Safari wrakowe łączone z Brothers Islands - Egipt » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Safari wrakowe łączone z Brothers Islands – Egipt

Tym razem płyniemy na trasie wraki + wyspy braci. Safari północne w Egipcie przewiduje odwiedzenie najciekawszych wraków Morza Czerwonego na wodach terytorialnych Egiptu, ale to nie wszystko. Będziemy też w pięknych miejscach jak Brothers Island gdzie o tej porze roku można spotkać nawet rekina wielorybiego.

Zobacz jak było kilka lat temu na takim safari.

Jeśli jeszcze ten kierunek nie jest Ci znany, a zastanawiasz się czy podołasz na tym safari nie ma najmniejszego problemu abyś podczas tego safari zrobił kurs wrakowy. Nie tylko na wrakach będziemy nurkować, ale na rafach koralowych także. Zresztą po wielu latach pod wodą w zasadzie każdy wrak jest niesłychanie bogatą rafą koralową.

Top Północy to (jak sama nazwa wskazuje) trasa safari podczas której odwiedzimy najpiękniejsze miejscówki nurkowe w północnej części Morza Czerwonego. Podczas 6 dni nurkowych czekają na nas najsłynniejsze wraki Egiptu, rafy położone w okolicy Safagi i Półwyspu Synaj oraz kultowe Wyspy Braci.

Safari rozpoczniemy od przybrzeżnych nurkowań sprawdzających w okolicy Hurghady. Wieczorem wyruszymy w całonocny rejs na otwarte morze, aby następny dzień spędzić przy słynnych Wyspach Braci. Wykonamy 3 nurkowania na Wielkim i na Małym Bracie, podczas których odwiedzimy, między innymi, wrak „Numidii” leżący przy północnym plateau wyspy oraz wrak frachtowca „Aida” zanurzony przy zachodniej części rafy. Ostatnie nurkowanie tego dnia odbędziemy przy południowym plateau, gdzie będzie mieli okazję spotkać rekiny białopłetwe, szare rekiny rafowe, a przy odrobinie szczęścia nawet rekiny młoty. Po południu przepłyniemy pontonami na wyspę, aby z samego szczytu latarni morskiej oglądać spektakularny zachód słońca.

 

Mały Brat jest oddalony o zaledwie dwa kilometry, wykonujemy tam najczęściej jedno nurkowanie wzdłuż stromo opadających ścian wyspy. Płynąc pośród rzędów okazałych gorgonii będziemy wypatrywać szarych rekinów rafowych i młotów, a przed wyjściem z wody zaczekamy na rekiny białopłetwe krążące dookoła zacumowanych łodzi.

Trasa ta to nie tylko piękne rafy i okazałe zwierzaki, ale też wspomniana wcześniej wyjątkowo duża ilość wraków. Podczas kolejnych dni nurkowych odwiedzimy wrak promu Salem Express oraz Stalową Rafę, która swoją nazwę zawdzięcza pięciu statkom leżącym u jej stóp. My zanurkujemy przy wrakach „Ghiannis D”, „Carnatica” i „Chrisoula” oraz wykonamy nurkowanie nocne. W rejonie parku narodowego Ras Mohammad zanurkujemy na słynnej rafie Shark i Yolanda oraz na Mahmud Ed zwiedzając wrak Dunraven.

Uczestnicy safari będą mieli szansę dwukrotnie zanurkować przy najsłynniejszym wraku Morza Czerwonego, czyli „SS Thistlegorm”, którego wnętrza kryją istne muzeum II Wojny Światowej.

Ostatniego dnia safari odwiedzimy wrak ścigacza „El Mina” oraz rafy leżące w pobliżu Hurghady.

Trasa przeznaczona dla nurków zaawansowanych i średnio zaawansowanych.

Wymagany stopień to OWD/P1 oraz przynajmniej 20 wykonanych nurkowań.

Lecimy do Hurghady. Tam mustrujemy się na łódź. Następnego dnia wypływamy na pierwsze nurkowania. Dzień wygląda mniej więcej tak. Nurkowanie, śniadanie, odpoczynek, nurkowanie, obiad, odpoczynek, nurkowanie, odpoczynek kolacja i od czasu do czasu jeszcze czwarte nurkowanie jako nocne. Płyniemy przez tzw. stalową rafę łącznie z Brothers Islands odwiedzając także perełki miejsc nurkowych Marsa Alam, Safagi i Hurghady. Jeśli warunki pogodowe pozwolą zahaczymy też o wrak Salem Express. Które wraki planujemy odwiedzić opisane jest poniżej.

Temperatura wody będzie w granicach 23-25 stopni, powietrza jak to w Egipcie 🙂 

Cel wyjazdu

Obnurkowanie najsławniejszych wraków Morza Czerwonego i zdjęcia z delfinami w okolicach Abu Nuhas. Szkolenia wrakowe, deep diver, sidemount diver i inne wg. zapotrzebowania.

