Jezioro Budzisławskie i kopalnia Honoratka » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Budzisławskie i kopalnia Honoratka

Wiele razy jeździliśmy już na jezioro Budzisławskie, ale zawsze na cały weekend. Jednak w tym razem chcemy połączyć dwa miejsca nurkowe w jeden weekend, jako że są one położone w odległości raptem 30 minut jazdy autem jedno od drugiego. Tak więc nie tylko szkoleniowo, ale poznamy też trochę więcej widoków w tych okolicach.

Przejrzystość z wody w jeziorze Budzisławskim potrafi zadziwić najbardziej wytrawnych nurków. Różnie z tym bywa w polskich wodach, wszystko zależy od temperatury wody. Jednak to jezioro zazwyczaj ma przejrzystą wodę. Miejsca nurkowe są ideale zarówno dla początkujących, doświadczonych jak i zaawansowanych nurków. W ośrodku wypoczynkowym znajduje się baza nurkowa Diver. Gospodarze zbudowali ciekawy tor podwodny, gdzie poręczówki prowadzą nurków do różnych atrakcji podwodnych np. do posagu Matki Boskiej. Bardzo interesujące (wręcz fenomenalne) jest też nurkowanie wokół wyspy oraz na przeciwległym brzegu jeziora.

Drugiego dnia pojedziemy na Honoratkę, dawna kopalnia odkrywkowa, teraz już dość znana przez polskich nurków. Na chwilę obecną największy polski zbiornik wodny po kopalni węgla brunatnego. Pełno tu pionowych ścian węglowych, starych wąwozów transportowych i odpływowych, zatopionych drzew i lasów, płyt betonowych i drobnego sprzętu kopalnianego przypominającego co kiedyś tu było.

 

Do dyspozycji dla nurków są trzy podwodne tory: Tor Główny, Podwodny Las oraz Ścianki. Baza nurkowa na Honoratce usytuowana jest na dwóch poziomach, poziom górny będący na wysokości drogi dojazdowej to zapasowy parking. Poziom dolny usytuowany jest nad lustrem wody z którego jest bezpośrednio zejście do wody, tam znajdują się wiaty, biuro, wc oraz ławki do szykowania i ubierania sprzętu.

 

Pierwszy dzień zatem nurkujemy w j. Budzisławskim, w drugim dniu będziemy eksplorować Honoratkę.

Cel wyjazdu

Jedziemy prowadzić kursy nurkowania, a chętnych na nurkowania rekreacyjne też oczywiście przygarniemy.

 

Dojazd

Jezioro Budzisławskie położone jest w bliskim sąsiedztwie Jeziora Powidzkiego - popularnego celu nurków. Dojazd do jeziora nie sprawia problemów. Jadąc od północy (z okolic miejscowości Strzelno) lub od południa (z okolic miejscowości Słupca) najlepiej kierować się do drogi wojewódzkiej oznaczonej numerem 262. Z drogi tej należy odbić na Budzisław Kościelny (jadąc od strony północy na drogowskazie widnieje kierunek na Kleczew), a następnie na Tręby Stare. Skręcamy w Trębach Nowych przed tablicą informacyjną „do bazy nurkowej Diver”, a po chwili jesteśmy już w ośrodku. Z Warszawy należy jechać autostradą i zjechać na Konin lub Słupca. Jak będziemy trzymać kierunek na Budzisław Kościelny, na pewno nie zabłądzimy. Czas dojazdu z Warszawy to około 3h.

Przypominamy, iż zmieniły się warunki korzystania z autostrady na Poznań. Nie ma już płatnych bramek tylko automatycznie otwierane na bazie apki w telefonie.

Zakwaterowanie:

 

Ośrodek Osir Kleczew

W ośrodku mamy zarezerwowane domki typu Brda i Miroszów. W domkach jest kuchnia, pościel, wc, pokoje 2 osobowe. Ręczniki należy zabrać ze sobą. Kuchnia jest względnie wyposażona w naczynia i sztućce. Można spokojnie sobie posiłek tam przygotować czy ugotować herbatę.  Dodatkowo na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw dla dzieci i oddzielny budynek z większe ilością pryszniców i łazienek jako, że w zwyczaju ośrodka jest też przyjmować tych z namiotami.

 

Wyżywienie:

W ośrodku OSIR-owskim w Kleczew jest sezonowy barek, gdzie można sobie kupić posiłki, jednak w domkach zarezerwowanych dla nas jest kuchnia tak wiec warto zabrać ze sobą coś na śniadanie i wieczornego grilla.

Plan wyjazdu:

dzień 1 Odbiór sprzętu do nurkowania w godz. 16.30-18.00 w Bestdivers
dzień 2 Śniadanie, nurkowania, przerwa na obiad, nurkowania i wieczorem grill
dzień 3 Po śniadaniu jedziemy na Honoratkę, tam nurkowania i powrót do domów, wieczorny zwrot sprzętu w Bestdivers jak zdążymy

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

jezioro Budzisławskie

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudi Stankiewicz

telefon: 601 321 557

e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca:

W niedalekiej okolicy znajduje się Sanktuarium Maryjne w Licheniu z jedną z większych i piękniejszych katedr w Polsce. Wieża widokowa przy kościele  jest godna odwiedzenia. Przy dobrej przejrzystości powietrza widzimy na około 70 km okolic wokół. Tu możecie poczytać o tym miejscu http://www.lichen.pl/

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073