Jezioro Piłakno – mazurska perła wśród jezior » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Piłakno – mazurska perła wśród jezior

Jedno z najgłębszych naszych jezior , aż 56 m, a tym samym jedno z najczystszych. To jest właśnie to miejsce gdzie można zakochać się w uroku tego zakątka Polski.

Jezioro Piłakno jako, że nie zawsze leżało po stronie granicy Rzeczpospolitej Polskiej warto przytoczyć też oryginalne dawne nazwy niemieckie tj. Pillacker See lub Tlucken See, ale też spotkamy nazwę Perlauken. Piłakno leży niedaleko Mrągowa na terenie Pojezierza Mrągowskiego w dorzeczu rzeki Krutyni.

To co urzeka zawsze wszystkich to cisza, spokój, doskonała infrastruktura dla nurków, bardzo często wspaniała przejrzystość wody, a wieczorne ognisko na brzegu jeziora odstresowuje każdego uczestnika zawsze. A TO POWIETRZE – BĘDZIECIE SPALI JAK DZIECI.

 

Czasy są jakie są, chyba już każdy czuje, że coś wielkiego się szykuje. Trzeba korzystać z tego przywileju, że jeszcze można - ile się da. Jedziemy na wyjazd szkoleniowo rekreacyjny aby złapać doświadczenie, odstresować się, odpocząć choć chwilkę. Lato w pełni i na dobre się zaczęło. Upały dają już nam nieźle znać. Woda jest już bardzo ciepła w jeziorach czyli sezon nurkowy w pełni. W sobotę po śniadaniu nurkujemy, w przerwie obiad, po obiedzie znowu wchodzimy do wody i na wieczór kolacja w restauracji na terenie ośrodka. W sobotę po śniadaniu kolejne nurkowania i obiad jemy już w drodze powrotnej.

  

 

Cel wyjazdu

Jedziemy prowadzić kursy nurkowania, a chętnych na nurkowania rekreacyjne też oczywiście przygarniemy. Jest to nowa baza nurkowa tak więc dla tych odkrywających nowe zakątki – też nie lada gratka!

Dojazd

Dobieramy się po kilka osób w autach i jedziemy na Mazury. Mamy dojechać do bazy nurkowej Aquarius. Musimy dojechać pod adres Maradzki Chojniak 10; 11-731 Sorkwity. Z Mrągowa jedzie się drogą nr 600 i potem po drodze skręca w las przy przystanku autobusowym. Zresztą w dzisiejszych czasach GPS nas zaprowadzi. Gdy skręcimy w las mamy jakieś 2 km do przejechania aż dojedziemy nad jezioro. Po dojechaniu szukamy na ośrodku w recepcji Pani, która wskaże nam gdzie każdy śpi.

Nocleg i wyżywienie:

Ośrodek Widok - Mazury

Baza nurkowa przygotowała świetne zaplecze dla nurków. Pomost, platformy podwodne, tunele do szkoleń sidemountowych i wrakowych. Wszystko oporęczowane, a dla tych co chcą dalej nurkować właściciele bazy mogą także podwieźć w odległe miejsca łodzią. W tym samym miejscu jest też baza noclegowa. Domki tam są 3, 4,5 osobowe. Pościel jest aczkolwiek ręczniki także. Cały ośrodek bardzo ładnie zadbany. Wszędzie zielona trawka, plaża, plac zabaw dla dzieci, boisko do gry w siatkę. Na miejscu można też wypożyczyć kajaki i łodzie do popływania po jeziorze. Szczególnie polecam to tym, którzy dojadą, a nie będą nurkować.

Wyżywienie:

Na ośrodku jest restauracja, a także w pełni wyposażony bar także z alkoholami, pyszne ciasta, kawa z ekspresu. Fajnie też siedzi się wieczorem na brzegu jeziora przy ognisku.

Plan wyjazdu:

Odbiór sprzętu do nurkowania w godz 17.00-18.00 w Bestdivers i wyjazd na Mazury.
Po śniadaniu nurkowania, przerwa na obiad, nurkowania i wieczorem po kolacji dla chętnych nurkowanie nocne.
Po śniadaniu nurkowania i powrót do domów, wieczorny zwrot sprzętu w Bestdivers.

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Kontakt w sprawie nurkowań:

Rudi Stankiewicz

telefon: 601 321 557; e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów:

Jezioro Piłakno perła nurkowania na Mazurach

 

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073