Safari nurkowe – kierunek północna Dalmacja
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Safari nurkowe – kierunek północna Dalmacja

To jedna z lepszych wypraw nurkowych w tym roku. Nie dość, że będziemy nurkować w najpiękniejszych miejscach nurkowych Chorwacji, w tym na Kathedrala (najpiękniejsze miejsce nurkowe północnej Dalmacji), to jeszcze jedyna w Chorwacji tak komfortowa łódź safari z doskonałą kuchnią sprawi, iż będziemy się czuć na wakacjach najwyższej klasy.

Safari nurkowe w Chorwacji  

Po nurkowaniu w kanale Sestrunj odniesiesz wrażenie, e bardziej przypomina to nurkowanie na Filipinach, a nie w Adriatyku. To także wyprawa dla nienurkujących osób, które będą zachwycone. Nurkowania bowiem kończymy ok 14.00, później przypływamy do różnych portów, wysepek i mamy czas na zwiedzanie.

Jako, że na tej łodzi różne kierunki można zwiedzić w Chorwacji to tym razem obieramy trasę północną.

Ogólnie dzień wygląda tak. Śniadanie, nurkowanie, czas wolny na łodzi, nurkowanie nr 2, obiad, przybijamy do różnych porcików i resztę dani mamy czas na zawiedzenie wysp, miast. Wieczorem kolacja na łodzi. Jedzenie jest zarówno wypasione jak i dla wegetarian i na początku zawsze jest weryfikacja pytaniami dla alergików. Specjalna dieta też będzie dostosowana do możliwości gości.

 

WYCIECZKA NA PÓŁNOC

Zadar-Park Narodowy Kornati-Dugi otok-Premuda

Trasa północna obejmuje obszar północnej Dalmacji i park narodowy Kornati. Ta trasa oferuje połączenie doskonałych miejsc do nurkowania z małymi portami i miejscami Dalmacji. Obszar Dalmacji Północnej jest dość odizolowany od głównego lądu. Z tego powodu udaje mu się zachować oryginalne piękno. Obszar obejmuje wyspy Dugi otok, Molat, Ist, Premuda, Ugljan, Rivanj i park narodowy Kornati.

Pierwszy dzień (sobota):

Po starcie z mariny w Sukošan ten dzień jest zarezerwowany na jeden podpływ do pobliskiego porciku, aby mieć już bliżej na  dalsze rejsy w kierunku wyspy Ugljan i miejsca zwanego Kukljica. Statek zostaje w Kukljicy przez noc, a drugiego dnia (niedziela) kontynuuje podróż w kierunku parku narodowego Kornati.

Drugi i trzeci dzień (niedziela i poniedziałek):

Przez te 2 dni nurkujemy w parku narodowym i śpimy całą noc na wyspie Levrnaka. Po drugim nurkowaniu w parku narodowym w poniedziałek, Vranjak I zaczyna płynąć w kierunku północnej części wyspy Ugljan, a ona zostaje w nocy w porcie Muline.

Czwarty dzień i piąty dzień (wtorek i środa):

Z wyspy Ugljan, Vranjak I nadal płynie w kierunku wyspy Premuda. System jaskiń Premuda oferuje zarówno początkującym, jak i zaawansowanym nurkom olśniewające nurkowania. Ze względu na złożoność jaskiń w tym miejscu można wykonać nawet dwa nurkowania. Po nocowaniu w Premuda statek pozostaje w okolicy tej wyspy jeszcze przez jeden dzień. Premuda jest zdecydowanie najpiękniejszą wyspą do nurkowania w regionie Północnej Dalmacji. Po drugim nurkowaniu na wyspie Premuda statek kontynuuje podróż w kierunku wyspy Molat. W tym porcie statek pozostaje na noc.

Szósty dzień i siódmy dzień (czwartek i piątek):

Z Molat Vranjak I płynie w kierunku wyspy Dugi Otok. Jeśli warunki pogodowe są dobre, statek płynie z otwartej strony Dugi otok w kierunku południowym i NP Kornati. Nurkowanie na Dugi Otoku bardzo często determinują warunki pogodowe. Zgodnie z tymi warunkami kapitan decyduje o spędzeniu jednego lub dwóch dni na miejscach nurkowych tej pięknej wyspy.

Drugą opcją jest nurkowanie w rejonie Sestrunj i Rivanj.

