Kamieniołom Przeworno - Nowość » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Kamieniołom Przeworno – Nowość

Kamieniołom, gdzie jedziemy tym razem jest tak nowym projektem jak jeszcze ciepłe bułki z piekarni. W maju jeszcze wciąż woda napełniała się tworząc upragniona głębokość. Wydaje się, że zbiornik jest wspaniale przygotowany dla nurków. Wiele atrakcji, które właściciele posadzili w zbiorniku, kiedy wody jeszcze tam nie było spowoduje, że będzie to jeden z lepszych zbiorników szkoleniowych w Polsce.

 

Jest to też świetna okazja na zobaczenie nowych miejsc w Polsce

Gmina Przeworno znajduje się w południowo – wschodniej części województwa dolnośląskiego, w trójkącie większych trzech miast Opola, Wrocławia oraz Wałbrzycha. Gminę cechują liczne zabytki, miedzy innymi: Pałac w Przewornie, Kościół p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Przewornie, Kościół pw. Św. Antoniego Padewskiego w Jegłowej, Kamieniołom łupków kwarcytowych w Jegłowej, najwyższe wzniesienie Wzgórz Strzelińskich - Góra Gromnik oraz wiele innych … .

 

Jest to nasza pierwsza wyprawa do tego zbiornika jednak jesteśmy pewni, że będziemy mile zaskoczeni. Przez całą zimę śledziliśmy prace przygotowawcze i napełnianie wodą już przygotowanych atrakcji. Zresztą sam zerknij na te zdjęcia załączone. Zbiornik zasilany jest wodą, z nieopodal płynącej rzeczki Krynka. Trudno jeszcze znaleźć w Internecie zdjęcia z nurkowań w tym kamieniołomie.

Bądź jednym z pierwszych, którzy dołączą do eksploracji nowego miejsca nurkowego w naszej Ojczyźnie!

Cel wyjazdu

Eksploracja nowego miejsca dla nurków w Polsce

Dojazd

Kamieniołom znajduje się we wsi Przeworno ul. Kolejowa 11, tam musimy dojechać w sobotę rano. Na nocleg musimy dojechać do ośrodka wypoczynkowego, gdzie czekają na nas zarezerwowane domki.

Adres noclegu:

Nad Stawami, Biały Kościół

57-100 Strzelin

Nocleg i wyżywienie:

Ośrodek wypoczynkowy „Nad Stawami” Biały Kościół

W odległości 50 km od Wrocławia i 7 km od Strzelina, u podnóża Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich znajdują się dwa zbiorniki wodne o łącznej powierzchni 20 ha.

Nad ich brzegiem leży Ośrodek Wypoczynkowy „Nad Stawami”w  Gabczycach. Na miejscu oprócz bazy noclegowej są nowo wybudowane obiekty, w którym mieszczą się prysznice, toalety, przebieralnie, taras widokowy oraz kawiarnia.

Swoje miejsce znajdą również najmłodsi, pod okiem dorosłych korzystać mogą z placu zabaw oraz z odnowionego specjalnie dla nich brodzika wyposażonego w zjeżdżalnie.

Nad spokojnym i bezpiecznym wypoczynkiem w Ośrodku ,,Nad Stawami” co sezon czuwają wykwalifikowani ratownicy wodni.

Jak co roku odwiedzający będą mogli wypożyczyć rower wodny lub kajak.

   

Domki składają się z 4 pomieszczeń (dwie sypialnie, salon z aneksem kuchennym, łazienka).

W domkach piętrowych rozkład pokoi wygląda następująco:

  • na parterze – salon z wygodną rozkładaną wersalką, stołem i krzesłami oraz aneksem kuchennym i łazienką,
  • na piętrze- przechodni pokój z podwójnym łóżkiem oraz sypialnia z dwoma łóżkami pojedynczymi.

Wyżywienie

W domkach jest aneks kuchenny gdzie można zrobić sobie jedzenie, dodatkowo na terenie ośrodka jest kawiarnia. Natomiast na terenie kamieniołomu będziemy sobie między nurkowaniami grillować. Należy zabrać ze sobą to, co kto tam lubi.

Plan wyjazdu:

dzień 1 odbiór sprzętu z Bestdivers (Jagiellońska 7) i dojazd na nocleg
dzień 2 po śniadaniu wyjazd na kamieniołom na cały dzień i powrót na kwatery
dzień 3 po śniadaniu wyjazd na kamieniołom i powrót do domu
dzień 4 zwrot sprzętu w Bestdivers w godzinach 16.00-18.00

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Kontakt i rezerwacje:

Rudolf Stankiewicz

E-Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557; (+48) 698529073

Ciekawe miejsca:

Gmina Przeworno znajduje się w południowo – wschodniej części województwa dolnośląskiego, w trójkącie większych trzech miast Opola, Wrocławia oraz Wałbrzycha. Gminę cechują liczne zabytki, miedzy innymi: Pałac w Przewornie, Kościół p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Przewornie, Kościół pw. Św. Antoniego Padewskiego w Jegłowej, Kamieniołom łupków kwarcytowych w Jegłowej, Najwyższe wzniesienie Wzgórz Strzelińskich - Góra Gromnik oraz wiele innych…

Na terenie ośrodka gdzie będziemy mieszkać można popływać na kajaku czy rowerze wodnym, ewentualnie pobyczyć się na plaży.

Galeria zdjęć

no images were found

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073