Safari nurkowe – Kornati, Adriatyk, Chorwacja
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Safari nurkowe – Kornati, Adriatyk, Chorwacja

Termin wyprawy: 29.06-06.07.2024

To jedna z lepszych wypraw nurkowych w tym roku. Nie dość, że będziemy nurkować w najpiękniejszych miejscach nurkowych Chorwacji, w tym na wyspie Balun (przez wielu okrzyknięte najpiękniejszym miejscem nurkowym Adriatyku), to jeszcze jedyna w Chorwacji tak komfortowa łódź safari z doskonałą kuchnią sprawi, iż będziemy się czuć na wakacjach najwyższej klasy.


  

Po nurkowaniu w kilku miejscach na Kornatach odniesiesz wrażenie, że bardziej przypomina to nurkowanie w tropikach, a nie w Adriatyku. To także wyprawa dla nienurkujących osób, które będą zachwycone. Nurkowania kończymy ok 14.00, później przypływamy do różnych portów, wysepek i mamy czas na zwiedzanie.

Tym razem będziemy nurkować w najpiękniejszych zakątkach Parku Narodowego Kornati w Chorwacji.

Ogólnie dzień wygląda tak. Śniadanie, nurkowanie, czas wolny na łodzi, nurkowanie nr 2, obiad, przybijamy do różnych porcików i resztę dnia mamy czas na zawiedzenie wysp, miast. Wieczorem kolacja na łodzi. Jedzenie jest wyśmienite i obfite, tak  jak i dla wegetarian i na początku zawsze jest weryfikacja pytaniami dla alergików. Specjalna dieta też będzie dostosowana do możliwości gości. Na prawdę nie trzeba brać kabanosów na czarna godzinę.

 

TRASA PARK NARODOWY KORNATI

Zadar-Tribunj-Zlarin-Vodice-Žirje-NP Kornati

Wycieczka do parku narodowego Kornati koncentruje się przede wszystkim na miejscach nurkowych, które znajdują się w parku narodowym Kornati i wyspie Žirje. Jako, że nie tak wiele miejsc w Chorwacji, oferuje bogatą florę i faunę, nawet na głębokościach do 20m. Po tym rejsie będziesz musiał zweryfikować swoje postrzeganie Adriatyku jako jedno z piękniejszych miejsc do nurkowania. W 2016 roku ekipa z NatGeo filmując cypel na wyspie Balun stwierdziła, że spokojnie można mówić , iż jest to jedno z topowych miejsc do nurkowania na świecie!!!  Więcej informacji można znaleźć na stronie www.npkornati.hr.

Ta trasa prawdopodobnie oferuje najlepsze miejsca do nurkowania i jest jedną z naszych najpopularniejszych tras. Główną zaletą tej wycieczki jest to, że miejsca nurkowe są prawie równie atrakcyjne dla początkujących, zaawansowanych i technicznych. Ta trasa ma do zaoferowania 2 wraki. Są to wraki Francesca de Rimini i Štuka (stukas z Czasów II Wojny Światowej). Oba wraki są objęte specjalną ochroną, a nurkowania w tych miejscach są płatne osobno.

Pierwszy dzień (sobota):

Vranjak I zaczyna płynąć w kierunku miejsca Kukljica na wyspie Ugljan (www.kukljica.hr). Z jednym przystankiem, statek przybywa przed kolacją do tego małego dalmatyńskiego miejsca. Kukljica jest naszym portem macierzystym i pierwszy dzień jest zawsze zarezerwowany na kontrolę sprzętu do nurkowania, odprawę i przyjmowanie niezbędnych zapasów przez cały tydzień. Zamiast pływać, można zrobić nurkowanie kontrolne w rejonie Kukljicy, aby grupa była lepiej przygotowana do parku narodowego.

Drugi dzień (niedziela):

Po starcie z Kukljicy docieramy do parku narodowego na 1,5 godziny rejsu. Po 2 lub 3 nurkowaniach nocujemy na wyspie Levrnaka. Levrnaka to nasza baza parków narodowych, która ma jedyną piaszczystą plażę w całym parku narodowym. Na tej wyspie znajdują się również dwie restauracje, w których nasi goście mogą wypić drinka po obiedzie.

Trzeci dzień (poniedziałek):

Z Levrnaka kontynuujemy podróż w kierunku południowej części parku narodowego. Po nurkowaniu kontynuujemy podróż w kierunku wyspy Žirije, gdzie nocujemy.

Czwarty dzień (wtorek):

Ten dzień jest zarezerwowany do nurkowania na wyspie Žirje.

