Kamieniołom Koparki – Jaworzno Szczakowa » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Kamieniołom Koparki – Jaworzno Szczakowa

Chcesz nurkować cały rok, to właśnie podczas tego wyjazdu m.in. będziemy prowadzić szkolenia nurkowania w suchym skafandrze.

Sezon nurkowy letni w Polsce w pełni. Można już w mokrych skafandrach śmiało nurkować w naszych wodach. Nawet 3 mm pianki w górnych warstwach będą dobre (no może docieplenie by się jeszcze przydało). No chyba, że chcesz nurkować cały rok to właśnie podczas tego wyjazdu m.in. będziemy prowadzić szkolenia nurkowania w suchym skafandrze. Kamieniołom Koparki w Jaworzno Szczakowa, po tym jak zamknięto Zakrzówek w Krakowie to mekka dla nurków z całego śląska i okolic. Zatopiony wrak statku Wilhelm, dwie koparki i sporo atrakcji podwodnych klasyfikuje to miejsce na top wśród pierwszej dziesiątki najlepszych miejsc nurkowych w Polsce. Zapraszamy na dwudniowy wyjazd z noclegiem.

Kamieniołom Koparki w Jaworznie to miejsce nurkowe, które zostało profesjonalnie przygotowane na przyjazd nurków. Wzdłuż dłuższej części kamieniołomu znajdują się liczne zejścia do wody. Przygotowano również stanowiska do przebierania się obok drabinek przymocowanych do brzegu.

Wielka szkoda, że kamieniołom Zakrzówek poszedł do remontu, ale to nie koniec świata. Kamieniołom Koparki o tej porze roku jest także atrakcja dla nienurkujących jako, że stworzyli tam piękny park zdrojowy. Woda  pod lodem potrafi mieć nawet 15 metrów. W październiku powinna mieć ok 10 metrów. Teraz liczymy na 5-8 metrów. Będziemy tam prowadzić wszelakiego rodzaju szkolenia nurkowe, oczywiście rekreacyjnych też zabierzemy.

Cel wyjazdu:

Szkolenia na suchy skafander, OWD, AOWD, Sidemount, Doskonałą Pływalność i odkrywanie nowych miejsc w Polsce

 

Dojazd

Dojechać mamy do bazy nurkowej Via Sport na ul. Płetwonurków w Jaworzno Szczakowa. Dojazd z Warszawy zajmuje ok 3,5 godziny.

 

Opis atrakcji podwodnych:

Całe nurkowisko to raczej krajobraz księżycowy. Oczywiście znajdziemy tutaj pozostałości po kiedyś funkcjonującej tutaj kopalni/kamieniołomie. Najbardziej znane elementy podwodnego krajobrazu to koparki, ogromne łyżki, kuter.

Oczywiście znajdziemy więcej konstrukcji do wydobywania, które zostały zatopione. Od lat miejsce jest jednym z tych, które należy odwiedzić będąc na południu Polski. Co ważne miejsce również dostępne dla nurkowań podlodowych.

Flora i Fauna:

Bardzo ciekawy kamieniołom dolomitowy z pięknymi pionowymi ścianami. Raczej nie zobaczymy tu bogactwa podwodnego, natomiast przejrzystość wody jest bardzo duża.

Zatopione atrakcje są duże i ciekawe do zdjęć. Sam kamieniołom jest zdecydowanie ciekawym nurkowo miejscem ze względu na wiele czynników. Jednym z nich jest samo ukształtowanie podwodnych widoków.

Nocleg i wyżywienie:

Na miejscu w kamieniołomie jeszcze nie ma infrastruktury żywieniowej (być może się to zmieni niebawem i postawią jakiś grill, damy znać) tak więc sugerujemy zabrać ze sobą jakieś kanapki. Alternatywnie między nurkowaniami podczas ładowania butli można podjechać do pobliskiej restauracji na obiad.

Aqua – Hotel jest idealnym miejscem dla osób przyjeżdżających do Jaworzna, zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Położony jest w spokojnej dzielnicy, w pobliżu lasu oraz licznych ścieżek rowerowych. Wielkim atutem tej lokalizacji jest bliskość Parku Gródek nazwanego przez odwiedzających „Polskimi Malediwami” ze względu na piękny kolor wody oraz bazy nurkowej Via Sport Diving Marina „Koparki”. To tam właśnie będziemy nurkować. Bliskość zalewu „Sosina” oraz Ośrodka Edukacji Ekologiczno – Geologicznej GEOsfera, jak również toru off roadowego i stadniny koni sprawia, że każdy gość, także nie nurkujący znajdzie coś dla siebie.

 

Plan wyjazdu:

wydawanie sprzętu do nurkowania w godz. 17.00-18.00 w Bestdivers i wyjazd do hotelu
po śniadaniu jedziemy na cały dzień nad wodę i wracamy po południu do hotelu
po śniadaniu jedziemy na cały dzień nad wodę i wracamy do domu
Zwrot sprzętu do nurkowania w Bestdivers

  

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Tu relacja z 2016 roku http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/polska/kamieniolom-koparki-wyglada-2016-r/

A tu pierwsze nasze nurkowania http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/polska/kamieniolom-koparki-wyglada-2016-r/polska-koparki/

Kontakt w sprawie nurkowań:

E-Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557; (+48) 698529073

Galeria zdjęć

 

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073