Przelot:

Lecimy samolotem do Hurghady, tam busikiem na pokład i ostatniego dnia na odwrót.

Nocleg

Przez tydzień domem naszym będzie łódź Marselia Star

Łódź safari „Marselia Star” została zbudowana w Aleksandrii w 2015 roku. Wygodny stalowy statek o długości 40 metrów i szerokości 8,5 metra zapewnia komfort podróżowania, nurkowania i mieszkania.

Łódź oferuje miejsce dla 30 nurków w 15 kabinach, z których wszystkie wyposażone są w łazienkę, klimatyzację i lodówkę. Ponieważ jadalnia i kuchnia znajdują się pod pokładem, na głównym i górnym pokładzie rozmieszczonych jest 10 kabin, w których znajdują się duże okna zapewniające więcej światła. Dwa salony oraz dwa pokłady słoneczne zachęcają do relaksu między nurkowaniami, wszystkie wyposażone są w kanapy i leżaki.

Infrastruktura:

Na łodzi jest 15 kabin, rozmieszczonych na 3 pokładach. W tym 4 na pokładzie dolnym, 9 na pokładzie głównym i 2 na pokładzie słonecznym. Wszystkie kabiny wyposażone są w łazienkę, klimatyzację i lodówkę.

Każda kajuta posiada system klimatyzacji, lodówkę i łazienkę z prysznicem, umywalką i toaletą.

Jadalnia / restauracja znajduje się na dolnym pokładzie. Dwa salony znajdują się na głównym pokładzie i na pokładzie słonecznym.

Idealnym miejscem na relaks między nurkowaniami są dwa  pokłady słoneczne, wyposażone w leżaki, pufy i ławki. Do dyspozycji Gości jest również bar z zimnymi napojami i ekspres do kawy. Wysoki pokład zapewnia osłonę przed wiatrem,  nawet w wietrzne dni.

Dane techniczne:

Klasyfikacja łodzi: ★★★★

Ilość osób: 30 + 2 przewodników

Długość: 40 m, szerokość 8,5 m

Silniki:  HP Catepillar

Generatory: 1 x 60kW + 1 x 130 kW

Nawigacja: GPS, radar Furuno, echosonda, kompas Globalny system ratunkowy na Sea GPS Navis 3000

Komunikacja: Marine VHF, tel. satelitarny

Woda: zbiornik 8000 l + instalacja odsalająca

Tlen: 10 x butla 50l

Wyposażenie nurkowe:

2 kompresory Coltri Sub К-14 240 liters/hour

Butle: aluminiowe 12 l. i 15 l. z zaworami DIN

System mieszania NITROKSU

Sprzęt nurkowy na zamówienie

Wyposażenie ratunkowe:

Kamizelki

Tratwy ratunkowe

Załoga

Załoga składa się z dziesięciu osób. To wykwalifikowani zawodowi żeglarze, którzy spędzili  większość życia pracując na morzu. Dzięki nim możemy zapewnić optymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa. W skład załogi wchodzą: kapitan, kucharz, asystent kucharza, 2 stewardów, mechanik, zastępca mechanika oraz 3 marynarzy. Podczas każdego safari towarzyszy Wam przynajmniej jeden polski instruktor oraz egipski przewodnik.

Wyżywienie:

Na łodzi safari nikt nie jest głodny. Po śniadaniu jest obiad i kolacja, a miedzy tym wszystkim drobne przekąski typu owoce, ciasta, ciastka, ciasteczka. Słowem nie trzeba brać kabanosów z Polski. Piwo można wcześniej zamówić (kilka dni przed wylotem najpóźniej) na pokład łodzi, inne alkohole należy zabrać ze sobą.

Plan wyjazdu:

dzień 1 Przylot do Hurghady i transfer na łódź, czas wolny.
dzień 2 Po śniadaniu załoga załatwia zazwyczaj ostatnie formalności z kwestią wypłynięcia i ruszamy w trasę na Brothers, po drodze kilka nurkowań na rozruszanie jeszcze w okolicach Marsa Alam.
dzień 3 Nurkowania na Brothers Islands.
dzień 4 Nurkowania w okolicach Safagi razem z wrakiem Salem Express i/lub Al. Khafain.
dzień 5 Nurkowania na wraku Thistlegorm + nocne (wrak lub rafa w zależności od pogody).
dzień 6 Nurkowanie na wrakach stalowej rafy + nocne przy rafie.
dzień 7 Nurkowanie w okolicach Hurghady i suszenie sprzętu.
dzień 8 Powrót do Polski.

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Kontakt i rezerwacje:

Rudi Stankiewicz

telefon: 601 321 557; e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca:

Marcus

Thistlegorm

El Mina

Excalibur

Mohamed Hasabella

GianisD

Al. Khafain

Carnatic

Salem Express

 

Galeria zdjęć

Safari północne

Safari wrakowe 2018

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073