Nurkowanie Marsa Alam
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie Marsa Alam – Egipt

Termin wyprawy: 8-15.02.2020

Marsa Alam to jedno z piękniejszych miejsc do nurkowania na wybrzeżu Egiptu. Bez wątpienia można rzec, że to fenomenalne miejsce zauroczyło niejednego nurka, a powrót w to miejsce jest zawsze ciekawy. Byliśmy tam już kilka razy i zawsze można coś nowego zobaczyć pod wodą. ZAWSZE!

Nurkowanie Marsa Alam

Nurkowanie Marsa Alam

Przez kilka wypraw widzieliśmy m.in. rekiny, delfiny, manaty, a nawet rekina wielorybiego. Nie licząc tych wszystkich innych ryb Morza Czerwonego. A zatem można marznąc w Polsce albo wybrać się w ciepłe miejsce i dogrzać i zobaczyć coś niesamowitego pod wodą. To jest też idealne miejsce, aby stawiać pierwsze kroki na kursie Open Water Diver! Zapraszamy serdecznie. Zobacz jak to wygląda pod wodą

Wyjazd na charakter stacjonarny tj. mieszkamy w hotelu, ale codziennie wyjeżdżamy na nurkowania i nurkujemy z brzegu. Tak właśnie przyjęło się w Marsa Alam. Po śniadaniu ruszamy na nurkowania robimy dwa nurki i wracamy do hotelu, będzie jeszcze czas na odpoczynek, spacer i integracje.

Cel wyjazdu

Zdjęcia z żółwiem morskim, manatem i eksploracja nowych korytarzy w rafie okolic Abu Dabbab.

Przelot

Lecimy liniami Enter Air.

Wylot z Warszawy z Okęcia o godz. 8:20 i lądujemy w Marsa Alam 13:45

Powrót 15 lutego o godz. 14:45 i w Warszawie lądujemy o 18:15

Oczywiście przelot ostatecznie będzie potwierdzony 24 h przed wylotem.

Dodatkowe informacje o wyjezdzie

Nocleg i wyżywienie:

Przez tydzień domem naszym jest uroczy hotel Coral Hills Resort Marsa Alam

Hotel, gdzie będziemy mieszkać ma formułę HB i całe szczęście bo podczas tzw. lunchu (po naszemu obiad) jesteśmy na nurkowaniach. Tak więc, jemy śniadanie, potem ruszamy na nurkowania i wracamy po południu na kolacje.

Coral Hills Resort Marsa Alam położony jest w miejscu idealnym do nurkowania w Morzu Czerwonym. Położenie blisko plaży pozwala gościom cieszyć się piękną pogodą przez cały rok. Na terenie hotelu znajduje się basen zewnętrzny dla dorosłych oraz basen dla dzieci. Oprócz dostępnych dla gości barów, na terenie resortu mieści się też dyskoteka. Osoby pragnące zrelaksować się mogą odwiedzić saunę lub skorzystać z jacuzzi, natomiast fani sportu mogą skorzystać z siłowni lub kortu tenisowego. Hotel jest dobrym wyborem dla par oraz rodzin z dziećmi.

Położenie:

  • 27 km od centrum Al-Kusajr
  • 50 m od piaszczystej plaży
  • czas dojazdu z lotniska ok. 35 min

Plaża:

  • 50 m od plaży
  • piaszczysta

Basen:

  • baseny: 2
  • baseny dla dorosłych: zewnętrzny, leżaki: w cenie, parasole: w cenie
  • basen dla dzieci
  • jacuzzi

Plan wyjazdu:

8.02.2020 Przylot do Marsa Alam, zakwaterowanie, czas wolny
9.02.2020 Po śniadaniu jedziemy na dwa nurkowania
10.02.2020 Dwa nurkowania
11.02.2020 Dwa nurkowania, dla chętnych dodatkowo płatne nurkowanie nocne nocne
12.02.2020 Dwa nurkowania
13.02.2020 Dwa nurkowania
14.02.2020 Tu mamy dzień odpoczynku, ale jeśli ktoś chce może zrobić jeszcze porannego nurka, jako ze lot mamy następnego dnia po południu.
15.02.2020 Wylot i powrót do Polski.

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Tu możesz poczytać nasze fotorelacje z nurkowań w Marsa Alam http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/morze-czerwone/marsa-alam/

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudi Stankiewicz

telefon: 601 321 557

e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca:

Nic nie stoi na przeszkodzie aby wykupić sobie ekstra nurkowanie na pobliskiej rafie Elphinstone gdzie nurkuje się z rekinami Longimanusami. Tu zerknij jak one wyglądają https://www.youtube.com/watch?v=UiZYftx8D-8

Natomiast na lądzie warto wybrać się do Luksoru. Z Marsa Alam już mamy niedaleko. Czas będzie na to tylko ostatniego dania, ale jakby ktoś chciał to polecamy.

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073