Jaskinie w zatoce U Brbścica, Dugi Otok - Chorwacja » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jaskinie w zatoce U Brbścica, Dugi Otok – Chorwacja

U Brbścica Cave – Chorwacja, Dugi Otok. Na wyspie Dugi Otok w Chorwacji w jednej z zatok o nazwie U Brbścica od strony otwartego morza można wykonać trzy interesujące nurkowania.  

 

W samej zatoce, która wcina się w głąb lądu można wykonać ciekawe nurkowanie nocne. Wejście z brzegu, żadnych problemów. Natomiast wypływając łodzią nurkową z zatoki po lewej stronie mamy wspaniałe nurkowanie przy ścianie z niezapomnianymi nawisami skalnymi. Ściana opada tu do 40 m.

 


Gdy popłyniemy w prawą stronę mamy prawdziwą perełkę dla nurków kochających jaskinie bowiem jest tam jedna jaskinia która ciągnie się w głąb wyspy i jest typową jaskinią eksploracyjną z przejściami gdzie nurek ledwo może się przecisnąć. Ta jaskinia jest zdecydowanie dla odpowiednio przeszkolonych osób z zakresu nurkowania w zamkniętych przestrzeniach.

 


Wcześniej jednak jest ciekawe miejsce dla nurków mniej zaawansowanych. Jaskinia do której można wpłynąć, a na końcu jest wypłycenie gdzie można stanąć na nogi i podziwiać wspaniałe nawisy skalne (długość całej jaskini około 70 m). Wypływając z niej kierujemy się w lewą stronę w kierunku wejścia do zatoki i po drodze mamy na głębokości 5 m wejście do małej groty w kształcie litery ‘c’. Wpływamy niżej i wypływamy górą na głębokości ok. 2 m. W końcu dopływamy do cypla którym możemy przepłynąć w kierunku zatoki. Bardzo urokliwe miejsce. Zakres głębokości tych jaskiń nie przekracza 12 metrów i spokojnie mogą tam pływać nawet początkujący nurkowie z dobrą techniką pływalności.

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073