Kurs instruktor pierwszej pomocy organizacji Emergency First Response - Szkolenia instruktorskie
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Kurs instruktor pierwszej pomocy – Emergency First Response

Kurs instruktor pierwszej pomocy - Kursy organizacji Emergency First Response

Kursy organizacji EFR są w tej chwili najlepszym produktem na rynku w dziedzinie szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej. Certyfikat Instruktora Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, szkolącego w ramach EFR, to prestiż oraz możliwość podjęcia zawodu, którego wykonywanie da Ci dużo satysfakcji.

 


EFR - Emergency First Response jest organizacją oferującą kursy pierwszej i dalszej pomocy przedmedycznej, a także kurs pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom (EFR Care for Children).
Standardy kursów oparte są o założenia ILCOR - International Liaison Committee on Resuscitation (Międzynarodowa Rada Resuscytacji). ILCOR raz na 5 lat organizuje światową konferencję wszystkich organizacji szkolących w tematyce ratunkowej, w trakcie której ustalane są najnowsze wytyczne dotyczące technik udzielania pierwszej pomocy. Wytyczne te są obowiązującymi normami szkoleniowymi. Obecny program zakłada wytyczne z 2006 roku.

 

 

Kurs instruktor pierwszej pomocy opis:

Kurs jest oparty na metodologii „jak najmniej stresu”, by w realnych sytuacjach konieczności udzielenia pierwszej pomocy, osoby, które ukończyły kurs EFR, nie wahały się działać. Kurs instruktorski prowadzony jest przy wykorzystaniu technik multimedialnych i interaktywnej formy nauki. Dzięki przeszkoleniu otrzymasz międzynarodowe uprawnienia.

W programie zawarta jest nauka obsługi Automatycznego Defibrylatora AED i pierwsza pomoc tlenowa. Podczas kursu każdy z kandydatów na instruktora ćwiczy wszystkie umiejętności pod okiem trenera kilka razy.

 

Uprawnienia Instruktora:

Po tym kursie będziesz mógł prowadzić szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dalszej pomocy w ramach standardów międzynarodowej organizacji EFR. A także:

  • nadawać certyfikacje w zakresie pierwszej i dalszej pomocy dorosłym, dzieciom i niemowlętom,
  • prowadzić szkolenia indywidualne,
  • prowadzić szkolenia dla firm,
  • otrzymasz dostęp do profesjonalnych materiałów szkoleniowych (w tym, podręczników, filmów i prezentacji multimedialnych),
  • otrzymasz dostęp do materiałów promocyjnych i reklamowych EFR.

 

 

Kurs Pierwszej Pomocy Dzieciom i Niemowlętom
Podczas kursu „Emergency First Response Care for Children" jako przyszły Instruktor będziesz nauczał jak nieść pomoc dzieciom (w wieku 1-8 lat) oraz niemowlętom (poniżej pierwszego roku życia) z zachowaniem tych samych priorytetów, których przestrzegają profesjonalni ratownicy medyczni. Jako Instruktor będziesz uczył swoich studentów o zagrożeniach, na które narażone są dzieci oraz czym te sytuacje różnią się od tych, z którymi spotykają się dorośli. Kurs pierwszej pomocy przygotowuje ratownika do udzielenia pomocy dziecku lub niemowlęciu w sytuacjach zagrożenia życia, takich jak duszenie się, zadławienie lub zatrzymanie akcji serca.

 

Kurs Pierwszej pomocy – dorośli
Podczas tego kursu nauczysz się prezentacji i oceny ćwiczeń przygotowujących do prowadzenia resuscytacji, postępowania w przypadku zadławienia, urazów kręgosłupa, tamowania krwotoków, posługiwania się AED (automatycznym defibrylatorem). Dzięki realistycznemu odgrywaniu scenariuszy nauczysz się wykorzystywać zdobyte podczas kursu umiejętności, a także demonstrować je swoim klientom.

 

Kurs dalszej pomocy
Kurs dalszej pomocy skoncentrowany jest na rozwijaniu pewności siebie ratownika i umiejętności niesienia pomocy w przypadku, gdy profesjonalna pomoc medyczna się opóźnia lub nie jest dostępna.  Podczas tej części ćwiczymy opatrywanie złamań i zranień, bandażowanie, szacowanie choroby, asystowanie poszkodowanemu etc.

 

Czas trwania kursu:

Kurs Instruktora obejmuje oba programy (udzielania pomocy dla dorosłych i dzieci), uczy metodologii nauczania i w zależności od ilości uczestników trwa do dwóch dni.

 

 

Materiały: 

Uczestnik otrzymuje w ramach kursu wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe.
 

Kurs Instruktora EFR z uprawnieniami:
- Instruktor wstępnej pomocy
- Instruktor dalszej pomocy
- Instruktor pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom
- Instruktor pierwszej pomocy z wykorzystaniem tlenu i defibrylatora AED
Cena: 1950 zł
 

Dodatkowe opłaty:

  • Kandydat na instruktora opłaca składkę do centrali EFR (składka raz na dwa lata aby utrzymać status nauczyciela)
  • Jeśli Kandydat nie posiada przeszkolenia w zakresie pierwszej i dalszej pomocy EFR - podręcznik i certyfikat
  • Podręcznik Instruktora EFR

 

Gdzie jest rynek kursów pierwszej pomocy?
 
Pomysł pierwszy - szkolenia dla pracowników
 
Oto fragment dyrektywy unijnej 89/391/EWG, na który powołuje się Ministerstwo Pracy w zakresie przeszkolenia pracowników z zakresu pierwszej pomocy:
 
Artykuł 8
Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, zwalczanie pożarów i ewakuacja pracowników, istniejące potencjalne zagrożenia.

1. Pracodawca powinien:
a. przedsięwziąć odpowiednie środki celem zapewnienia pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, możliwości zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników, stosownie do rodzaju prowadzonej działalności i wielkości przedsiębiorstwa i/lub firmy,
b. zapewnić niezbędny kontakt z zewnętrznymi zespołami świadczącymi usługi, w szczególności w odniesieniu do zagadnień pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, pogotowia ratunkowego, czynności ratowniczych i zwalczania pożarów.
2. Zgodnie z ust. 1 pracodawca powinien desygnować, celem zabezpieczenia działalności związanej z udzielaniem pierwszej pomocy, zwalczaniem pożarów i ewakuacją pracowników, niezbędnych pracowników, przeznaczonych do spełniania tych zadań.

 
Pomysł drugi - szkolenia w szkołach
 
Idziesz na zebranie rodzicielskie do szkoły i przedstawiasz propozycję szkolenia z zakresu pierwszej pomocy obecnym na sali rodzicom. Zapewne usłyszysz, że większość z nich nie ma czasu.. Jednak Ty rozumiejąc tą sytuację oferujesz szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, ale dla ich dzieci. Kto się nie zgodzi?
 
Więcej pomysłów na szkoleniu!

 

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073