Główną atrakcją jest kanał przepływu Sestrunj.  Będziesz zaskoczony, iż w Chorwacji może być jak na Filipinach – tak piękne miejsce! Przy maksymalnej głębokości 30 m możesz dotrzeć do 2 mil w ciągu 30 minut od całkowitego czasu zanurzenia. To miejsce nurkowe jest zwykle zarezerwowane dla bardziej doświadczonych nurków. Wyspa Sestrunj ma również jedno nowe miejsce. To wrak „Ledenik”. Statek zatonął kilka lat temu na głębokości zaledwie 20 metrów. Jest idealny dla początkujących, ale jest również interesujący dla bardziej doświadczonych nurków. Długość statku wynosi około 50 metrów. Podróż kończy się powrotem do Sukošan w piątek wieczorem. Następny poranek to wyjazd po miłych i relaksujących wakacjach. Plan trasy północnej jest organizowany głównie dla grup nurkowych. W przypadku zwykłych grup plan można zmienić zgodnie z życzeniami i preferencjami gości. Ten plan trasy obejmuje więcej wysp, które nie są interesujące dla nurków, ale mają ładne piaszczyste plaże i zatoki, które są atrakcyjne dla zwykłych gości.

Ze względu na warunki pogodowe kapitan ma prawo zmienić harmonogram wycieczki. Jednak goście zostaną poinformowani pierwszego dnia o możliwych zmianach i będą mieli możliwość przedstawienia propozycji kapitanowi.

Nurkowanie Chorwacja - Safari nurkowe  

Tu też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez uczestników rejsu.

Kiedy jest zameldowanie i wymeldowanie?

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 12:30 w sobotę, a kończy w sobotę do godziny 9:00

Ostatnia noc podróży (piątek) w ciągu 7 dni rejsu wycieczkowego jest w tym samym porcie, w którym znajduje się wymeldowanie!

Ile jest nurkowań dziennie?

Cena obejmuje 2 nurkowania dziennie + 1 nurkowanie nocne w tygodniu.

Każde dodatkowe nurkowanie nocne kosztuje 20 € / osobę (min. 10 nurków).

Czy można dostać wegetariańskie jedzenie (bez mięsa, bez owoców morza)?

Tak, oczywiście, możemy spełnić twoje specjalne życzenia.

Czy mogę nurkować z przewodnikiem, skoro jestem sam?

Zasadniczo tak, ale czasami przewodnik prowadzi nurkowania i zależy to od wykształcenia nurkowego.

Na pewno postaramy się znaleźć odpowiedniego partnera do nurkowania.

Jakie butle do nurkowania są dostępne na statku?

Na statku znajdują się 12-litrowe butle stalowe (16 szt.), 15-litrowe butle stalowe (6 szt.), 11 l lub 80 cf aluminium (15 szt.), 6 aluminiowych zestawów twin ze zintegrowanymi obciążnikami. Wszystkie zawory mają 2 złącza DIN. Adaptery są dostępne.

Czy muszę zabierać ze sobą rzeczy takie jak pościel, poduszki itp.?

Nie, wszystko tam jest.

Zaleca się jednak zabranie ze sobą śpiwora lub czegoś podobnego oraz śpiwora, ponieważ będziesz miał możliwość spania na pokładzie pod gwiazdami.

Podkładka do spania lub materac przydaje się również do opalania na pokładzie.

Czy trasy są ustalone, czy można je zmienić?

Zdefiniowane trasy są jedynie wytycznymi. Można je zmieniać w zależności od pogody i poziomu wyszkolenia gości.

Czy w kabinach na dolnym pokładzie są okna?

Tak, wszystkie kabiny mają okna z widokiem na morze. Można je otworzyć, ale tylko w nocy!

Czy energia elektryczna jest zawsze dostępna na statku?

Podczas płynięcia łodzi, napełniania zbiorników nurkowych i przebywania w porcie jest napięcie 230 V.

Jeśli pozostaniemy w zatoce przez noc, generator będzie działał do godziny 12:00

Czy jest WiFi?

Jest

Czy jest gdzie postawić auto bezpiecznie?

Tak, w porcie jest płatny i bezpłatny parking dla samochodów

 

 

Cel wyjazdu

Eksploracja najciekawszych miejsc północnej Dalmacji pod wodą.

To jest wyprawa, że musiałbyś w 5 różnych miejsc pojechać do Chorwacji, aby zobaczyć to co oferuje Ci to tygodniowe safari.

Dojazd

Można dolecieć samolotem. Z lotniska do portu w Sukośan gdzie będzie zacumowana nasza łódź jedzie się 15 minut taxi. Pamiętaj tylko, że łódź odpływa w sobotę o 14.00

Inną formą dojazdu jest samochód. Zwykle dopieramy się po kilka osób w autach i jedziemy.

