Jezioro Budzisławskie – Powidzki Park Krajobrazowy » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Budzisławskie – Powidzki Park Krajobrazowy

Termin wyprawy: 06-08.09.2024

No i powolutku letni sezon nurkowy chyli się ku końcowi. Mamy jeszcze dobre półtora miesiąca na nurkowanie w Polsce w mokrych skafandrach, aby nie było nam zimno. Tak więc szczególnie zapraszamy na wyjazd wszystkich spóźnialskich, co to całe lato nie mieli kiedy wybrać się na nurkowanie albo skończenie kursu. Teraz będzie już dobra okazja na zrobienie kursu nurkowania w suchym skafandrze.

 

Przejrzystość wody w jeziorze Budzisławskim potrafi zadziwić najbardziej wytrawnych nurków. Różnie z tym bywa w polskich wodach, wszystko zależy od temperatury wody. Jednak to jezioro zazwyczaj ma przejrzystą wodę. Miejsca nurkowe są ideale zarówno dla początkujących, doświadczonych jak i zaawansowanych nurków. W ośrodku wypoczynkowym znajduje się baza nurkowa Diver.

 

  

Gospodarze zbudowali ciekawy tor podwodny, gdzie poręczówki prowadzą nurków do różnych atrakcji podwodnych np. do posagu Matki Boskiej. Bardzo interesujące (wręcz fenomenalne) jest też nurkowanie wokół wyspy oraz na przeciwległym brzegu jeziora.

 

 

Cel wyjazdu:

Jedziemy prowadzić kursy nurkowania, a chętnych na nurkowania rekreacyjne też oczywiście przygarniemy.

Dojazd

Jezioro Budzisławskie położone jest w bliskim sąsiedztwie Jeziora Powidzkiego - popularnego celu nurków. Dojazd do jeziora nie sprawia problemów. Jadąc od północy (z okolic miejscowości Strzelno) lub od południa (z okolic miejscowości Słupca) najlepiej kierować się do drogi wojewódzkiej oznaczonej numerem 262. Z drogi tej należy odbić na Budzisław Kościelny (jadąc od strony północy na drogowskazie widnieje kierunek na Kleczew), a następnie na Tręby Stare. Skręcamy w Trębach Nowych przed tablicą informacyjną „do bazy nurkowej Diver”, a po chwili jesteśmy już w ośrodku. Z Warszawy należy jechać autostradą i zjechać na Konin lub Słupca. Jak będziemy trzymać kierunek na Budzisław Kościelny, na pewno nie zabłądzimy. Czas dojazdu z Warszawy to około 3h.

Mapa dojazdu:

  

Nocleg:

Śpimy w ośrodku Osir Kleczew

Na terenie ośrodka znajdują się domki typu Brda i Miroszów. W domkach jest kuchnia, pościel, WC, pokoje 2 osobowe. Ręczniki należy zabrać ze sobą. Kuchnia jest względnie wyposażona w naczynia i sztućce. Można spokojnie sobie posiłek tam przygotować czy ugotować herbatę. 

 

Dodatkowo na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw dla dzieci i oddzielny budynek z większe ilością pryszniców i łazienek jako, że w zwyczaju ośrodka jest też przyjmować tych z namiotami.

 

Wyżywienie:

W ośrodku OSIR-owskim w Kleczew jest sezonowy barek, gdzie można sobie kupić posiłki, jednak w domkach zarezerwowanych dla nas jest kuchnia tak więc warto zabrać ze sobą coś na śniadanie i wieczornego grilla.

Plan wyjazdu:

06.09.2024 Odbiór sprzętu do nurkowania w godz. 16.30-18.00 w Bestdivers i wyjazd nad jezioro
07.09.2024 Śniadanie, nurkowania, przerwa na obiad, nurkowania i wieczorem grill
08.09.2024 Śniadanie, nurkowania i powrót do domów, wieczorny zwrot sprzętu w Bestdivers


  

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

 

 

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów:

Jezioro Budzisławskie

 

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudi Stankiewicz

Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557 ,  (+48) 698 529 073

Ciekawe miejsca:

W niedalekiej okolicy znajduje się Sanktuarium Maryjne w Licheniu z jedną z większych i piękniejszych bazylik w Polsce. Wieża widokowa przy kościele jest godna odwiedzenia. Przy dobrej przejrzystości powietrza widzimy na około 70 km okolic wokół licheńskich. Tu możecie poczytać o tym miejscu http://www.lichen.pl/

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073