Nurkowanie Biebrza - Nurkowanie w rzekach
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowanie Biebrza – Biebrzański Park Narodowy

Chyba nie trzeba opisywać Biebrzańskiego Parku Narodowego, jak jest on ogromny i różnorodny, jaka ostoja zwierzyny i ptactwa. Jak w każdym parku narodowym obowiązują restrykcje tak więc i my musimy mieć zezwolenie na nurkowanie w rzece Biebrza na terenie tego parku Mamy to załatwione!

Nurkowanie Biebrza

To będzie nasza 10. wyprawa tak więc wiemy już co w trawie piszczy, gdzie i co można zobaczyć. Po wyjściu z Bagna Halucynogennego będziesz zachwycony/a.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że osoby nienurkujące i dzieci też z powodzeniem mogą dołączyć na ten wyjazd. W zeszłym roku mieliśmy np. super wyjazd ojców z dzieciakami. Pierwszego dnia w sobotę idziemy w teren i zwiedzamy najciekawsze zakątki Biebrzańskiego Parku Narodowego. Trochę chodzimy, trochę trzeba podjechać autem. Jest z nami przewodniczka, która swoją wiedzą i pasją na temat tego parku sprawi, iż zupełnie inaczej spojrzymy na florę i faunę tych okolic. Skończmy naszą wycieczkę ok 16-17 i od razu jedziemy na obiadokolację. To jest dzień gdzie nienurkujące osoby w tym dzieci też będą miały wspaniale wypełniony czas.

 

Drugiego dnia po śniadaniu jedziemy nad rzekę i tam dzielimy się na dwie podgrupki. W wodzie, ze wzglądu na przepisy Biebrzańskiego Parku Narodowego może być tylko 8 osób. Tak więc pierwszy odcinek rzeki do 8 osób nurkuje, a pozostałe osoby podążają na tratwie za nurkami. Mniej więcej w połowie rzeki, Ci co byli w wodzie wychodzą, a Ci z tratwy wchodzą na nurkowanie i płyną już do końca spływu. Spływ trwa ok 2-3 godziny. Na tratwie mogą siedzieć cały czas osoby nienurkujące.

W wodzie, podobnie jak dzień wcześniej jest z nami przewodnik, który nadzoruje i kieruje spływem. Na odcinku, którym spływamy są różne odnogi, trzeba wiedzieć, gdzie płynąć, aby się nie pogubić.

Główną atrakcją spływy jest poszukiwanie sumów. Niektóre są naprawdę ogromne. Jednak zobaczymy też klenie, płocie, okonie, szczupaki, kiełże, słonecznice, ukleje, krąpie, wzdręgi i niesamowite gąbki słodkowodne, które wyglądają momentami jakbyśmy nurkowali w Chorwacji a nie w polskich wodach. Po drodze wynurzając się możemy też wypatrzeć gniazdujące rybitwy.

W sobotę podczas wycieczki mamy różne atrakcje do zobaczenia, w zależności jaka ekipa się zbierze - odpowiedni kierunek wybierzemy. Może być soft, medium albo na prawdę hard. Hard np. to brodzenie po pasa w bagnie odpowiednim szlakiem aby nie zapaść się po szyje.

Słowem intensywny weekend nas czeka. Kończymy imprezę ok 15.00 w niedzielę.

Zobacz jak było za pierwszym razem, gdzie od razu zakochaliśmy się w tym kierunku.

Spływ rzeką Biebrza

Cel wyjazdu

Zdjęcie podwodne z sumem.

Jako, że dysponujemy ograniczoną ilością miejsc na taką wyprawę sugerujemy wcześniejsze zgłoszenie.

Dojazd

Dojechać musimy do miejscowości Dolistowo Stare gdzie w mamy zarezerwowane kwatery w agroturystyce (dwa miejsca), tak więc o miejscu zakwaterowania będziemy informować w miarę zgłaszania się uczestników.

W sobotę o 10.00 spotykamy się pod adresem Dolistowo Stare 46 gdzie śpi część uczestników, tam też mamy posiłki. Stamtąd jedziemy po naszą przewodniczkę i idziemy w las!

Nocleg i wyżywienie:

Dolistowo Stare, agroturystyka

Śpimy w dwóch miejscach w Dolistowie Starym. Są to kwatery agroturystyczne z różnym układem pokojów 2-4 osobowe z łazienką i z łazienką w korytarzu. Gospodyni przygotowuje wyśmienite lokalne posiłki. Własne wypieki, mięsiwa i warzywa, to smakuje zupełnie inaczej. Można też u gospodyni zamówić chleb, miód, wypieki. Mieszkamy w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego, stąd samochodem można podjechać z rana na obserwacje łosiów. Do Goniądza dosłowny rzut beretem. Spacer na zachód słońca nad Biebrzę będzie niezapomnianym wspomnieniem, o ile jeszcze będziemy mieli siłę po całodziennej wycieczce oczywiście.

Ręczniki sugerujemy zabrać, pościel jest. W Goniądzu gdzie kończymy spływ w niedziele jest wspaniała plaża gdzie można się wykąpać albo po spływie zostać jeszcze trochę i zrobić sobie grilla przed powrotem do domu.

Niewiadomo jak będzie w tym roku z komarami ale sugerujemy zabezpieczyć sobie jakiś środek na komary.

Wyżywienie:

W sobotę mamy obfitą obiadokolacje, bardziej w porze kolacyjnej po całym dniu spacerów po Biebrzańskim Parku Narodowym. W niedzielę o 9.00 mamy śniadanie i po śniadaniu jedziemy na spływ Biebrzą.

Plan wyjazdu:

dzień 1 Wydawanie sprzętu do nurkowania w Bestdivers.
dzień 2 Przyjazd do Dolistowa Starego na 9.30, zrzucenie gratów w pokojach i wyjazd na całodzienną wycieczką po Biebrzańskim Parku Narodowym, wieczorem wspólna kolacja.
dzień 3 Po śniadaniu wyjazd nad rzekę i spływ w Biebrzy, kończymy ok 14-15.
dzień 4 Zwrot sprzętu do nurkowania w Bestdivers.

 

 

Co będziemy robić:

Jedziemy głównie nurkować rekreacyjne, acz to nurkowanie można zaliczyć w ramach programu AOWD.

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Nasze wyjazdy na Biebrzę w 2017 roku

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudi

E-Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557; (+48) 698529073

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073