Wrak Peshkatarit Albania » Best Divers
Zainteresowany ofertą?
Zadzwoń na naszą infolinię:
601 321 557
Zamów bezpłatną rozmowę

Wrak Peshkatarit Albania

Ładownia kutra rybackiego zatopionego w roku 1967 w okolicy portu w Sarande. Wrak obecnie spoczywa na głębokości 23 do 32 metrów, jest w bezpiecznej strefie przybrzeżnej. Na wraku można spotkać duże ryby, m. In. Graniki, a okolice często "patrolują" ławice Barakud.


Wrak Peshkatarit Albania


Widoczność na wraku utrzymuje się na poziomie od 8 do 20 metrów, w zależności od pory dnia i natężenia ruchu w porcie. Ponieważ nieznana jest nazwa jednostki nazywa się ją "Peshkatarit", czyli kuter rybacki. Wrak Peshkatarit owinięty jest w sieci rybackie. Często odwiedzany jest przez różnorodne ryby oraz liczące wiele milionów ryb ławice Sardynek.


Wrak Peshkatarit Albania


Najpłycej położona cześć wraku Peshkatarit zamieszkała jest przez wiele gatunków ryb. Dosłownie roi się os nich jak na jakiejś bogatej rafie koralowej morza tropikalnego. Na głębokość 3,5 do 4,5 metra, bo na takiej jest burta statku. Wrak leży tak blisko brzegu, że może dotrzeć tam nawet mało zaawansowany freediver. Na wraku jest jasno i ciepło, a co najważniejsze jest blisko portu.


 

Masz pytania?

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz:
Bestdivers@bestdivers.pl
Tel. (+48) 601321557 / (+48) 698529073