Jak uzyskać sukces jako Divemaster? » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jak uzyskać sukces jako Divemaster?

Praca jako Divemaster PADI: 10 atrybutów, które musisz posiadać!

Praca jako PADI Divemaster to coś więcej niż wiedza, szkolenie, umiejętności i praktyka; chodzi o posiadanie odpowiednich atrybutów czyli cech, aby zapewnić każdemu nurkowi najlepsze wrażenia podczas nurkowań za każdym razem kiedy z Tobą przebywają pod wodą.

A zatem jak uzyskać najlepiej sukces jako Divemaster?

Aby osiągnąć sukces w roli PADI Divemastera, musisz zapewnić swoim podopiecznym poniższe cechy swojej osobowości:

1. Zabawny

Oprócz bezpieczeństwa, dobra zabawa na nurkowaniach jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zapewnić komuś podczas nurkowania. Nurkowanie powinno być przyjemne, a nie obowiązkowe, więc skup się na tym, aby uczestnicy nurkowania czuli się zrelaksowani, radośni, podekscytowani - słowem szczęśliwi - przed, w trakcie i po nurkowaniu!

2. Cierpliwy

Wszyscy byliśmy początkującymi nurkami, a umiejętności, które są dla ciebie dziś łatwe, mogą wymagać od nowicjusza kilku prób zanim mniej więcej ogarną jakąś umiejętność. Jeśli walczą, coś im nie wychodzi, nie spiesz się; zamiast tego podziel te umiejętności na mniejsze sekwencje, łatwiejsze do opanowania i zapamiętania. Ot, choćby ściągniecie i założenie maski pod wodą. Nie wychodzi to zrób na początku częściowe zalanie maski i drobnymi kroczkami dąż do pełnej umiejętności.

3. Dostosowujący się

Każdy nurek jest inny. Niektórzy lubią pomoce wizualne, podczas gdy inni wolą podejście praktyczne. Niektórzy mogą mieć upośledzenie w zdolności uczenia się lub fizyczne nie są wstanie czegoś wykonać. Poznaj swoich uczniów i zastosuj styl i formę, która zainspiruje ich do odniesienia sukcesu.

4. Bezinteresowny

Tak, żyjesz marzeniem ciągłej przygody, ale również pracujesz nurkując, więc zainteresowania twoich gości muszą być ważniejsze niż twoje - nie denerwuj się, ponieważ chcieli sfotografować nagie gałęzie zamiast spędzać czas z rekinami wielorybimi czy woleli nurkować na piaszczystym plato niż obok na bujnej w życie rafie koralowej.

5. Skrupulatny

Pomaganie nurkom w formalnościach, sprawdzanie standardów PADI, naprawianie sprzętu i wykrywanie ryzyka pod wodą to tylko kilka z wielu zadań, które wymagają doskonałej koncentracji i umiejętności obserwacyjnych. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc nie ma miejsca dla drogi na skróty.

6. Pracowity

Dni nurkowe, szkolenia mogą być długie, intensywne i wymagające fizycznie i psychicznie. Każda aktywność nurkowa jest wysiłkiem zespołowym i każdy musi odegrać swoją rolę - od pomagania uczniom, przez napełnianie zbiorników i doradzanie klientom w doborze sprzętu nurkowego.

7. Pełen szacunku

Będziesz pomagać instruktorom PADI w prowadzeniu kursów, więc musisz być sumienny i podążać za nimi. Jeśli z czasem masz ochotę samemu poprowadzić sesję nurkową i widzisz,że Ci się to podoba, może być to czas aby pomyśleć o przystąpieniu do kursu instruktorskiego PADI.

8. Spokojny

Często zdarza się, że studenci są zaniepokojeni, zwłaszcza jeśli zamierzają spróbować czegoś nowego. Nurkować w nieznanym czy głębokim miejscu. Twoja zdolność do zachowania spokoju na pewno pomoże trzymać nerwy na wodzy, a to na pewno złagodzi nie jedną stresującą sytuację.

9. Pozytywny

Jeśli nie znalazłeś manty podczas nurkowania, mów zamiast tego o innych rzeczach, które widziałeś. Jeśli jest akurat słaba przejrzystość wody, nie lamentuj. Bądź pozytywnie nastawiony! Jeśli uczeń miał problemy z jakąś umiejętnością pod wodą, przypomnij mu, co zrobili dobrze. Nie każde nurkowanie będzie wspaniałe i zapierające dech w piersiach, ale skupienie się na pozytywach daje każdemu powód, aby pragnąć wrócić na nurkowanie i zrobić to ponownie.

10. Profesjonalny

Niezależnie od tego, czy jesteś schludnie ubrany i punktualny w pracy, na basenie, łodzi nurkowej, uprzejmy wobec gości, czy jesteś wzorem do naśladowania nad i pod powierzchnią. Ważne jest to, aby być dumnym z tytułu PADI Professional.

Jeśli chcesz rozpocząć pracę jako Divemaster PADI, chlubić się tym tytułem podczas nurkowań, zerknij na witrynę Padi do „the PADI Pros’ Employment Board” , aby zobaczyć oferty pracy z całego świata  lub zrób kolejny krok w swojej przygodzie z PADI na kursie instruktorskim podczas Instructor Development Course.

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073