatkowe informacje

Resort Wadi Lahmy Azur***wtapiając się w naturalny górzysty krajobraz, otoczony palmami jest miejscem na oderwanie się od rzeczywistości. Prywatna plaża hotelowa pozwala cieszyć się urokami słońca przez cały pobyt. Goście mogą się również opalać przy hotelowym basenie. Dobrze wyposażone pokoje zapewnią komfortowy pobyt. Dla najmłodszych przygotowano mini klub oraz plac zabaw. Hotel jest doskonałym wyborem dla osób szukających spokoju i wyciszenia oraz przede wszystkim dzięki idealnym warunkom do nurkowania .

Informacje o hotelu:

Standard hotelu ***

Egipt / Marsa El Alam / Berenice

Udogodnienia: basen odkryty, udogodnienia dla rodzin z dziećmi, dostęp do internetu

Położenie: 185 km od lotniska w Marsa Alam, 120 km od Marsa Alam.

Plaża: Bezpośrednio przy obiekcie.

Wyżywienie: All inclusive: śniadanie serwowane w godz. 7.00-11.00 w restauracji głównej, Lunch w godz. 12.30-15.30 w restauracji głównej, Kolacja w godz. 18.30-23.00 w restauracji głównej. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godz.10.00-23.00.

Plan wyjazdu:

dzień 1 Przyjazd, zakwaterowanie, czas wolny
dzień 2 Dwa nurkowania z łodzi
dzień 3 Dwa nurkowania z łodzi
dzień 4 Dwa nurkowania z łodzi
dzień 5 Dwa nurkowania z łodzi
dzień 6 Dwa nurkowania z łodzi
dzień 7 Dzień wolny, suszenie sprzętu, możliwa wycieczka
dzień 8 Lot powrotny do domu

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

 

 

Kontakt i rezerwacje:

Rudi Stankiewicz

telefon: 601 321 557; e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca:

W dniu odpoczynku przed lotem samolotem zdecydowanie polecamy wycieczką do największego targu wielbłądów w tej części Afryki, ale już stąd nie daleko mamy do Luxoru czy mniej znanego i odwiedzanego przez turystów Asuan. Miasto położone jest na wschodnim brzegu Nilu, przy pierwszej katarakcie i jest z tego powodu celem wycieczek oraz ważnym centrum lokalnej turystyki.

W pobliżu, znajduje się starożytny kamieniołom sjenitu (czerwonego granitu), w którym znaleziono fragmenty rzeźb i nieukończony największy obelisk. Powyżej, na Nilu zbudowano Wysoką Tamę. Spiętrzenie wód doprowadziłoby do bezpowrotnego zniszczenia zabytków w Abu Simbel i na wyspie File. Dzięki pomocy UNESCO zabytki zostały przeniesione w wyżej położone miejsca. Poniżej Wysokiej Tamy, czyli bliżej samego miasta Asuan, znajduje się zbudowana na początku XX wieku Tama Asuańska, starsza i niższa od Wysokiej.

Na Nilu w pobliżu Asuanu, znajdują się dwie duże wyspy – Elefantyna oraz Wyspa Kitchenera. Na Elefantynie znajduje się hotel Oberoi oraz wioski nubijskie, a Wyspa Kitchenera stanowi jako całość ogród botaniczny.

Asuan to jedno z najbardziej suchych zamieszkanych miejsc na świecie. Z tego powodu w większości osad nubijskich po prostu nie ma dachów.

Galeria zdjęć

Zobacz fotorelację z naszej wyprawy w 2013 roku 

Tu film z tamtych czasów

I nurkowanie z delfinami

 

 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073