Wraki Bałtyku nurkowanie - wraki okolic Bornholm’u i Jan Heweliusz
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Wraki Bałtyku nurkowanie – wraki okolic Bornholm’u i Jan Heweliusz

Termin wyprawy: 05-07-07-2019

Tym razem podczas tego letniego weekendu zamierzamy odwiedzić wraki okolic Bornholmu w połączeniu z promem Jan Heweliusz. W okolicach Bornholmu spodziewamy się przejrzystości wody 20-25 metrów, na Heweliuszu 10-15 metrów.

Wraki Bałtyku nurkowanie

Wraki Bałtyku nurkowanie

Heweliusz leży do głębokości 30 metrów, jednak wraki, które odwiedzimy na Bornholmie leżą do głębokości 40 metrów.  Musisz mieć specjalizacje Deep Diver minimum. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania swojego uczestnictwa już dziś. W przypadku braku uprawnień do nurkowania na wrakach zorganizujemy (odpowiednio wcześniej) szkolenie specjalne. Szczegóły na temat kursu znajdą Państwo tu ...

Alternatywnie szkolenie z zakresu nurkowania na wrakach będzie można odbyć podczas wyprawy.

Gdyby nurkowanie na wrakach było Ci jeszcze obce tu przeczytaj dlaczego warto...

Plan jest taki, iż wypływamy statkiem Dr. Lubecki, który może zabrać 18 nurków w piątek o 23.59, całą noc płyniemy nad wrak Jan Heweliusz. Tam wykonujemy dwa nurkowania i po nurkowaniach uciekamy na noc do portu na wyspie Bornholm. Następnego dnia wykonujemy dwa nurkowania. Jedno przy Bornholmie i drugie w drodze do Kołobrzegu. W zależności z której strony Bornholmu będzie wiało tam popłyniemy na nurkowania aby zabezpieczyć sobie najdogodniejsze warunki na morzu. Patrz poniżej co możemy zobaczyć. Alternatywnie najpierw popłyniemy na Bornholm, a w niedzielę wracamy do Kołobrzegu przez wrak promu Jan Heweliusz.

Tu film z zeszłorocznej wyprawy na Heweliusza

Na Bornholmie możliwe wraki do zanurkowania: Ada, Affaire, Koronowo, Whisky, Halstenbeg.

Cel wyjazdu

Odkrycie fenomenalnej przejrzystości wody na Bałtyku w okolicach duńskiej wyspy Bornholm.

Jako, że wraki w okolicach Bornholmu leżą poniżej 30 metrów jeśli chcesz wybrać się na ta wyprawę musisz posiadać uprawnienia do nurkowania do 40 metrów głębokości i specjalizacje nurkowania w suchym skafandrze. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że zestaw podwójny byłby idealny tj.

 • twin-set lub
 • sidemount lub
 • butla pojedyncza i stage

Rejs uważa się za „skonsumowany”, jeśli chociaż jedno nurkowanie w czasie dnia się odbędzie. Program zależny od warunków pogodowych na Bałtyku. Bezpieczeństwo ponad wszystko.

 

Dojazd

Dojechać musimy do Kołobrzegu na ul. Węgorzową, gdzie będzie zacumowany nasz statek Dr. Lubecki. Jest to w porcie rybackim. Podjechać można pod samą burtę statku, nie trzeba zatem daleko dźwigać sprzętu nurkowego, aby przepakować go na pokład naszego statku. Dosłownie 100 metrów od zacumowanego statku jest parking strzeżony, gdzie możemy zostawić auto. O ile nic się nie zmieniło będzie to kosztować 50 zł/weekend.

 

Mapka dojazdu do portu

Cena:

osoba nurkująca 995 zł.
osoba nienurkująca 995 zł.

Cena zawiera:

 • pełne wyżywienie lub śniadanie + obiado-kolacja w zależności od warunków i czasu spędzonego na morzu
 • paliwo na cały czas trwania rejsu
 • opłaty portowe
 • licencja na organizowanie wypraw nurkowo-wrakowych
 • dwa nurkowania dziennie na wraku*
 • omówienie zasad bezpieczeństwa na pokładzie i w wodzie
 • krótka historia wraku
 • pełna obsługa i pomoc na pokładzie
 • możliwość doposażenia w sprzęt nurkowy
 • kawa, herbata, woda mineralna i inne napoje
 • ładowanie butli powietrzem
 • nocleg w kajutach (zalecane własne śpiwory)
 • profesjonalna załoga i miła atmosfera (członkowie załogi są płetwonurkami z wieloletnim stażem na Bałtyku)
 • rejs uważa się za zrealizowany jeśli chociaż jedno nurkowanie w czasie dnia się odbędzie
 • program zależny od warunków pogodowych na Bałtyku. Bezpieczeństwo ponad wszystko

*Niezależnie czy jest to osoba nurkująca czy towarzysząca, cena jest taka sama.

