Nurkowania na rafach Daedalus i Brothers » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowania na rafach Daedalus i Brothers

Chcesz zobaczyć dużą zwierzynę i przejrzystość do 40 metrów w jednym z 10 najlepszych miejsc do nurkowania na świecie? To właśnie wyprawa dla Ciebie! Tzw. Złoty Trójkąt - Daedalus-Brothers - Elphinstone w czasie kiedy pływa tam najwięcej rekinów.

Ileż to już nurkowań zrobiliśmy na tych rafach Egiptu przez ostatnie 8 lat podczas safari na łodzi to mało istotne, ale warto wiedzieć co tam faktycznie zobaczyliśmy przez te wyprawy. Uwaga! To można zobaczyć tylko jesienią. Latem nurkowie są często zdziwieni, że nic tam nie ma dużego. Tu warto zaznaczyć, że faktycznie te zwierzęta tam żyją, a nie chyba. Rekiny: longimanus (po prostu nie ma opcji, aby nie zobaczyć tego rekina tam), thresher shark, white tip reef and black tip reef shark, grey shark, whale shark, hamerhead shark, manty, stada barakud i jack fish, kilka gatunków delfinów. I te niezliczone gatunki ryb i koralowców, które w innej części Morza Czerwonego też występują. Chcesz zobaczyć dużą zwierzynę i przejrzystość do 40 metrów w jednym z 10 najlepszych miejsc do nurkowania na świecie? To właśnie wyprawa dla Ciebie! Tzw. Złoty Trójkąt - Daedalus-Brothers - Elphinstone w czasie kiedy pływa tam najwięcej rekinów.

Zresztą zerknij na jeden z naszych filmów stamtąd

Jak to do Egiptu, lecimy do Marsa Alam, tam pakujemy się na łódź i następnego dnia z rana wypływamy w morze. Podczas rejsu mamy do 3 nurkowań i 4 nocne. Rekordziści robili po 21 nurkowań podczas rejsu. Jest dużo nurkowań i wypoczynku, a wyszukani kucharze już wiedzą, że dla nurków trzeba przygotować najwyższej jakości pokarm. Ci bezmięsni tez będą zachwyceni. Płyniemy na Brothers i Daedalus , prawdopodobnie zahaczymy o wrak Salem Express, rafa Elphinstone też będzie, i kończymy nurkowaniami gdzieś bliżej Marsa Alam.  Zanurkujemy tez na dwóch wrakach Numidia i Aida. Na Brothers Islands. Tam mamy dużą szansą na nurkowanie z manatami. Ostatniego dnia w zależności od przelotu robimy 1-2 nurkowania bo i sprzęt musi wyschnąć przecież.

Cel wyjazdu

Twoje zdjęcie z Oceanic White Tip Shark (Longimanus)

Przelot:

Lecimy samolotem do Marsa Alam, tam busikiem na pokład i ostatniego dnia na odwrót.

Nocleg:

Przez tydzień domem naszym będzie łódź Red Sea One

 

Kilka rejsów nurkowych już byliśmy na tej łodzi. 38 metrowa łódź daj duży komfort podczas tygodniowego pobytu na morzu. Nic tam nie brakuje. Kilka pokładów gwarantuje komfort, cisze, dobry wypoczynek i miejsce na opalanie. Na samym dole pokład z pokojami, nieco wyżej stołówka i też kilka pokojów. Na zewnątrz jest właśnie miejsce na montaż sprzętu nurkowego.

Kolejny pokład do miejsce, gdzie będziemy mieli odprawy przed nurkowaniem, tam też są pokoje do spania, a na zewnątrz będzie toczyło się główne życie towarzyskie. Jeszcze wyżej jest już sundeck na opalanie. Niektórzy lubią tam też spać pod gwiazdami. Dwie sprężarki zdążą z ładowaniem butli, a dwa zodiaki sprawnie wywożą nurków na miejsca nurkowe oddalone od kotwicowiska gdzie zwyczaj stoi schowana za rafą nasza łódź.

 

Wyżywienie:

Na łodzi safari nikt nie jest głodny. Po śniadaniu jest obiad i kolacja, a miedzy tym wszystkim drobne przekąski typu owoce, ciasta, ciastka, ciasteczka. Słowem nie trzeba brać kabanosów z Polski. Piwo można wcześniej zamówić na pokład łodzi, inne alkohole należy zabrać ze sobą.

Plan wyjazdu:

dzień 1 Przylot do Marsa Alam i transfer na łódź, czas wolny
dzień 2 Po śniadaniu załoga załatwia zazwyczaj ostatnie formalności z kwestią wypłynięcia i ruszamy w trasę na Brothers, po drodze w zależności, o której uda się wypłynąć nurkowanie sprawdzające
dzień 3 Nurkowania przy Brothers i płyniemy na Daedalus
dzień 4 Nurkowania na Daedalus
dzień 5 Nurkowania na Daedalus
dzień 6 Nurkowanie na i w okolicach Elphinstone reef
dzień 7 Nurkowanie w okolicach Marsa Alam i suszenie sprzętu
dzień 8 Powrót do Polski

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

https://www.bestdivers.pl/fotorelacje/morze-czerwone/safari-rekiny-wrzesien-2017/

 

Tu wraki które zobaczymy:

Numidia https://www.bestdivers.pl/fotorelacje/wraki/wrak-numidia-egipt/

Aida https://www.bestdivers.pl/fotorelacje/wraki/wrak-aida-egipt/

Być może Salem Express https://www.bestdivers.pl/fotorelacje/wraki/salem-express-egipt/

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudi Stankiewicz

telefon: 601 321 557

e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

 

Ciekawe miejsca:

Cały tydzień jesteśmy na pokładzie łodzi nurkowej tak więc jedynie będzie czas na zrobienie zakupów drobnych pamiątek pierwszego lub ostatniego dnia safari.

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073