Safari nurkowe – Fury Shoals » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Safari nurkowe – Fury Shoals

Termin wyprawy: 10-17.08.2024

To safari idealne dla fotografów, którzy będą mieli mnóstwo czasu na uchwycenie szczegółowych ujęć i przyjrzenie się rafie bez pospiechu. Dobrze poczują się osoby rozpoczynające swoją przygodę z Morzem Czerwonym, gdyż nurkowania te nie wymagają wysokiego stopnia zaawansowania.

Kierunek rejsu to tak zwana „trasa dla leniwych”. To, co wyróżnia ją wśród pozostałych, to krótkie przepłynięcia, brak pośpiechu i nurkowania w miejscach często przez nas omijanych z powodu napiętych harmonogramów. Nurkowie, którzy jadą na safari po raz kolejny, też nie będą się nudzić, gdyż będą mogli zobaczyć znane im już miejsca dużo dokładniej i z innej strony.

Fury Shoals charakteryzuje się przede wszystkim wielką różnorodnością formacji rafowych oraz niesamowitą ilością ryb. Uczestnicy safari mogą liczyć na bliskie spotkania z delfinami oraz nurkowania pośród korytarzy, jaskiń, kanionów, plateau i pięknych ogrodów koralowych. Zanurkujemy pośród tajemniczych labiryntów Malahi, odwiedzimy groty Claudia Reef, poświęcimy znacznie więcej czasu niż zwykle na fantastyczne ogrody koralowe.

Tak zaplanowana trasa umożliwi nam większe skupienie na fotografii podwodnej, rozmowach o faunie i florze, tańcom na pokładzie, relaksowi i życiu towarzyskiemu na łodzi.

Fury Shoals to jedyna trasa, na której możliwe jest dokończenie kursu podstawowego OWD. Warunkiem zrealizowania go jest przejście przez wstępne szkolenie na wodach basenowych przed wyjazdem na safari.

Tu zobacz klimat nurkowań z takiego safari

W programie uwzględnione zostały zarówno dobrze znane nam miejsca w rejonie Fury Shoals, do których uwielbiamy wracać, jak i te będące nowym i zaskakującym odkryciem. Claudia Reef, Heaven, Sataya, Malahi i Elphinstone to tylko niektóre z raf odwiedzanych przez nas podczas 6 dni nurkowych safari.

To właśnie na tych rafach robione jest większość zdjęć do albumów i katalogów o rafach koralowych Morza Czerwonego.

3-4 nurkowania dziennie zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby na doskonałe ujęcia GoPro, czy innym aparatem podwodnym.

Cel wyjazdu

Niesamowite nurkowania w grotach i labiryntach Claudia Reef.

Przelot:

Lecimy z Warszawy do Marsa Alam, godziny przelotu podane będą bliżej terminu jak już będą ustalone.

Zakwaterowanie:

Przez tydzień domem naszym jest luksusowa, wielka łódź safari Marina Explorer.

Martina Explorer to nowa, pięciopokładowa łódź o długości 40 metrów i szerokości 8,5 metra.

Jej 5 pokładów jest wyposażane we wszystko, co nurkom na morzu przydać się może. Jest stół na sprzęt foto. Jest jacuzzi. Jest indywidualnie sterowana klimatyzacja, lodówki, wygodne materace, ekspres do kawy i oczywiście nieodzowna kostkarka do lodu .

Martina posiada 15 dwuosobowych kabin dla Gości. Jest wyposażona w dwie odsalarki o wydajności 14 metrów sześciennych na dobę, posiada również 2 zbiorniki świeżej wody o pojemności 6 ton każdy.

Pokład 1 – mieszkalny

Na najniższym poziomie znajduje się dziewięć dwuosobowych kajut, przy czym kajuta nr 9 jest dużą kajutą z łóżkiem małżeńskim. Każda kajuta posiada własną łazienkę, małą lodówkę i indywidualnie sterowaną klimatyzację.

 

Pokład 2 – nurkowy

Na tym pokładzie znajduje się dive deck i kuchnia z jadalnią. Pokład nurkowy posiada 30 miejsc na sprzęt do nurkowania i miejsce na sprzęt fotograficzny. Jest to pokład zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić nurkom bezpieczne, wygodne i swobodne poruszanie się. Są tu również dwie ogólnodostępne łazienki.

