Nurkowania szkoleniowe na zalewie Balaton w Trzebini » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowania szkoleniowe na zalewie Balaton w Trzebini

Nowe miejsce, nowe wrażenia, słowem odkryj nowy zbiornik nurkowy z nami. Tym razem jedziemy nad Balaton, ale w Polsce w Trzebini (między Krakowem, a Katowicami).

Akwen położony w samym centrum Trzebini, w nieczynnym wyrobisku kamieniołomu wapienia. Lustro wody o pierwszej klasie czystości obejmuje powierzchnię ok. 3 ha i sięga głębokości do 10 m. Wody Balatonu zasilane są podziemnymi źródłami a piękny turkusowy kolor pochodzi od kalcytów uwalnianych z wapiennych skał, które stanowią podłoże zbiornika.

 Latem jest to kąpielisko mocno uczęszczane przez lokalnych mieszkańców, ale przed sezonem mamy szansę na niezłą wizurę!.

Atrakcją są zalane tory kolejki kopalnianej, które ciągną się od strony miejsca wyznaczonego do kąpieli w głąb kamieniołomu i karpie (zobacz film poniżej).

Od 2018 r. ośrodek "Balaton" prezentuje się w nowej odsłonie: przy brzegu zbiornika zamontowano podwieszane baseny i pomosty z bezpiecznymi zejściami do wody, urządzono także szeroką plażę z drewnianymi leżakami. Na terenie obiektu funkcjonuje również park linowy, zjazd tyrolski oraz mała gastronomia.

W piątek po odebraniu sprzętu do nurkowania jedziemy nad Balaton i tam spędzamy cały weekend.

 

Cel wyjazdu

Odkrycie nowego miejsca nurkowego w Polsce i zdjęcie z karpiem.

Dojazd

Dojazd zajmie ok 3,5 godziny. Musimy w sobotę rano dojechać do ośrodka Balaton w samym centrum Trzebini. Akwen położony 700 m od centrum miasta, w nieczynnym wyrobisku kamieniołomu przy ul. Świętego Stanisława. Pierwotnie znajdowało się tu wzgórze o wysokości ok. 346 m n.p.m., zbudowane z wapieni jurajskich.

Natomiast na nocleg musimy dojechać do Bolęcińskie Zacisze ul. Zakopiańska, 32-540 Bolęcin. Jedno obok drugiego znajduje się w odległości ok 10 minut jazdy.

Nocleg i wyżywienie:

Domki w Bolęcińskie Zacisze, ul. Zakopiańska; Bolęcin

Obiekt BOLĘCIŃSKIE ZACISZE jest usytuowany w Bolęcinie, 49 km od Sosnowca. Na miejscu Goście mogą bezpłatnie korzystać z WiFi.

Wszystkie domki obejmują w pełni wyposażoną kuchnię z lodówką, część wypoczynkową z sofą oraz łazienkę z prysznicem. W każdym z nich zapewniono telewizor. W domkach znajduje się ponadto piekarnik, płyta kuchenna i czajnik. Obiekt udostępnia również taras.

W wolnej chwili można odprężyć się w ogrodzie lub we wspólnej części wypoczynkowej. Okolica stwarza doskonałe warunki do wędkowania, uprawiania turystyki pieszej oraz jazdy na rowerze. To uwaga dla tych, którzy podczepią się pod nurków, a sami niekoniecznie będą nurkować.

Kraków jest oddalony o 39 km, a Katowice są położone 45 km od obiektu BOLĘCIŃSKIE ZACISZE.

Domki są 6 osobowe (3 pokoje). Wewnątrz nowych domków  pełne wyposażenie.

Plan wyjazdu:

dzień 1 odbiór sprzętu do nurkowania w Bestdivers w godz 16.30-18.00 i wyjazd do Trzebini
dzień 2 9.00 śniadanie w domkach, nurkowania, 14.30 przerwa na obiad i ponowne nurkowania, wieczorem integracja przy grillu
dzień 3 9.00 śniadanie, potem nurkowania i wracamy do domu (obiad w drodze)
dzień 4 zwrot sprzętu do nurkowania w godz. 17.00-18.00

Ważne informacje:

Na ośrodku Balaton jest mała gastronomia ale jako, że jest to przed sezonem, a i tak nie wiadomo jak to będzie w czasach covidowych w restauracji zamówiony jest catering. Śniadanie w sobotę i niedzielę i obiad w sobotę. W domkach, gdzie śpimy są ręczniki, wi-fi, narzędzia kuchenne w aneksie kuchennym, tak więc wieczorna kolacja to będzie własna inwencja twórcza, a najpewniej grill przed domkami.

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

kilka ujęć kamerą jak to tam wygląda:

Zobacz jak wygląda ośrodek nad Balatonem

Tu karpie z Balatonu

 

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudi Stankiewicz

telefon: 601 321 557; e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca:

W samej Trzebini:

  • Pałac w Młoszowej
  • Balaton w Trzebini
  • Szlak Renesansu w Małopolsce
  • Kurhan w Karniowicach
  • Puszcza Dulowska na Jurze
  • Rezerwat Przyrody Ostra Góra na Jurze
  • Dwór Zieleniewskich w Trzebini
  • Sanktuarium w Trzebini

Pierwsze wzmianki o Trzebini pochodzą z XIV wieku, a dokładniej z roku 1319. Od wieków miejscowość znana jest ze swych tradycji górniczych, to właśnie tutaj powstała pierwsza na terenie złóż śląsko – krakowskich sztolnia odwadniająca, umożliwiająca głębsze drążenie chodników górniczych.

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073