Nurkowania podlodowe – jezioro Łęsk » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Nurkowania podlodowe – jezioro Łęsk

Termin wyprawy: 27-28.01.2024

No chyba nikt się nie spodziewał po kilku ostatnich zimach, że w tym roku tak nas przysypie i przymrozi. Tak więc jeszcze raz postanowiliśmy zorganizować wyjazd na nurkowania podlodowe. Dołącz, spróbuj czegoś innego.

Jeśli myślisz o kursie nurkowanie pod lodem, przeczytaj koniecznie opis jak to wygląda specjalizacje-padi/specjalizacja-nurkowanie-podlodowe---ice-diver/

Polecamy też zabrać nienurkujące osoby, bowiem okolica zapiera dech w piersi. Słowem jest gdzie spacerować.

Podczas tego wyjazdu zapraszamy na kurs nurkowania podlodowego. Oczywiście osoby z uprawnieniami zapraszamy również. Ci, którzy nie są pewni, czy dadzą radę zrobić cały kurs Padi Ice Diver (790 zł) zdecydowanie też polecamy aby z nami się zabrali przynajmniej na nurkowanie intro podlodowe (350 zł), a już na pewno na świeże powietrze i spacery po lesie albowiem mieszkać będziemy w rezerwacie przyrody.

W głębi Mazur, w środku lasu, w rezerwacie przyrody o nazwie Kulka, znajduje się jedno z bardziej lubianych przez nurków jezior. Obfitość ryb oraz piaszczyste dno i stoki powodują, że wielu nurków chętnie wraca w te okolice. Jezioro Łęsk słynie głównie z ciekawej ścianki iłowej zaczynającej się od 12 metrów i kończącej na 30 metrze.

A zatem w sobotę dwa nurkowania i wieczorem kąpiel w bani na brzegu jeziora przeplatana z morsowaniem w przeręblu. Przez ostatnie 6 lat nasz rekordzista 11 razy kursował bania-przerębel. Czy pobijesz ten rekord? W niedziele po śniadaniu nurkujemy ile kto ma ochotę, zazwyczaj jednak jest to jedno nurkowanie i wracamy do domów.

Cel wyjazdu

Twoje zdjęcie pod lodem i morsowanie w przeręblu

Uwaga! Ta forma nurkowania nie jest dla wszystkich.

Sprawdza się tu sprzęt i psychika człowieka jak w żadnej innej formie nurkowania. Z drugiej jednak strony te nurkowania uzbrajają nurka poprzez silne emocje w twardą, odporną psychikę, iż inaczej zaczniesz postrzegać na bezpieczeństwo pod wodą.

Dojazd

Jak zwykle dobieramy się w autach po kilka osób. Jedziemy w piątek po odebraniu sprzętu do pensjonatu Nemo w Kulce nad jeziorem Łęsk. Pensjonat jest w środku lasu. Od Szczytna jedziemy drogą nr 600 na Mrągowo, po drodze jest drogowskaz do Ośrodek Wypoczynkowy Nemo (patrz mapka).

Nocleg i wyżywienie:

Ośrodek Wypoczynkowy „Nemo” w Kulce

W jednym budynku jest barek i tam też są posiłki. Generalnie sala gdzie siedzimy zawsze i biesiadujemy, tam także jest kominek, TV, wyjście do bani gdzie w sobotę po nurkowaniach nie ominiemy tej atrakcji. Śpimy w ogrzewanym domku obok, pokoje dwuosobowe z łazienką i pościelą. Ręczniki należy zabrać swoje!

Dla nurków jest odpowiednio przygotowany namiot do przebrania się z nagrzewnicą, która też wysuszy nasz sprzęt po nurkowaniach.

Wyżywienie:

Dojadać nie trzeba albowiem posiłki w ośrodku są wyśmienite w ilościach, że każdy się naje. Na miejscu jest tez barek gdzie można na wieczór kupić piwko czy grzane wino.

Dodatkowe informacje

Plan wyjazdu:

26.01.2024 odbiór sprzętu do nurkowania w Bestdivers w godz 17.00-18.00 i wyjazd na Mazury
27.01.2024 śniadanie o 8.30, przygotowywanie przerębla, nurkowanie nr jeden, przerwa na obiad, nurkowanie nr dwa, wieczorna kolacja i kąpiel w bani i przeręblu
28.01.2024 śniadanie i nurkowania, powrót do domu

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

  • nurkowania rekreacyjne (przejrzystość wody o tej porze roku do 8 metrów),
  • kurs nurkowania podlodowego (wymagany minimum stopień AOWD)

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Kilka ujęć jak to wygląda podczas nurkowań podlodowych ...

I słów kilka o samym jeziorze gdzie jedziemy - jezioro Łęsk

Kontakt w sprawie nurkowań:

E-Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557; (+48) 698529073

Ciekawe miejsca:

W okolicy mamy blisko do Mrągowa i Szczytna jednak dzień jest krótki o tej porze roku tak więc zdecydowanie nastawmy się na spacer po lesie, sanki, biegówki lub też łyżwy.

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073