Chorwacja – Dugi Otok » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Chorwacja – Dugi Otok

Termin wyprawy: 13-20.07.2024

Dugi Otok to wg nas to zdecydowanie najpiękniejsza wyspa w Chorwacji. Park Narodowy Telaścica i Kornati to przecież perły w skali świata, a tam właśnie będziemy nurkować.

To tam właśnie w zatoce U Bribinscica mieliśmy najpiękniejsze nocne nurkowanie podczas całej kariery nurkowej. W jednej zatoce mamy groty, jaskinie, pionowe ściany i przekrój chyba całej fauny Adriatyku. Dla tego jednego miejsca już warto pojechać.

O tej porze roku woda jest ciepła, a przejrzystość rewelacyjna. Po nurkowaniach mamy mnóstwo czasu na zwiedzanie wyspy, spacery i raczenie się winem lokalnym lub rakiją w licznych knajpkach Sali i Zaglav.

Wyspa raczej cicha i spokojna, z dala od hucznego gwaru turystyki.

Nurkowania rewelacyjne –pionowe ściany, groty, jaskinie, wraki, rafy pełne gorgoni, ale także zatoczki z urokliwymi posidoniami.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że osoby nienurkujące też z powodzeniem mogą dołączyć na ten wyjazd. Po śniadaniu spotykamy się w bazie nurkowej i płyniemy na nurkowanie. Jeśli będzie blisko wracamy na przerwę i po przewie płyniemy na drugie nurkowanie. Jeśli dalej wracamy po dwóch nurkowaniach. Po południu mamy czas na zwiedzanie, a wyspa ma 60 km długości i mnóstwo dzikich. Nurkowania odbywają się z łodzi typu RIB.

 

Cel wyjazdu

Nurkowania w grotach zatoki U Bribinścica.

Dojazd

Można dolecieć samolotem albo dojechać samochodem.

Samolot:

Samolot ląduje z Zadarze, tam też jest port z którego odpływa prom na Dugi Otok do Zaglav, Brbinj lub Sali na wyspie. Tu więcej o promach https://www.putovnica.net/pl/przewoz/promy/zadar/zaglav-dugi-otok/prom-katamaran-statek-zadar-zaglav-dugi-otok-rozklad-cena

Samochód:

Zdecydowanie praktyczniejszy będzie samochód gdyż mamy wówczas jak pojeździć po wyspie i pozwiedzać najciekawsze zakątki wyspy Dugi Otok

My mieszkamy z Zaglav, tam też jest nasza baza nurkowa.

Nocleg i wyżywienie:

Nocleg - Apartamenty w miejscowości Zaglav

Mamy zarezerwowane kilka w pełni wyposażonych apartamentów. Pokoje są dwuosobowe z pojedynczymi łóżkami, można je połączyć. W apartamentach łazienki, wyposażone kuchnie. W każdym widok na zatokę, morze. Położenie apartamentów tuż nad wodą, do sklepu 5 minut, do restauracji podobnie. Apartamenty przydzielamy wg kolejności zgłoszeń.

Wyżywienie

Śpimy w apartamentach i tam przygotowujemy sobie przynajmniej śniadania, bowiem na główny posiłek polecamy liczne restauracyjki z owocami morza, generalnie wybornym jedzeniem, ale oczywiście można pichcić sobie samemu w apartamentach wyposażonych w kuchnie.

Plan wyjazdu:

13.07.2024 Przyjazd, zakwaterowanie, czas wolny
14.07.2024 Dwa nurkowania
15.07.2024 Dwa nurkowania
16.07.2024 Dwa nurkowania + nocne
17.07.2024 Dwa nurkowania
18.07.2024 Dwa nurkowania
19.07.2024 Odpoczynek, zwiedzanie wyspy, pakowanie
20.07.2024 Wyjazd do domu

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Galeria zdjęć

Kontakt i rezerwacje:

E-Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557; (+48) 698529073

Ciekawe miejsca:

Przede wszystkim Park Narodowy Telaścica z pionowymi klifami, panorama na całe Kornati. Jak mamy dobrą przejrzystość powietrza to czasami widać wyspy na przestrzeni 80 km. Na wyspie jest mnóstwo dzikich zatoczek, miasteczka z uroczymi knajpkami, plaże kamieniste i piaszczyste. Naprawdę jest gdzie pojeździć i pozwiedzać. W końcu wyspa ma aż 60 km długości

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073