Piąty dzień (środa):

Po pobycie w Vodicach i zabraniu wody i wszystkich niezbędnych zapasów, płyniemy z powrotem w kierunku południowej części parku narodowego. Po dwóch nurkowaniach w parku narodowym wracamy do Tribunj.

Szósty dzień (czwartek):

Z Tribunj wracamy w kierunku parku narodowego i po 2 nurkowaniach w parku narodowym wracamy do Levrnaka.

Siódmy dzień (piątek):

Podróż kończy się powrotem do Sukošan w piątek wieczorem. Następny poranek to wyjazd po miłych i relaksujących wakacjach.

 

Plan trasy północnej jest organizowany głównie dla grup nurkowych. W przypadku zwykłych grup plan można zmienić zgodnie z życzeniami i preferencjami gości. Ten plan trasy obejmuje więcej wysp, które nie są interesujące dla nurków, ale mają ładne piaszczyste plaże i zatoki, które są atrakcyjne dla zwykłych gości.

 

Ze względu na warunki pogodowe kapitan ma prawo zmienić harmonogram wycieczki. Jednak goście zostaną poinformowani pierwszego dnia o możliwych zmianach i będą mieli możliwość przedstawienia propozycji kapitanowi.

 

 

Tu też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez uczestników rejsu.

Kiedy jest zameldowanie i wymeldowanie?

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 12:30 w sobotę, a kończy w sobotę do godziny 9:00

Ostatnia noc podróży (piątek) w ciągu 7 dni rejsu wycieczkowego jest w tym samym porcie, w którym znajduje się wymeldowanie!

Ile jest nurkowań dziennie?

Cena obejmuje 2 nurkowania dziennie + 1 nurkowanie nocne w tygodniu.

Każde dodatkowe nurkowanie nocne kosztuje 20 € / osobę (min. 10 nurków).

Czy można dostać wegetariańskie jedzenie (bez mięsa, bez owoców morza)?

Tak, oczywiście, możemy spełnić twoje specjalne życzenia.

Czy mogę nurkować z przewodnikiem, skoro jestem sam?

Zasadniczo tak, ale czasami przewodnik prowadzi nurkowania i zależy to od wykształcenia nurkowego.

Na pewno postaramy się znaleźć odpowiedniego partnera do nurkowania.

Jakie butle do nurkowania są dostępne na statku?

Na statku znajdują się 12-litrowe butle stalowe (16 szt.), 15-litrowe butle stalowe (6 szt.), 11 l lub 80 cf aluminium (15 szt.), 6 aluminiowych zestawów twin ze zintegrowanymi obciążnikami. Wszystkie zawory mają 2 złącza DIN. Adaptery są dostępne.

Czy muszę zabierać ze sobą rzeczy takie jak pościel, poduszki itp.?

Nie, wszystko tam jest.

Zaleca się jednak zabranie ze sobą karimaty lub czegoś podobnego oraz śpiwora, ponieważ będziesz miał możliwość spania na pokładzie pod gwiazdami.

Podkładka do spania lub materac przydaje się również do opalania na pokładzie.

Czy trasy są ustalone, czy można je zmienić?

Zdefiniowane trasy są jedynie wytycznymi. Można je zmieniać w zależności od pogody i poziomu wyszkolenia gości.

Czy w kabinach na dolnym pokładzie są okna?

Tak, wszystkie kabiny mają okna z widokiem na morze. Można je otworzyć, ale tylko w nocy!

Czy energia elektryczna jest zawsze dostępna na statku?

Podczas płynięcia łodzi, napełniania zbiorników nurkowych i przebywania w porcie jest napięcie 230 V.

Jeśli pozostaniemy w zatoce przez noc, generator będzie działał do godziny 12:00.

Czy jest WiFi?

Jest

Czy jest gdzie postawić auto bezpiecznie?

Tak, w porcie jest płatny i bezpłatny parking dla samochodów

 

  

Cel wyjazdu

Eksploracja najbardziej bogatej w życie części Adriatyku

To jest wyprawa, że musiałbyś w 5 różnych miejsc pojechać do Chorwacji, aby zobaczyć to co oferuje Ci to tygodniowe safari.

Dojazd

Można dolecieć samolotem. Z lotniska do portu w Sukośan, gdzie będzie zacumowana nasza łódź jedzie się 15 minut taxi. Pamiętaj tylko, że łódź odpływa w sobotę o 15.00

Inną formą dojazdu jest samochód. Zwykle dopieramy się po kilka osób w autach i jedziemy.

Wyżywienie:

Załoga statku opracowała już doskonałe posiłki. Będzie i mięsiwo i ryby i nawet owoce morza. Oczywiście tak jak wspomniane wcześniej Ci którzy nie chcą jeść czegoś np. ryby im będą przygotowywane inne dania. Do posiłków zawsze podawane są napoje typu woda soki, herbata. Wino, dobre ekspenso, cola, piwo trzeba już opłacić. Zaczynamy posiłkiem w sobotę o 13.30.

