Safari po jeziorach mazurskich w Boże Ciało - Nurkowanie Polska
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Safari nurkowe po jeziorach mazurskich w Boże Ciało

Zapraszamy na długi weekend czerwcowy na nurkowania w mazurskich jeziorach oraz spływ rzekami.

Nurkowanie jeziora Mazurskie

Nurkowanie Polska - Nurkowanie jeziora Mazurskie

Podczas naszej wyprawy masz szansę zobaczyć coś, co innym nurkom zajmuje nawet kilka lat. Od kilku lat otwieramy oczy nurkom na wspaniałą florę, faunę polskich wód.

W planach 4 jeziora i 3 rzeki 🙂 

Czerwiec to najlepszy okres na nurkowania w polskich akwenach ze względu na największą przejrzystość wody. Jezioro Narty osiąga wtedy 6-7 metrów wizury. Jest to również okres żerowania szczupaków i innych ryb po tarle.

Nurkowania odbywają się w obrębie do 50 km od bazy.

Przez te kilka dni, które spędzimy na Mazurach zanurkujemy w tych sprawdzonych, najlepszych polskich jeziorach na Mazurach, ale rzekę Omulew o której niewątpliwie też słyszałeś zobaczymy także tyle, że z pod wody. Słowem można naprawdę świetnie spędzić czas niekoniecznie wyjeżdżając na koniec świata, a przy tym nie ma najmniejszego problemu aby zabrać swoje małe pociechy i nienurkujących towarzyszy.

Nurkowanie jeziora Mazurskie - Nurkowanie Polska

Jak wygląda wyjazd zobacz na naszej fotorelacji

Cel wyjazdu

Odkrycie nowych fenomenalnych miejsc nurkowych w Polsce.

Dojazd

Miejscowość Narty nad jeziorem Świętajno zwanym też Narty leży między Szczytnem i Nidzicą, 180 km od Warszawy. Gospodarstwo Uroczysko znajduje się po drugiej stronie jeziora od głównej drogi (północno-zachodnia część jeziora). Dojazd z Warszawy zajmuje około 3 godzin. Sugerujemy przejazd przez Serock i Przasnysz.

Nocleg i wyżywienie

Gospodarstwo Agroturystyczne „Uroczystko”, do którego się wybieramy, to przede wszystkim: czyste powietrze, cisza, wspaniały klimat Mazur i wyśmienita kuchnia gospodyni (własny ogród, przetwory, przepyszne dania główne i domowe ciasta). Gospodarstwo jest położone niedaleko Szczytna. To świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi.  Jest też kuchnia gdzie możemy sami sobie przyrządzić posiłki czy też coś wyszukanego dla najmłodszych.

W gospodarstwie jest kilkanaście pokoi, 2-3,4, a nawet 12 osobowe. To nie hotel z takimi samymi pokojami. Jednak obfitość posiłków sprawia, że co najwyżej do zaparzenia kawy lub herbaty będzie potrzebne nam to miejsce.

 

Dodatkowe informacje

Mimo, iż jest to wyjazd na nurkowania rekreacyjne, czyli po to, aby korzystać już z naszych uprawnień nurkowych nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoby, które chcą rozwijać swoje umiejętności nurkowe dołączyły do nas na wyprawę!

Plan wyjazdu:

dzień 1 16:00-18:00 wydawanie sprzętu do nurkowania na wyjazd w C.N. Bestdivers i wyjazd nad jezioro
dzień 2 śniadanie o 8.30 w Uroczysku, nurkowanie w j. Świętajno przerwa na obiad i ładowanie butli, drugie nurkowanie w j. Gim, wieczorem ognisko/grill
dzień 3 po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w rzece Krutynia, powrót do Uroczyska, ładowanie butli, obiad, drugie nurkowanie na j. Narty, ładowanie butli, wieczorny grill
dzień 4 śniadanie, wyjazd na nurkowanie na j. Piłakno, powrót do Uroczyska, ładowanie butli, w międzyczasie obiad, drugie nurkowanie w rzece Omulew, powrót do Uroczyska, ew nurkowanie nocne dla chętnych
dzień 5 śniadanie, wyjazd z Uroczyska nad j. Dłużek, powrót na obiad i ładowanie butli, drugie nurkowanie dla chętnych w j. Narty i wracamy do domu zwrócić sprzęt do nurkowania
dzień 6 zwrot sprzętu do nurkowania w Bestdivers w godz 17.00-18.30

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

jezioro Narty

jezioro Dłużek

rzeka Omulew

jezioro Gim

jezioro Piłakno

rzeka Wkra

ZOBACZ JAK BYŁO DWA LATA TEMU

 

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudi

E-Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557; (+48) 698529073

Wieczorami ognisko i grill we własnym zakresie tak samo jak i dojazd, ładowanie butli nurkowych na miejscu w Uroczysku.

Ciekawe miejsca:

Tu zobacz nasze spostrzeżenia nt. innych jezior okolic Szczytna...

 

A co dla nienurkujących?

Od wielu lat jeżdżą z nami całe rodziny z dziećmi, bowiem mamy tam doskonałe warunki na wypoczynek m.in. dla dzieci. Nad j. Narty jest plaża z atrakcjami dla maluchów.  Nieopodal jest Szczytno. Jednak zdecydowanie polecamy, aby ten czas spędzić na łonie natury.

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073