Wyspy Jońskie – rejs nurkowy w Grecji
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Wyspy Jońskie – rejs nurkowy w Grecji

Wyjazd dedykowany jest nurkom, którzy chcieliby nie tylko zanurkować w ciekawych miejscach na Morzu Jońskim, ale także potrzymać koło steru, odwiedzić ciekawe miejsca na lądzie, czy też takie dostępne tylko z łodzi.

W 2015 roku ekipa Bestdivers odwiedziła kilka zakamarków okolic wyspy Korfu. Byliśmy niesłychanie zaskoczeni:

- ilością ryb żyjących pod wodą

- obfitością wraków leżących na dnie

- temperaturą wody jak w Egipcie

- przejrzystością wody dochodzącą do 30 metrów

 

Zerknij na ten krótki film z ostatniego wyjazdu

Wyjazd dedykowany jest nurkom, którzy chcieliby nie tylko zanurkować w ciekawych miejscach na Morzu Jońskim, ale także potrzymać koło steru, odwiedzić ciekawe miejsca na lądzie, czy też takie dostępne tylko z łodzi. Naturalnie osoby nienurkujące też mogą dołączyć na ten rejs. Będzie i Nurkowanie i turystyka lądowa!

Odwiedzimy wyspy, co jest też trasa rejsu: Korfu – Othoni – Mathraki – Paxos – Korfu

Cel wyjazdu

Wakacje połączone z nurkowaniem w nowym miejscu.

Trasa rejsu:

Korfu – Othoni – Mathraki – Paxos – Korfu

Przelot

Z Warszawy i Katowic na Korfu lata Rayanair w dniu początku i końcu naszego rejsu. Te bilety należy kupić na nasz termin. Oczywiście możemy pomóc w zakupie tych biletów.

Wyżywienie:

Zakupy i posiłki robimy wspólnie lub jak to na jachtach bywa wyznaczamy dyżury i podział obowiązków. Co dzień po dwie osoby pełnią dyżur i się tak zmieniamy. Kwestia do uzgodnienia. Zakładamy również restaurowanie w knajpkach. W końcu jesteśmy na wakacjach.

Zakwaterowanie:

Przez tydzień domem naszym jest Jacht S/Y Sybilla.

Dodatkowe informacje o JACHCIE:

Jacht Bavaria 39 Cruiser (rocznik 2007) został zbudowany w niemieckiej stoczni Bavaria Yachtbau GmbH. Jego zalety szczególnie docenią ludzie, dla których ważny jest komfort i bezpieczeństwo. Jest to jednostka typu slup, co oznacza, że posiada dwa żagle – genuę i grota. Łącznie posiadają one około 82,5 m kwadratowego, co pozwala szybko i sprawnie żeglować. Całość osprzętu – kabestany, bloki, stoppery są tak przygotowane by ich użytkowanie podczas żeglowania było maksymalnie proste i bezpieczne.

Sterowanie odbywa się za pomocą dużego koła sterowego. System ten może być w każdym momencie zastąpiony przez elektronicznego autopilota, który może sam bardzo dokładnie prowadzić jacht.

Jacht wyposażony jest w 3 oddzielne, zamykane dwuosobowe komfortowe kabiny. Każda z nich posiada podwójną koję, siedzenie oraz szafki i półki na rzeczy osobiste. Kabiny rozświetlone są licznymi okienkami, a także posiadają oświetlenie elektryczne.

Na jachcie znajdują się 2 łazienki z toaletą i prysznicami z ciepłą wodą. Do dyspozycji załogi jest także największe pomieszczenie – przestronna mesa z wygodnymi kanapami i mahoniowym stołem. Jachtowa kuchnia – kambuz jest wyposażona w kuchenkę gazową z piekarnikiem, zlew z bieżącą wodą oraz lodówkę. Nastrój załogi dodatkowo umili zestaw nagłośnienia z radiem CD.

Jacht jest wyposażony w wszystkie potrzebne urządzenia związane z bezpieczeństwem na morzu. Każdy w pierwszym dniu pobytu na jachcie dokładnie instruowany jest, tak by każda, nawet najmniej groźna potencjalna sytuacja została omówiona. Skipper (nasz kierowca, przewodnik, ale też instruktor nurkowania) zobowiązany jest znać prognozę pogody na planowaną danego dnia trasę.

Jacht został zaprojektowany tak, by dać załodze jak największy komfort podczas żeglugi.  Dlatego też możemy spotkać się całą załogą w przestronnym i wygodnym kokpicie jachtu. Został on wyposażony w rozkładany stół, a siedzenia pokryte są drewnem teakowym.

Zejście do kąpieli lub na nurkowanie ułatwi składany pomost i drabinka. Po kąpieli w morzu lub po prostu dla orzeźwienia można skorzystać z zewnętrznego prysznica zamontowanego na rufie jachtu.

Stanięcie na kotwicy będzie dziecinnie proste dzięki elektrycznej windzie kotwicznej umieszczonej na dziobie jachtu. Wystarczy naciśnięcie jednego przycisku i już będzie można cieszyć się z postoju w kolejne urokliwej zatoczce. 
Dzięki pontonowi z 4-suwowym silnikiem zaburtowym będziemy mogli wygodnie i bezpiecznie dotrzeć z jachtu w każde wybrane przez nas miejsce – do jaskini skalnej, na niedostępną dla innych plażę czy pokład zaprzyjaźnionego jachtu kotwiczącego w tej samej zatoce

Wszystkich zainteresowanych klasyczną nawigacją skipper chętnie przeszkoli z prowadzenia nawigacji korzystając z kompasu, papierowej mapy, namiernika, sekstantu i tablic nawigacyjnych. Dla tych, którzy lubią nowoczesność jest pełny zestaw elektronicznych pomocy nawigacyjnych: odbiornik GPS, echosonda, log, wiatromierz, radio VHF DSC z dwoma stanowiskami, ręczne radia VHF do łączności między jachtem a załogą na lądzie, Chartploter – urządzenie z zestawem najnowszych elektronicznych map morskich, połączone z GPS. Dzięki niemu będziemy mogli nawigować w nowoczesny sposób, co dodatkowo zwiększy nasze bezpieczeństwo i komfort.

