Safari dla nurków - Egipt, Red Sea » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Safari dla nurków – Egipt, Red Sea

W sierpniu zapraszamy Was na safari nurkowe w Egipcie, gdzie trasa jest nieco łatwiejsza, ale ciągle piękna. Będą więc rafy, będą też wraki – z Salem Express na czele.

Dlaczego nie wyskoczyć jeszcze na tydzień póki można jeszcze gdziekolwiek polecieć i przy okazji odwiedzić ten najpiękniejszy fragment Morza Czerwonego. Nasza duża łódź nurkowa Marsylia Star to prawdziwy kolos wśród łodzi nurkowych. Już na niej pływaliśmy na Daedalus, na Brothers – teraz czas na obnurkowanie tych raf, gdzie na tzw. dziennych safari nie ma nigdy czasu. Lecimy z Warszawy do Hurghady.

Obszar dookoła Safagi jest doskonałym miejscem do nurkowania. Oferta nurkowa to kombinacja płytkich raf i stromych ścian oraz wspomniany wcześniej wrak Salem Express, pokryty przez duże ilości miękkich i twardych korali.

Szykuj swój aparat, kamerę GoPro i co tam masz jeszcze i zaskocz swoich bliskich i znajomych niecodziennymi ujęciami z nurkowań. Żadne inne miejsce w Morzu Czerwonym gdzie można nurkować nie jest tak fenomenalne jak z pokładu łodzi nurkowej. Woda będzie miała 28 stopni.

Cel wyjazdu

Eksploracja nieznanych zakamarków raf Morza Czerwonego.

Jeśli nie miałeś/aś jeszcze tego szczęścia pływania z delfinami – teraz wreszcie masz szansę.

Dolot:

Lecimy z Warszawy do Hurghady. Także z Hurghady wracamy do Warszawy. Możemy zabrać 20 kg głównego bagażu i 5 podręcznego. Obecnie w samolotach czarterowych skromne posiłki możemy kupić.

Godz. wylotu będą podane bliżej terminu wylotu.

Łódź:

Przez tydzień domem naszym jest łódż Marselia Star.

Safari spędzimy na 40-metrowej łodzi Marselia Star. Jest to wysokiej klasy stalowa jednostka zbudowana w 2015 roku. Pokład nurkowy w drewnie tekowym, trzy sun-decki (na dziobie, środkowym i górnym pokładzie), dwuosobowe kajuty z łazienkami i klimatyzacją. Zdjęcia dość dobrze zresztą oddają klasą łodzi.

Wyżywienie:

Nie ma możliwości, aby po safari nurkowym w Egipcie schudnąć. Jedzenie serwowane na łodzi przez wyselekcjonowanych, najlepszych kucharzy jest tak wspaniałe, a my po nurkowaniach tak wygłodniali, iż nie masz co się oszukiwać – będzie Cię więcej po powrocie.

Dostajemy duże 3 posiłki dziennie plus przekąski w międzyczasie typu owoce, ciasta, pizzę, paluszki, ciasteczka, wafelki, falafelki, pierożki itd. Będą ryby, kaczka, wołowina, krewetki, kalmary, 6 rodzajów surówek, kurczak, indyk itd.

Tak więc tym się nie martw, kabanosy na czarną godzinę możesz zostawić w domu  :-) 

Plan wyjazdu:

przylot, transfer na łódź, (o ile lot pozwoli jeszcze tego dnia wypłyniemy)
check dive + 2 nurkowania
3 nurkowania
3 nurkowania + nocne
3 nurkowania + nocne
3 nurkowania + nocne
3 nurkowania
powrót do domu

Oczywiście,  jako że to morze plan może być nieco zmodyfikowany jednak ogólny charakter rejsu zostanie zachowany.

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Nurkowania w ramach kursu AOWD

Specjalizację Doskonała Pływalność Zerowa

Specjalizację nurkowanie na wzbogaconym powietrzu (Nitrox)

Specjalizację Deep Diver

Specjalizację fotografii podwodnej

Chętnych na kursy prosimy o kontakt!

Zobacz fotorelację z poprzednich wyjazdów

Relacje z poprzednich wyjazdów:

Morze Czerwone safari nurkowe rafy St. Jones - Daedalus i Fury Shoals

Kolejne odwiedziny Fury Shoals

Delfiny z Sataya

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Kontakt w sprawie nurkowań:

E-Mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Telefon: (+48) 601 321 557; (+48) 698529073

Opis wybranych miejsc nurkowych:

Prom Salem Express, zatopiony w rejonie Safagi. Nurkowanie wokół Salem Express to silne przeżycie – w jednej z największych morskich tragedii zginęło tu 470 osób. W grudniu 1991 roku ten ponad 100-metrowy prom był w drodze powrotnej z Mekki do Safagi, po dorocznej muzułmańskiej pielgrzymce. Po uderzeniu w rafę zatonął bardzo szybko, nie dając załodze, ani pasażerom możliwości spuszczenia szalup ratunkowych.

Panorama Reef oferuje kilka miejsc nurkowych, ale najsłynniejsza jest stroma ściana z licznymi nawisami skalnymi oraz grotami porośniętymi gorgoniami i miękkimi koralami. Częstymi gośćmi są tutaj rekiny rafowe i manty.

Abu Kafan, z plato po stronie północnej oraz południowej, jest 300-metrową długą i wąską rafą. Zazwyczaj wskakujemy do wody na północnym plato i płyniemy w silnym prądzie wzdłuż imponujących ścian pokrytych miękkimi i czarnymi koralami oraz gorgoniami.

Hal Hal to ciekawa, niemal dziewicza rafa, która dzięki dużej odległości od lądu, jest miejscem rzadko odwiedzanym przez turystów. Północna część rafy jest stroma i opada do głębokości 80 metrów. W toni można spotkać barakudy, żółwie oraz rekiny rafowe.

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073