Nurkowanie jezioro Świętajno Mazury
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Świętajno – najczystsze jezioro okolic Szczytna

 Nurkowanie jezioro Świętajno Mazury
 

Nurkowanie jezioro Świętajno Mazury

 
Zapraszamy na nurkowania w jednym z najpiękniejszych jezior pojezierza warmisko-mazurskiego -Świętajno oraz spływ nurkowy rzeką Krutynia lub Omulew. Do takiego nurkowania nadaje się w Polsce jedynie 6-7 rzek. Podczas naszej wyprawy masz szansę zobaczyć coś, co innym nurkom zajmuje nawet kilka lat. Wrzesień to czas kiedy bujne łąki podwodne chowają już obżarte szczupaki, a podwodne rdestnice maja czasami 3 metry wysokości tworząc fenomenalne widoki podwodne. O ile pogoda nas nie zawiedzie przejrzystość wody w j. Narty (inna nazwa Świętajno) powinna wynosić 5-7 metrów, w rzece podobnie.
 
 

Dlaczego właśnie Narty?

 

 
 
 

Dojazd

 

Miejscowość Narty nad jeziorem Świętajno zwanym też Narty leży między Szczytnem i Nidzicą, 180 km od Warszawy. Gospodarstwo Uroczysko znajduje się po drugiej stronie jeziora od głównej drogi (północno-zachodnia część jeziora). Dojazd z Warszawy zajmuje około 3 godzin. Sugerujemy przejazd przez Serock i Przasnysz.

Zakwaterowanie:

Gospodarstwo Agroturystyczne „Uroczystko”, do którego się wybieramy, to przede wszystkim: czyste powietrze, cisza, wspaniały klimat Mazur i wyśmienita kuchnia gospodyni (własny ogród, przetwory, przepyszne dania główne i domowe ciasta). Gospodarstwo jest położone niedaleko Szczytna. To też świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi. Regularnie jeździmy tam już od 15 lat i prawdopodobnie miejsce Ci się tak spodoba, że Ty też będziesz tam wracał. Klimat tego miejsce jest bowiem niepowtarzalny.
 
 
Posiłki:
 
Na miejscu gospodyni przygotuje nam śniadanie w sobotę i niedzielę oraz obiad w sobotę. W niedziele obiadu już nie zamawiamy gdyż jemy sobie po drodze wracając do domu. Natomiast na wieczór w sobotę we własnym zakresie przygotowujemy sobie coś z grilla i coś na ognisku. Na miejscu jest przygotowane odpowiednie stanowisko gdzie można biesiadować nawet jak pada deszcz. Tak wiec coś na sobotnią kolację dobrze sobie przywieźć. W miejscowości Narty obok naszego miejsca są doskonale zaopatrzone sklepy, a to raptem 10 min jazdy od nas.
 

Plan wyjazdu:

dzień 1 16:00-18:00 wydawanie sprzętu do nurkowania na wyjazd w C.N. Bestdivers i wyjazd na Mazury
dzień 2 śniadanie, nurkowanie nr 1, powrót do Uroczyska na obiad, drugie nurkowanie także w j. Narty, wieczorny grill, osoby na kursie wykład, nurkowanie nocne dla chętnych
dzień 3 śniadanie, osoby na kursie zostają na plazy Uroczyska NA CAŁY DZIEŃ, nurkowie na rekreację wyjazd na nurkowanie W INNĄ CZĘŚĆ JEZIORA, BICIE BUTLI, po naładowaniu nurkowanie nr 2. Powrót do Warszawy i zwrot sprzętu do nurkowania.

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Zainteresowanych powyższymi lub innymi kursami prosimy o wcześniejszy kontakt

 

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/polska/rzeki-w-polsce/rzeka-omulew/

Kontakt w sprawie nurkowań:

 
rudi.stankiewicz@bestdivers.pl
tel. kom.: (+48) 601 321 557
 
Dojazd we własnym zakresie, wieczorem ognisko i grill we własnym zakresie, ładowanie butli tylko powietrzem na miejscu w Uroczysku.

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073