Używanie własnych urządzeń elektrycznych (laptop, ładowarki itd.) będzie możliwe nie tylko podczas postoju w porcie, ale także na morzu, dzięki wyposażeniu jachtu w przetwornice 220V.

Ogólne wymiary i parametry jachtu:

długość całkowita 12,14 m, długość kadłuba 11,93 m, długość linii wodnej 10,71 m, szerokość 3,97 m, zanurzenie standardowe 1,85 m, zanurzenie 2,00 m, wyporność 8300 kg, balast 2500 kg, zbiornik wody 360 l, zbiornik paliwa 210 l, powierzchnia żagli 82,7 m2, wysokość masztu nad linią wodną 17,5 m.

Jacht musimy oddać po rejsie w takim stanie, w jakim go odebraliśmy czyli wysprzątany. W przeciwnym razie zobowiązani będziemy do poniesienia kosztów sprzątania jachtu w wysokości 100 EUR (zrzutka po równo).

Plan wyjazdu:

dzień 1 przylot na Korfu, transfer na jacht, zakupy na rejs, zwiedzanie najbliższych okolic portu na Korfu
dzień 2 dwa nurkowania, zwiedzanie Korfu
dzień 3 dwa nurkowania, zwiedzanie Korfu
dzień 4 dwa nurkowania, rejs na Mathraki, zwiedzanie wyspy
dzień 5 dwa nurkowania w okolicach wyspy Othoni, zwiedzanie
dzień 6 dwa nurkowania, rejs i zwiedzanie Paxos
dzień 7 powrót na Korfu, suszenie sprzętu, zwiedzanie, pakowanie
dzień 8 transfer na lotnisko i powrót do Polski

UWAGA:

rejs może być nieco zmodyfikowany w zależności od możliwości pogodowych lub innych czynników.

 

Niezapomniany rejs nurkowy po Morzu Jońskim zakłada zwiedzanie najciekawszych wysepek tego zakątka morza. Są to przepiękne wyspy, które swoją egzotyką zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów, a nurkowania zaskakują nawet najbardziej opływanych nurków.

 

Trasa: Korfu - Othoni - Mathraki - Paxos - Korfu (Wyspy Jońskie)

Krajobraz gór i gajów oliwnych oraz piaszczystych plaż, skąpanych w słońcu – to właśnie czeka na nas wzdłuż zachodniego wybrzeża Grecji. Rejs rozpocznie się na największej z wysp Jońskich – Korfu. Po stronie południowej wyspy dominują łagodne, zielone wzniesienia, brzeg północny natomiast kończy się widowiskowymi, stromymi klifami. Głównym miastem wyspy jest Kerkira (nazywane także zwyczajnie Korfu) - pięknie położona na wschodnim wybrzeżu, z labiryntem wąskich uliczek, Nowym i Starym Fortem i licznymi antycznymi zabytkami - m. in. ruiny doryckiej świątynią Artemidy z VI w. p.n.e. i grobowcem Menekratesa z VII p.n.e., a także Ulicę Liston i jej arkadami. W architekturze miasta widać wpływy różnych cywilizacji, bowiem wyspa była pod panowaniem Wenecjan od 1267 do 1797, francuskim do 1815 i angielskim do 1864, kiedy to powróciła do Greków. Najwyższym szczytem wyspy jest Pantokrator liczący 906 m n.p.m., który znajduje się w obrębie masywu górskiego o tej samej nazwie w północnej części wyspy. Jeśli chodzi o plaże na Korfu to najlepsze znajdują się na zachodnim wybrzeżu np. Pelekas (ok. 10 km od miasta Korfu) oraz Myrtiotissa. Z północnego wybrzeża Korfu wybierzemy się na wyspy mniej znane, ale niezwykle piękne – Matraki i Othoni, zaliczane do wysp Diapontia.

Z kolei będąc na południu Korfu popłyniemy do już nieco bardziej znanej wyspy Paxos (Paksos). Jest to najmniejsza z wysp zaliczanych do siedmiu wysp Jońskich. Jej wschodnie wybrzeże pokrywają małe żwirowe i kamieniste plaże, z kolei na zachodnim dominują widowiskowe klify z morskimi grotami. Największe trzy miejscowości na wyspie to tak naprawdę trzy porty: Gaios, Lakki i Loggos. W pobliży portu Gaios znajdują się dwie malutkie wysepki - Agios Nikolaos z ruinami weneckiej twierdzy i Panagia z latarnią morską i kościołem. Kamienne nabrzeże portu ciągnie się łagodnym łukiem niemal przez całe miasteczko.

Miejscowość Lakki jest uznawana za główny Ośrodek sportów wodnych, a z kolei Laggos to mała rybacka wioska z uroczym małym portem. Paksos jest zielona wyspa pokryta subtropikalną roślinnością, pełną cyprysów i gajów oliwnych, z których zresztą słynie. Plaże niestety tutaj są trudno dostępne, najlepiej dostać się na nie od strony morza. Klify z niezwykle pięknymi grotami z cudnie niebieską wodą przyciągają mnóstwo turystów w tym także nurków, dla których na pewno znajdzie sie tutaj wiele ciekawy miejsc do nurkowania.

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudolf Stankiewicz

E-Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557; (+48) 698529073

Fotorelacje i galerie zdjęć

Galeria zdjęć:

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073