Nurkowanie jezioro Świętajno Mazury
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Świętajno – nurkowa perła Mazur

 Nurkowanie jezioro Świętajno Mazury
 

Jezioro Świętajno – sezon nurkowy w pełni!

Zapraszamy na nurkowania w jednym z najpiękniejszych jezior pojezierza warmińsko-mazurskiego - Świętajno. W 2020 roku o tej porze roku woda miał ok 5 metrów przejrzystości, a podwodne łąki niesamowicie bujne i zielone tworzyły nieprawdopodobną scenerię. Lato to czas, kiedy podwodna roślinność, a szczególnie w tym jeziorze Osoka Aleosowata, kryją dorastający narybek i obżarte szczupaki, a podwodne rdestnice mają czasami 3 metry wysokości tworząc fenomenalne widoki. Od naszych kwater do jeziora mamy 200 metrów, a ciepły prysznic po nurkowaniu i wyśmienite jedzenie gospodyni umili skutecznie nasz pobyt. Ognisko wieczorne w sobotę - obowiązkowo! Jeśli tylko aura pogodowa pozwoli drugiego dnia zanurkujemy w rzece Omulew lub Krutynia.

 

 
 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego właśnie Narty?

 

 
 
 

Dojazd

 

Miejscowość Narty nad jeziorem Świętajno zwanym też Narty leży między Szczytnem i Nidzicą, 180 km od Warszawy. Gospodarstwo Uroczysko znajduje się po drugiej stronie jeziora od głównej drogi (północno-zachodnia część jeziora). Dojazd z Warszawy zajmuje około 3 godzin. Sugerujemy przejazd przez Serock i Przasnysz.

Zakwaterowanie:

Gospodarstwo Agroturystyczne „Uroczystko”, do którego się wybieramy, to przede wszystkim: czyste powietrze, cisza, wspaniały klimat Mazur i wyśmienita kuchnia gospodyni (własny ogród, przetwory, przepyszne dania główne i domowe ciasta). Gospodarstwo jest położone niedaleko Szczytna. To też świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi. Regularnie jeździmy tam już od 20 lat i prawdopodobnie miejsce Ci się tak spodoba, że Ty też będziesz tam wracał. Klimat tego miejsce jest bowiem niepowtarzalny.

 
 
 

 
Posiłki:

Na miejscu gospodyni przygotuje nam śniadanie w sobotę i niedzielę oraz śniadanie i obiad w sobotę. Natomiast na wieczór w sobotę we własnym zakresie przygotowujemy sobie coś z grilla i coś na ognisku. Na miejscu jest przygotowane odpowiednie stanowisko gdzie można biesiadować nawet jak pada deszcz. Tak wiec coś na sobotnią kolację dobrze sobie przywieźć. W miejscowości Narty obok naszego miejsca są doskonale zaopatrzone sklepy, a to raptem 10 min jazdy od nas.

 

Plan wyjazdu:

dzień 1 16:30-18:00 wydawanie sprzętu do nurkowania na wyjazd w C.N. Bestdivers i wyjazd na Mazury
dzień 2 śniadanie o 9.00, nurkowanie nr 1, powrót do Uroczyska na obiad, drugie nurkowanie także w j. Narty, wieczorny grill, osoby na kursie wykład, nurkowanie nocne dla chętnych
dzień 3 śniadanie, nurkowanie nr 1, po naładowaniu butli i obiedzie nurkowanie nr 2 (rekreacja jedzie na rzekę o ile aura pozwoli). Powrót do Warszawy i zwrot sprzętu do nurkowania

 

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Zainteresowanych powyższymi lub innymi kursami prosimy o wcześniejszy kontakt

 

 

 

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

 

jezioro Świętajno (Narty)

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudi
rudi.stankiewicz@bestdivers.pl
tel. kom.: (+48) 601 321 557

 

Dojazd, sobotnie ognisko i grill we własnym zakresie.

Ładowanie butli tylko powietrzem na miejscu w Uroczysku.

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073