Jezioro Piłakno – perła Mazur » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Jezioro Piłakno – perła Mazur

Wiele razy jeździliśmy już na jezioro Piłakno w głębi głuszy Mazurskiej. Jedno z najgłębszych naszych jezior, bo aż 56 m, a tym samym jedno z najczystszych.

Jezioro Piłakno jako, że nie zawsze leżało po stronie granicy Rzeczpospolitej Polskiej warto przytoczyć też oryginalne dawne nazwy niemieckie tj. Pillacker See lub Tlucken See, ale też spotkamy nazwę Perlauken. Piłakno leży niedaleko Mrągowa na terenie Pojezierza Mrągowskiego w dorzeczu rzeki Krutyni.

To co urzeka zawsze wszystkich to cisza, spokój, doskonała infrastruktura dla nurków, bardzo często wspaniała przejrzystość wody, a wieczorne ognisko na brzegu jeziora odstresowuje każdego uczestnika zawsze.

Wreszcie można ponurkować w mokrych skafandrach. Jedziemy na wyjazd szkoleniowo rekreacyjny aby złapać doświadczenie, odstresować się, odpocząć choć chwilkę. Lato w pełni i na dobre się zaczęło. Upały dają już nam nieźle znać. Woda zatem szybko się nagrzała w jeziorach czyli sezon nurkowy w pełni. W sobotę po śniadaniu nurkujemy, w przerwie obiad, po obiedzie znowu wchodzimy do wody i na wieczór kolacja w restauracji na terenie ośrodka. W sobotę po śniadaniu kolejne nurkowania i obiad jemy już w drodze powrotnej.

Cel wyjazdu

Jedziemy prowadzić kursy nurkowania, a chętnych na nurkowania rekreacyjne też oczywiście przygarniemy.

Dojazd

Dobieramy się po kilka osób w autach i jedziemy na Mazury. Mamy dojechać do bazy nurkowej Aquarius. Musimy dojechać pod adres Borowski Las 16 A, Sorkwity. Z Mrągowa jedzie się drogą nr 600 i potem po drodze skręca w las przy przystanku autobusowym. Gdy skręcimy w las mamy jakieś 2 km do przejechania aż dojedziemy nad jezioro. Po dojechaniu szukamy na ośrodku bosmana albo panią Sylwię (w restauracji zazwyczaj ją znajdziemy) i pytamy o nocleg.

 

Wyżywienie:

Na ośrodku jest restauracja, a tam w pełni wyposażony bar także z alkoholami, pyszne ciasta, kawa z ekspresu. Fajnie też siedzi się wieczorem na brzegu jeziora przy ognisku.

Nocleg: Dębowa Przystań

Baza nurkowa przygotowała świetne zaplecze dla nurków. Pomost, platformy podwodne, tunele do szkoleń sidemountowych i wrakowych. Wszystko oporęczowane, a dla tych co chcą dalej nurkować właściciele bazy mogą także podwieźć w odległe miejsca łodzią. W tym samym miejscu jest też baza noclegowa zrobiona coś na styl fortu. Pokoje ułożone są w kształcie litery c, a na środku plac na zaparkowanie auta.

Pokoje tam są 2,3 i 4 osobowe. Pościel jest aczkolwiek ręczniki trzeba zabrać. Cały ośrodek bardzo ładnie zadbany. Wszędzie zielona trawka, plaża, plac zabaw dla dzieci, boisko do gry w siatkę. Na miejscu można też wypożyczyć kajaki i łodzie do popływania po jeziorze. Szczególnie polecam to tym, którzy dojadą, a nie będą nurkować.

Plan wyjazdu:

dzień 1 odbiór sprzętu do nurkowania w godz 16.00-18.00 w Bestdivers i wyjazd na Mazury
dzień 2 po śniadaniu nurkowania, przerwa na obiad, nurkowania i wieczorem po kolacji dla chętnych nurkowanie nocne
dzień 3 po śniadaniu nurkowania i powrót do domów, wieczorny zwrot sprzętu w Bestdivers

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

nurkowania rekreacyjne (przejrzystość wody ok 6 metrów)

Zgłoszenia na powyższe kursy i inne (zgodnie z zapotrzebowaniem) przyjmujemy drogą mailową. 

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Jezioro Piłakno - perła nurkowań na Mazurach

Kontakt w sprawie nurkowań:

E-Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557; (+48) 698529073

 

Ciekawe miejsca:

Jesteśmy w środku Mazur i w środku lasu to jeżdżenie gdzieś po okolicy słabo się sprawdza. Za to można zrobić sobie świetny spacer po lesie czy wzdłuż jeziora. Można też wypożyczyć w ośrodku kajak i popływać po jeziorze. Jak tylko pogoda dopisze polecam wypożyczyć kajak nawet na godzinkę, a na prawdę warto.

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073