Jezioro Głębokie » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Głębokie

jezioro głębokie nurkowanie jezioro głębokie nurkowanie

 

W czerwcu 2015 roku eksplorowaliśmy na pojezierzu lubuskim jezioro Głębokie. To około 30 minut jazdy od sławniejszego jeziora Trześniowskiego, które słynie przede wszystkim z węglowych ścian podwodnych. Jednak warto odwiedzić i to jezioro Głębokie.

 

 

Woda jest tam czysta, fauna i flora niezwykle bogata. Z Warszawy jedzie się 5 godzin.Jezioro Głębokie o którym mówię leży na Pojezierzu Lubskim gdyż jezior o tej nazwie znajdziemy w Polsce kilka.W pobliżu jeziora przebiega droga krajowa nr 3.  Brzegi jeziora porastają lasy iglaste. Natomiast północne i południowe są podmokłe i bagniste, ciężko tam się dostać.

 

 

Zwierciadło wody położone jest na wysokości 50,6 m n.p.m. Maksymalna głębokość tego zbiornika to 25 metrów. Ciekawym i dość intrygującym zjawiskiem w tym jeziorze jest jego wysychanie.

 

 

Od początku XXI wieku poziom wody w jeziorze obniżył się o ok. 120 cm. Przyczyny tego zjawiska nie są znane, według wstępnych ekspertyz wyschły dopływy zasilające akwen i prawdopodobnie nastąpiło przesiąkanie wody w kierunku zachodnim. Istnieje też hipoteza, że za obniżenie poziomu wody odpowiedzialne są studnie głębinowe należące do ośrodków wypoczynkowych położonych nad brzegiem Głębokiego.

 

 

Jakkolwiek byśmy się nad tym zastanawiali warto tu przyjechać bo wody jest jeszcze sporo. Infrastruktura nurkowa wyśmienita. Różne atrakcje pod woda także do ćwiczeń kursów wrakowych i nawet jaskiniowych. Lokalne Centrum Nurkowe przygotowało ciekawa atrakcję na dnie. Warto to zobaczyć. W sumie to nie pamiętam kiedy w jeziorze widziałem tak dużo szczupaków podczas jednego nurkowania. Chociażby dla tego warto tu przyjechać. Polecam i na pewno jeszcze tu wrócę.

 

jezioro glebokie nurkowanie

 

Tekst, zdjęcia, film: Rudi Stankiewicz

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073