Kurs Padi Rescue Diver - Kurs na ratownika nurkowego
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurek ratownik – Kurs Rescue Diver

 

Kurs Rescue Diver poszerzy Twoją wiedzę oraz podniesie poziom doświadczenia. Nauczysz się nurkować mając na uwadze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie nie tylko własne, ale również innych nurków. Szkolenie, ze swej natury, jest wymagające, a symulacje prowadzone są w realistyczny sposób. Niemniej jednak jest to również przyjemna forma nauki, budowania doświadczenia i pogłębiania wiedzy.  

English version gb

 

Kurs Rescue Diver

Część praktyczna: Kurs Padi Rescue Diver przygotuje Cię do zapobiegania problemom oraz do zarządzania akcjami ratunkowymi. Podczas praktycznych sesji szkoleniowych nauczysz się:

  • autoratownictwa
  • pomocy nurkowi, który wpadł w panikę
  • zarządzania akcją ratunkową
  • wydobywania nieprzytomnego nurka na powierzchnię wody
  • procedur postępowania z nieprzytomnym nurkiem na powierzchni oraz technik holowania i dalszej akcji ratunkowej po dotarciu do brzegu
  • procedur pierwszej pomocy w przypadku urazów związanych z ciśnieniem
  • weźmiesz udział w scenariuszach ratowniczych odzwierciedlających realne sytuacje

 

 

Część teoretyczna:

Część teoretyczna składa się zarówno z pracy własnej (zapoznanie się z książką oraz filmem), jak i spotkań z instruktorem, podczas których odpowiadamy na pytania i wyjaśniamy wszelkie wątpliwości. Spotkania maja formę zarówno wykładowo-prezentacyjną, jak i dialogu pomiędzy uczestnikami. Część teoretyczna zakończona jest egzaminem oraz przygotowaniem własnego scenariusza wypadkowego w formie pisemnej. Jak zrobili to inni uczestnicy przykłady możesz poczytać w tym miejscu.  

Co uzyskasz:

Rozwiniesz swoje umiejętności zapobiegania problemom oraz radzenia sobie w sytuacji, w której one już wystąpią. Poznasz procedury ratownicze podczas zarządzania akcja ratunkową lub asystowania w pomocy jeśli wydarzy się wypadek nurkowy.  

 

Dodatkowe informacje:

Do kursu Rescue Diver niezbędne jest przeszkolenie z zasad wstępnej oraz dalszej pomocy przedmedycznej – zapraszamy na kurs Emergency First Response. Wersja optymalna w przypadku kursu Rescue Diver to 4 osoby.    

Opinie:

"Rudi, bardzo sobie chwalę współpracę z Tobą (bez żadnych bajerów). Kurs Rescue Diver był przeprowadzony rzetelnie i (prawie) bez taryfy ulgowej. Dzięki temu można było zrozumieć, że ratowanie ludzi (nurków) nie jest takie jak go niektórzy w komiksach przedstawiają.   Cykl nurkowań, które widziałem w Czarnogórze miał ręce i nogi. Nie szukaliśmy na żywioł miejsc do nurkowania (widziałem to w kilku innych bazach). Wszystko było przemyślane i zaplanowane. Ja myślę, że dobry instruktor czy przewodnik podwodny to taki, który nie tylko nurkuje z zespołem, ale i na powierzchni zachowuje zdrowy tryb życia. Nie nadużywa alkoholu, o innych używkach nie wspominając! Palenie, zwłaszcza u nurka - instruktora robi bardzo negatywne wrażenie. A jakie wrażenie robi palenie czegoś jeszcze innego (nazwy nie znam)? Może niektórym to odpowiada. Mnie niekoniecznie. Pozdrawiam Rudi i do zobaczenia na następnym nurze." Krzysztof Załęski   Przeczytaj również: Czy można ratować nurka używając automatu oddechowego?  

Kurs Rescue Diver - maj 2013

 

 

Kurs Rescue Diver - wrzesień 2016

Kontakt i rezerwacja:

bestdivers@bestdivers.pl , kom.: (+48) 601 32 15 57 Rudi rudi.stankiewicz@bestdivers.pl  

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073