Cena nie zawiera:

 • dojazdu (o ile to będzie możliwe dobieramy się po kilka osób w autach)
 • wypożyczenia brakującego sprzętu do nurkowania  (mamy 4 zestawy twin-set i 3 zestawy sidemount oraz 4 stage do wypożyczenia, gdyby ktoś potrzebował)

Zakwaterowanie i wyżywienie:

Zakwaterowanie:

Przez dwa dni naszym domem będzie statek Dr. Lubecki.

Doktor Lubecki to jednostka o bardzo wysokim standardzie. Można śmiało powiedzieć, iż jest to największa i najbezpieczniejsza jednostka zabierająca nurków na bałtyckie nurkowania. Jest to była jednostka instytutu badawczego, która pływała nawet na Atlantyku w celach badań fauny i flory morskiej Mieści 18 uczestników wyprawy i 5 załogantów. Po każdym nurkowaniu sprężarka o wydajności 480 l/min naładuje wszystkie butle, twiny w niespełna 2 godziny. W kajutach są poduszki i koce do spania. Polecamy jednak zabrać śpiwory. W mesie będziemy spożywać wyśmienite posiłki. Na pokładzie jest też miejsce, aby usiąść z piwkiem po nurkowaniu.

Wyżywienie:

 

Na statku będzie załoga m.in. kucharz, który przygotowuje nam wysoko kaloryczne posiłki, a zatem w sobotę śniadanie, obiad i kolację, podobnie w niedzielę. W między czasie będzie możliwość napicia się herbaty, kawy, a na stole w messie będą ogólnodostępne przekąski typu ciastka, owoce. W jednym zdaniu – dojadać nie trzeba. Na Bornholmie dodatkowo pójdziemy do pubu na piwo i ew. lokalne potrawy. Warto wziąć ze sobą na pokład napoje do picia, ew. jakieś piwko po nurkowaniach.

Dodatkowe informacje

Plan wyjazdu:

05.07.2019 Wyjazd do Kołobrzegu, załoga przychodzi na pokład ok 22.00, wcześniej nie ma sensu tam dojeżdżać. Weź pod uwagę wakacyjny ruch na drogach. O 23.59 statek odpływa w stronę promu Jan Heweliusz.
06.07.2019 Ok 7.00 jesteśmy nad promem, w czasie ustawiania się statku nad pozycję my przygotowujemy się do pierwszego nurkowania. Po nurkowaniu śniadanie, ładowanie butli i drugie nurkowanie. Po nurkowaniu płyniemy na Bornholm po drodze obiad. Popołudniowe wpłynięcie do portu np. w Nexo i tam zwiedzanie miasteczka(kolacja na pokładzie albo w mieście).
07.07.2019 Wczesna pobudka, pierwsze nurkowanie, śniadanie, ładowanie butli, drugie nurkowanie, obiad i rejs do portu w Kołobrzegu. Po drodze kolacja. Ok 19.00 wpłynięcie do portu i powrót do domów.
 • W zależności od warunków pogodowych, na miejscu będzie ostateczna decyzja czy płyniemy najpierw na Bornholm czy najpierw nad Heweliusza
 • Dzień przed wyjazdem tj. w czwartek będzie ostatecznie potwierdzana prognoza pogody.

Kursy możliwe podczas wyjazdu:

Wyjazd dedykowany jest głównie dla już nurkujących nurków. Chcemy odwiedzić kilka wraków jednak jeśli potrzebujesz się do szkolić na wyjeździe możesz zrobić dwie specjalizacje:

- deep diver

- kurs wrakowy

Koniecznie przeczytaj fotorelacje z poprzednich wyjazdów:

Nurkowanie na wraku Zbożowca

Tu o Heweliuszu

Łódź podwodna przy Bornholmie

Kontakt i rezerwacje:

Rudi Stankiewicz

telefon: 601 321 557

e-mail: rudi.stankiewicz@bestdivers.pl

Galeria zdjęć

DAN - ubezpieczenie nurkowe

Jadąc na wyprawę nurkową, albo nawet na zwykłe nurkowania, pamietaj o ubezpieczeniu nurkowym! Centrum Nurkowe Best Divers polaca DAN - jedyna, niekomercyjna organizacaja działająca na świecie, zajmująca się badaniami wypadków i powikłań po wypadkach nurkowych. Nie ma innej organizacji, która jest wstanie tak szybko zareagować na wypadek nurkowy, a przecież nie zawsze nurkujemy blisko cywilizacji.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073