Wyżywienie:

Załoga statku opracowała już doskonałe posiłki. Będzie i mięsiwo i ryby i nawet owoce morza. Oczywiście tak jak wspomniano wcześniej Ci, którzy nie chcą jeść czegoś np. ryby im będą przygotowywane inne dania. Do posiłków zawsze podawane są napoje typu woda soki, herbata. Wino, dobre espresso, cola, piwo trzeba już opłacić.

Zakwaterowanie:

Przez tydzień domem naszym jest ekskluzywna łódź Safari Vranjak.

Dodatkowe informacje o statku:

M / Y 'Vranjak I' to stalowy statek o długości 27 m zbudowany specjalnie dla nurków, chociaż na życzenie właściciel organizuje też wycieczki zwykłe czy rowerowe.

Pokład nurkowy jest wyposażony w siedzenia do nurkowania i pojemniki na sprzęt do nurkowania. Platforma nurkowa „Vranjak I” może zadowolić najbardziej wymagających nurków i nurków technicznych.

Łódź ma 10 klimatyzowanych kabin z prywatną łazienką (prysznic / WC) zapewniającą miejsce dla 20 osób. Ciepła woda pod prysznicem leci od razu.

Na tym statku znajdują się 3 pokłady:

Górny pokład

4 podwójne kabiny i miejsce do opalania

Pokład główny

Obszar do przygotowania się przed nurkowaniem, platforma, salon z klimatyzacją, bar, kuchnia, toaleta, prysznic i salon załogi.

Kabiny dolnego pokładu dla załogi (część dziobowa), 4 kabiny na środku statku (wejście przez drzwi bezpośrednio z pokładu głównego), 2 kabiny na rufie statku (wejście przez saloon na pokładzie głównym).

 • rok budowy: 2011/2012
 • długość: 27 m
 • szerokość: 7 m
 • kabiny: 10 klimatyzowanych kabin podwójnych (w tym toaleta i prysznic)
 • saloon: klimatyzowany salon z tv
 • woda: 11 000 l
 • silniki: 2 x man d 2866 lxe 40, 360 km
 • generatory: 1 x 27 kw 1 x 11 kw
 • sprężarki: 1 x bauer 250, 1 x bauer 200 i 1 x bauer mariner
 • dostępne butle nurkowe: 16 x 12 l cylindry stalowe (krótkie z podwójnym zaworem din), 6 x 15 l cylindry stalowe (wszystkie z podwójnym zaworem din), 15 x 11 l aluminium cylindry (80 cf alu), 6 x 11 l alu twinset z zintegrowanym waga 4 kg i alu 1 x 7 l. dostępne są adaptery systemu int
 • łódź rib: arimar 5,3 mz silnikiem zaburtowym ervinrude 50 km
 • bezpieczeństwo: tlen i apteczka
 • klasyfikacja: crs (chorwacki rejestr statków)
 • gazy dostępne: hel i tlen dla trimiksu i zalecanego nitroksu
 • analizator: dive soft analizator helu i tlenu
 • pompa wspomagająca: podwójna tec serv

Plan wyjazdu:

dzień 1 przyjazd, zamustrowanie i po południu odpływamy
dzień 2 rejs z godnie z programem i dwa nurkowania, wieczorne zwiedzanie
dzień 3 rejs zgodnie z programem i dwa nurkowania, tu możemy zrobić nocne, wieczorem zwiedzanie
dzień 4 rejs zgodnie z programem, dwa nurkowania i zwiedzanie
dzień 5 rejs zgodnie z programem, dwa nurkowania o zwiedzanie
dzień 6 rejs zgodnie z programem, dwa nurkowania o zwiedzanie
dzień 7 ostatnie nurkowania, suszenie sprzętu i powrót do portu w Sukośan
dzień 8 powrót do domu

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

nurkowania rekreacyjne (przejrzystość wody do 30 metrów),

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudolf Stankiewicz

Tel. 601 321 557 Mail. Rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca:

A zatem podsumujmy. Nie tylko najlepsze miejsca nurkowe zobaczysz na trasie rejsu ale także będzie Ci dane zobaczyć i pozwiedzać wyspy i malownicze miasteczka północnej Dalmacji.

 • Sukośan
 • Kukljica
 • Lavernaka
 • Ugljan
 • Muline
 • Premuda
 • Molat
 • Dugi Otok
 • PN Kornati
 • Sestrunj
 • Rivanj
 • Sestrunj

Zdajemy sobie sprawę, że wiele nazw nic Ci nie mówi i prawdopodobnie nigdy więcej tych miejsc nie zobaczysz gdyż można do nich dotrzeć tylko właśnie łodzią

Zobacz naszą relację z poprzedniego safari oraz fotogalerię:

Zobacz nasz rejs z 2017 roku

Galeria zdjęć:

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073