W jadalni umieszczono kilka stolików z krzesłami, w układzie zapewniającym wygodny dostęp z każdej strony oraz swobodne przejście do bufetu. Pomieszczenia są utrzymane w klasycznej, sprzyjającej relaksowi stylistyce.

 

Pokład 3 – salon i 4 kajuty

Salon ma klasyczny wystrój w harmonijnych kolorach drewna, z wygodnymi szerokimi kanapami, kilkoma stolikami i sprzętem audio-video. Na tym poziomie znajdują się cztery dwuosobowe kajuty z łazienkami, każda z mini lodówką. W każdej z kajut są dwa szerokie łóżka nadające się dla par.

 

Pokład 4 i 5 – mieszkalny i słoneczny

Na tym pokładzie znajdują się wygodne kanapy, a na pokładzie słonecznym leżanki, poduchy i pufy. Aby dopełnić wygody i relaksu, na ME mamy także niewielkie jacuzzi. Do dyspozycji Gości jest również bar. Mieszczą się na tym poziomie także 2 kajuty dwuosobowe z łazienkami i panoramicznymi oknami. Te kajuty posiadają dwa szerokie łóżka nadające się dla par.

Kabiny z łazienkami

Kabiny to dziewięć standardowych pokoi na dolnym pokładzie, cztery dwuosobowe na środkowym pokładzie, a dwie na samej górze. Wszystkie kabiny mają indywidualnie sterowaną klimatyzację oraz lodówki. Kabiny i łazienki są duże i wygodne. Każda kabina na dolnym pokładzie posiada dwa łóżka jednakowej wielkości poza kajutą numer 9 z dużym łóżkiem małżeńskim. Na pokładach środkowym i słonecznym mieści się 6 kajut , każda z dwoma szerokimi łóżkami, można zatem korzystać z nich jak z kajut małżeńskich lub kajut twin.

Martina Explorer – dane techniczne:

Klasa łodzi ****+

  • 2 główne silniki o mocy 1400 koni mechanicznych (KM) każdy
  • 2 generatory 270 kilowatów (KW)
  • 2 pontony 6,5 m każdy z silnikiem Yamaha 85 KM 85
  • zbiorniki paliwa o pojemności 20 ton
  • 2 sprężarki

 

Bezpieczeństwo na Martina Explorer:

  • zestaw tlenowy
  • 2 tratwy ratunkowe o pojemności 20 osób każda
  • system czujników dymu
  • radar, GPS i VHF

 

Wyżywienie:

Nie trzeba brać przysłowiowych kabanosów na czarną godzinę. Trzy obfite posiłki i mnóstwo przekąsek miedzy nimi sprawiają raczej nam wyrzuty sumienia, że za dużo się obżeramy niż, że będziemy niedojedzeni.

Plan wyjazdu:

10.08.2024 Przylot z Polski i transfer na łódź
11.08.2024 Wypłynięcie z portu, check dive Shaab Marsa Alam, Shaab Sharm lub Heaven
12.08.2024 Fury Shoals: Maksur, Claudia, Walking, Camilla
13.08.2024 Fury Shoals: Satay, Dolphin, Angel Reef, Iron Reef
14.08.2024 Fury Shoals: Malahi Bell, Abu Galawa Soraya
15.08.2024 Wadi Gimal
16.08.2024 Elphinstone Reef, Abu Dabab
17.08.2024 Transfer na lotnisko, wylot do Polski

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Przede wszystkim nurkowania rekreacyjne z aparatem/kamerą w ręku (przejrzystość wody do 40 metrów),

 

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

 

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Daedalus i Fury Shoals - Safari Nurkowe

Kontakt i rezerwacje:

Rudi Stankiewicz

telefon: 601 321 557; e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca:

Jedyną poza nurkową atrakcją będzie dla nas Port Ghalib o ile tam łódź nasza będzie parkowała. Doskonała miejsc do wypoczynku, mnóstwo kafejek, sklepów, plaża na pewno uatrakcyjni nam pobyt.

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073