Zakwaterowanie:

Przez tydzień domem naszym jest ekskluzywna łódź Safari Vranjak I.

Dodatkowe informacje o statku:

M / Y 'Vranjak I' to stalowy statek o długości 27 m zbudowany specjalnie dla nurków, chociaż na życzenie właściciel organizuje też wycieczki zwykłe czy rowerowe.

Pokład nurkowy jest wyposażony w siedzenia do nurkowania i pojemniki na sprzęt do nurkowania. Platforma nurkowa „Vranjak I” może zadowolić najbardziej wymagających nurków i nurków technicznych.

Łódź ma 10 klimatyzowanych kabin z prywatną łazienką (prysznic / WC) zapewniającą miejsce dla 20 osób. Ciepła woda pod prysznicem leci od razu.

Na tym statku znajdują się 3 pokłady:

Górny pokład

4 podwójne kabiny i miejsce do opalania

Pokład główny

Obszar do przygotowania się przed nurkowaniem, platforma, salon z klimatyzacją, bar, kuchnia, toaleta, prysznic i salon załogi.

Kabiny dolnego pokładu dla załogi (część dziobowa), 4 kabiny na środku statku (wejście przez drzwi bezpośrednio z pokładu głównego), 2 kabiny na rufie statku (wejście przez saloon na pokładzie głównym).

 • rok budowy: 2011/2012
 • długość: 27 m
 • szerokość: 7 m
 • kabiny: 10 klimatyzowanych kabin podwójnych (w tym toaleta i prysznic)
 • saloon: klimatyzowany salon z tv
 • woda: 11 000 l
 • silniki: 2 x man d 2866 lxe 40, 360 km
 • generatory: 1 x 27 kw 1 x 11 kw
 • sprężarki: 1 x bauer 250, 1 x bauer 200 i 1 x bauer mariner
 • dostępne butle nurkowe: 16 x 12 l cylindry stalowe (krótkie z podwójnym zaworem din), 6 x 15 l cylindry stalowe (wszystkie z podwójnym zaworem din), 15 x 11 l aluminium cylindry (80 cf alu), 6 x 11 l alu twinset z zintegrowanym waga 4 kg i alu 1 x 7 l. dostępne są adaptery systemu int
 • łódź rib: arimar 5,3 mz silnikiem zaburtowym ervinrude 50 km
 • bezpieczeństwo: tlen i apteczka
 • klasyfikacja: crs (chorwacki rejestr statków)
 • gazy dostępne: hel i tlen dla trimiksu i zalecanego nitroksu
 • analizator: dive soft analizator helu i tlenu
 • pompa wspomagająca: podwójna tec serv

Plan wyjazdu:

29.06.2024 przyjazd, zamustrowanie i po południu odpływamy (posiłek zaczyna się od obiadu)
30.06.2024 rejs z godnie z programem i dwa nurkowania, wieczorne zwiedzanie
01.07.2024 rejs zgodnie z programem i dwa nurkowania, tu możemy zrobić nocne, wieczorem zwiedzanie
02.07.2024 rejs zgodnie z programem, dwa nurkowania i zwiedzanie
03.07.2024 rejs zgodnie z programem, dwa nurkowania o zwiedzanie
04.07.2024 rejs zgodnie z programem, dwa nurkowania o zwiedzanie
05.07.2024 ostatnie nurkowania, suszenie sprzętu i powrót do portu w Sukośan
06.07.2024 powrót do domu

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

nurkowania rekreacyjne (przejrzystość wody do 30 metrów),

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudolf Stankiewicz

Tel. 601 321 557 Mail. Rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Ciekawe miejsca:

A zatem podsumujmy. Nie tylko najlepsze miejsca nurkowe zobaczysz na trasie rejsu ale także będzie Ci dane zobaczyć i pozwiedzać wyspy i malownicze miasteczka środkowej części Parku Narodowego Kornati w Chorwacji.

 • Sukośan
 • Kukljica
 • Lavernaka
 • Wysy i wysepki PN Kornati
 • Żirje
 • Vodice
 • Tribunj

Zdajemy sobie sprawę, że wiele nazw nic Ci nie mówi i prawdopodobnie nigdy więcej tych miejsc nie zobaczysz gdyż można do nich dotrzeć tylko właśnie łodzią.

Zobacz naszą relację z poprzedniego safari oraz fotogalerię:

Zobacz nasz rejs z 2017 roku

Galeria zdjęć:

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073