Quinto wreck - Montenegro » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Quinto wreck – Montenegro

Quinto shipwreck, Montenegro, Bar Wrak Quito – okolice miasta Bar w Czarnogórze  

 

Wrak Quinto nie jest najciekawszym wrakiem do oglądania dla nurków rekreacyjnych z racji tego, że przeważnie przejrzystość wody przy dni jest raczej słaba. Podczas tonięcia osiadł na dnie stępką do góry co powoduje, że z wraka mamy do zwiedzania tylko kilka beczek leżących na dnie i potężną śrubę napędową. Najciekawsze elementy leżą wbite w dno morza.
Pobliska rzeka niesie ze sobą dużo osadów i w tym miejscu jeszcze daje znać o sobie zanim prąd podwodny wywieje osady na środek Adriatyku.

 

 


Wrak włoskiego transportowca QUINTO o wyporności 531 ton. Wrak leży około 300 metrów od miejsca zwanego Sogavica.
Statek transportował paliwo podczas II Wojny Światowej. Cztery lata przed końcem wojny grecka łódź podwodna o nazwie Katconis, 31 grudnia 1940 roku posłała okręt na 32 metry głębokości. Wrak leży zupełnie do góry stępką. Ma długość 70 metrów i całe szczęście, że jest zaznaczony boją gdyż widoczność przy dnie nie jest najlepsza. Lina opustowa przywiązana jest do śruby okrętu. Pierwsi nurkowie mają przejrzystość do 10 metrów, kolejne ekipy stopniowo coraz słabszą. Nurkowanie przypomina trochę w tym miejscu warunki jak na Bałtyku. W prawej burcie jest wyraźnie zauważalna potężna dziura po torpedzie, w tym miejscu z wraku powypadały metalowe beczki.

 

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073